Tersine Mühendislik - Yeni başlıyanlar için Crack Me #1

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
[COLOR="Orange[CENTER][B]İyi akşamlar.
Yeni başlıyanlar için Crack Me Hazırladım.
Kodları obfuscantion etmedim. Dolayısıyla yeni başlıyanlar için Çok kolay olucaktır. Bir kaç gün sonra çözümü paylaşıcağım. Yapamadığınız/Takıldığınız Biyer olursa ÖM yolu ile bana ulaşınız. Şifreyi lütfen paylaşmayınız.[/COLOR]

İndir: [URL="https://tik.lat/ryVgf"] [COLOR="Red [URL="https://tik.lat/i1jb7"] [COLOR="red

Son düzenleme:

H2ck1r

Uzman üye
10 Ara 2015
1,195
3
Elinize sağlık, fakat gerçek anlamda yeni başlayanlar için olmuş. Küçük bir şifreleme uygulasaydınız ve çözerken arkadaşlarımız araştırarak çözmeye çalışıp çözseydi daha güzel olabilirdi :)
dC5XX4.png

Tersine Mühendislik Kulübü

H2ck1r

Uzman üye
10 Ara 2015
1,195
3
Bu tersine mühendislik ne oluyor ?

Bir programın, aracın veya sistemin nasıl çalıştığını anlamak vb. işlere deniyor. Burada ise bir program paylaşılmış ve içerisinde giriş yapmaya yarayan bir şifre bulunmakta. Sizden istenen bu şifreyi bularak doğru mesaja ulaşmanızdır, iyi günler.

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Bir programın, aracın veya sistemin nasıl çalıştığını anlamak vb. işlere deniyor. Burada ise bir program paylaşılmış ve içerisinde giriş yapmaya yarayan bir şifre bulunmakta. Sizden istenen bu şifreyi bularak doğru mesaja ulaşmanızdır, iyi günler.

şifreyi nasıl buluyoruz şifre kırma programları ilemi

H2ck1r

Uzman üye
10 Ara 2015
1,195
3
şifreyi nasıl buluyoruz şifre kırma programları ilemi

Hayır, o programlar hash'leri deneyerek bulmaya çalışır. Bunun gibi C# veya vb.net kullanarak yazılmış programların kodlarını dnSpy, ILspy gibi programlar kullanarak görebilir ve şifresini bulabiliriz. C, C++, Delphi gibi diller için daha farklı programlar gerekebilir.

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Elinize sağlık, fakat gerçek anlamda yeni başlayanlar için olmuş. Küçük bir şifreleme uygulasaydınız ve çözerken arkadaşlarımız araştırarak çözmeye çalışıp çözseydi daha güzel olabilirdi :)
dC5XX4.png

Hocam bunun 2. versiyonunu bu akşam yazmayı planlıyorum. 2# versiyonu için kolay bir obfuscation ile şifrelemeyi planlıyorum.

Eline sağlık yeni başlayanlar için iyi yapmışsın . :)

i5LqRl.png

Zaten konu başlığına bakarak anlıya bilirsiniz :D

Raizel1337

Üye
31 Tem 2016
62
1
Z9vrMG.png

Herhangi bir obfuscate aracı kullanabilirdiniz yeni başlayan kendini geliştirmeli diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.