Themida Unpack /Tersine Mühendislik Kulübü

H2ck1r

Uzman üye
10 Ara 2015
1,195
3
Herkese iyi günler. Bu konumda Themida ile şifrelenmiş programın şifresini çözmeyi göstereceğim. İyi okumalar :)

1) Dosyamızı DIE ile inceliyoruz, THEMIDA ile şifrelenmiş.

2) DnSpy ile incelemeye çalıştığımızda PE file olarak gözükmekte.

3) Dosyamızı açıyoruz ve MegaDumper'imizden dosyamızı seçip .NET DUMP'a basıyoruz. Dosyamızla aynı dizine Dumps adlı bir klasör gelecek. İçerisindeki programımız ise şifresi çözülmüş programdır.

4) Artık DnSpy ile inceleyebilir ve kırabiliriz :) Bu kadar kolaydı.

Tersine Mühendislik Kulübü​

themufi

Üye
10 Eyl 2015
59
0
İstanbul
Merhaba. Ben de "Crack me" adlı bi app. yi dumpladım fakat dump dosyasında boş klasörler ve ve .dll dosyaları var .exe bulamadım. Sorun ne olabilir nerede hata yapıyor olabilirim ?

H2ck1r

Uzman üye
10 Ara 2015
1,195
3
Merhaba. Ben de "Crack me" adlı bi app. yi dumpladım fakat dump dosyasında boş klasörler ve ve .dll dosyaları var .exe bulamadım. Sorun ne olabilir nerede hata yapıyor olabilirim ?

Crack.Me anti-dump ile korunuyor olabilir, başka nedenleri de olabilir. Native klasöründe ".exe" olabilir, oraya da bakınız.

Resimlerin linkleri hızlıresim'de olduğu için kırık olarak gözüküyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.