Çözüldü Termux Tor Nedir

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
Merhaba arkadaşlar Ben Termux Eğitimi İzliyordum Ve Orada Gizlilikte Tor Vardı Tor diyerek terminalde başlatınca en sonda %100 done yazıyordu
ptdg6je.jpg

Sonra birşey fark ettim localhost ta ki 9050 portu açık
bf4xnys.jpg

Yani kısacası bu ne işe yarıyor ne yapıyorda bizi gizli tutuyor size sormak istedim

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
Selamlar,

Termux'ta Tor sadece IP Adresinizi gizler. Fakat tam anlamıyla anonim olmazsınız.
Merhaba Tam olarak Nerede gizliyor mesela tarayıcıda gizli değil

Tor senin internete bağlandığın konumu kim olduğunu amacının ne olduğunu gizleyen, anonim olmanı sağlayan bi platform.
$pkg up -y
$pkg install tor -y
Merhaba ben onu biliyorum ama sadece mantığı ne onu demek istedim ilginiz için sağ olun 😃

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.