Termux'dan telefon numarası hakkında bilgi toplamak

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
Merhaba, bugün konumda termuxdan telefon numarası hakkında bilgi toplamayı göstereceğim. Bu işlemi PhoneInfoga adlı toolumuzla yapacağız.
PHONEINFOGA NEDİR?
Bu tool telefon numaraları hakkında bilgi veriyor. Hangi operatöre bağlı olduğu, şehirin neresi olduğu, ülkesini, saat dilimini gibi bilgileri bize sunmaktadır. Herhangi bir telefonz termux indirip yapılabilir. Şimdi kuruluma geçelim

ejDBFT.png

pkg modulümüzü güncelliyoruz
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]pkg update[/COLOR][/SIZE]

o64Ilm.jpg

git modulümüzü indiriyoruz
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]pkg install git[/COLOR][/SIZE]

kc7ySC.jpg

python'u indirelim
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]pkg install python[/COLOR][/SIZE]

IXVpOJ.jpg

config modulümüzü indiriyoruz
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]pip install config[/COLOR][/SIZE]

A6JNip.jpg

"requests" modulünü indirelim
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]pip install requests[/COLOR][/SIZE]

yoN9jL.jpg

Toolumuzu indiriyoruz
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]git clone https://github.com/Wes974/PhoneInfoga[/COLOR][/SIZE]

xh6Kes.jpg

İndirdiklerimizi görüntüleyelim
Kod:
[COLOR="Cyan"][SIZE="4"]ls[/SIZE][/COLOR]

DJZ0FE.jpg

Toolumuzu çalıştıracağımız dosyamızı aktif edelim (Yeşil renkte gözükecektir)
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]chmod 777 phoneinfoga.py[/COLOR][/SIZE]

BiZ2UN.jpg

Bu komutla kalan tüm modüllerimizi indiriyoruz
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]python -m pip install -r requirements.txt[/COLOR][/SIZE]

bQ1Yff.jpg

Modüllerimiz hazır olduğuna göre toolumuzu çalıştıralım o halde:)
Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]python phoneinfoga.py[/COLOR][/SIZE]

944zrL.jpg

Şimdi numara sorgulamayı yaparken "-n" yazdıktan sonra ülke kodunu ekliyoruz. Örnek olarak Türkiye kodunu verirsek +9055.. şeklinde yazıp sorgulamayı yapabiliriz arkadaşlar

3MdD4h.jpg

Kod:
[SIZE="4"][COLOR="Cyan"]python phoneinfoga.py -n hedef numara[/COLOR][/SIZE]

PMLTEL.jpg

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yararlı olmuştur.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Eline sağlık dostum başarılarının devamını dilerim :)

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Konu yanlış. PhoneInfoga go diline geçti. Bu eski versiyonunu tanıtıyo. Üstelik çok defa da bu konu açıldı.

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
teşekkür ederim, seninde

sağol

öneriniz için teşekkür ederim hocam ztn farklı toollar tanıtıyorum.Fakat aklıma bu geldığınde foruma baktığımda yanlış konu açılmıstı ve eskiydi. Düzeltmek istedim.

Açılan yanlış konular olduğu için ve konular eski olduğu için açmayı tercih ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Belial

Yeni üye
24 May 2020
1
0
Hocam merhabalar öncelikle normalde tüm komutları eksiksiz yapsamda phoneinfoga.py dosyası bende çıkmıyor sebebi nedir acaba? bazende lib dosyası ya da requirements.txt dosyası olmuyor çoğu toolda böyle sıkıntı yaşıyorum yardımcı olursanız çok güzel olur saygılarımla

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Bu tool'u bilmeyenin olduğunu pek düşünmüyorum. Ayrıca pek yararlı bir tool değil yanlış konum ve operatör gösteriyor diye hatırlıyorum. Yine de eline sağlık dostum.

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
pip3 install - r requirements.txt
pip install - r requirements.txt
Veya hata verdiği zaman ne hatası verdiği yazıyor, eğer modül eksikse adı yazar bs4 vs gibi o zaman da pip install bs4 yazarsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.