THT Beşiktaş J.K. 1903 Fun Clup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
bbap5.gif

iLk ÇıĞLıĞıM SoN NeFeSiM TeK AşKıM BEŞİKTAŞ'ım
HeRşEyİn BiR sOnU vAr AmA BEŞİKTAŞ SeVgİsİnİn AsLa

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
atatrkresmigg7jh1.jpg

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
ataturk7irqq9.jpg

Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün,
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek.
Sebatı bayrağımız yaptık, i’tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek.
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun.
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun
Bu kainat bize hep gıpta ediyor isar,
Biz onbir arkadaşız, lakin arkamız daha var.
Bu zevk alemi dar zannedip de aldanalım,
Vekar hak gibi sakin, nezih ve saf olalım.
Fakat bu hal ile, kuvvet gibi cesur olalım.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu marşı dinlediğinde oldukça duygulandı. İşte bu marş’ın şiiri de Çanakkale’de şehit düşen Beşiktaş futbol takımı kaptanı şair Kazım’a aitti.

“Efendiler, sizlerin ve sporcularınızın çalışmalarını dikkatle izliyorum.”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun şad olsun.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
x10b4nt2ldfq9.jpg

Şampiyonluk hasretiyle çok çile çektik
Geceleri uyumadan sabahlar ettik
Uçurumlara düşmeden tut elimizi
Şampiyon ol Beşiktaş'ım mesut et bizi

x1pxoywqu4sjf4frfbcis4jnw9.gif

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
arqh1.jpg

BeŞikTaŞ'lıyım
BeŞikTaŞ'lıyım Çünkü
Beşiktaşlı Olmak Ayrıcalıktır

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Kazım Kanat'ın son yazısı

63154100gm5dd0.png

Başımı alıp gittim de ne oldu!
24 Eylül 2008

Solunum yetmezliğinden bugün hayata gözlerini yuman spor basınının önemli
ismi, usta gazeteci Kazım Kanat'ın Sabah Gazetesi'ndeki son yazısı...

"Başımı alıp gittim de ne oldu!

Hikâyenin sonu şöyleydi: Hani doktorlar, kanser tedavim için beni hastane
odasına mahkûm etmişlerdi ya... Ben de başımı alıp Bodrum'a gitmiş, hayatımı bir
yelkenlide geçirmeye başlamıştım ya...

Harika bir yazdan sonra bir otelde kaldım. Klimayı açıp, keyif çattım. Sonrası ne
oldu? Ne olacak, kuyruğu bacaklarımızın arasına kıstırıp, hastaneye geri döndük.
Hem kanser hem de zatürree olmuşum. Kanseri yendik! Zatürreede dalga
geçtik! Ama... Aması şurada... Anlatayım...

Kanseri bir kez daha yenmenin mutluluğunu yaşarken, mutsuz oldum. Bodrum'da
cehennem gibi sıcakta ilk kez bir şey yaptım. Eşim Sevinç için yaptırdığım klimayı
çalıştırdım, karşısında uyudum. Sonuç felaket! Bir süre sonra nefes alamaz,
yürümekte zorluk çeker oldum. Oğlum Mesut'un yemin töreni için gittiğim
Kars'ta yüksek rakımda kötü oldum.

Hikâyenin şimdiki sonu şöyle; ciğerlerime klimadan dolayı virüsler girmiş,
mantarlar oluşmuş. Sürekli antibiyotik ve oksijen tedavisiyle ben değil, doktorlar
savaşıyor. Komik olan da şu: Bir mantarı yenmek, kanseri yenmekten biraz zor
olacak. Okurlara! Kimsenin moralini bozmak istemem. Hele benim, kanser
yoldaşlarımın asla... Zaten onlara güzel haberlerim var. Kanseri 'akıllı bomba'
ismi verilen bir ilaçla yendim. Elim kalem tutunca söz, her şeyi yazacağım. Biraz
sabır ve anlayış, lütfen. Biliyorum ki ben sizler için umudun umuduyum! Teslim
olmak yok, geri çekilmek yok. Savaşa devam!

Sevgili okurlar! Ne zaman iyileşirim bilmiyorum. Tek bildiğim şey, yazabileceğim
an yazacağımdır.

Özel mesaj: Bu, hastane odasından yazılan belki de çok duygusal, belki de
okurları ilgilendirmeyen mesajdır. Bu mesaj benim her zamanki dostum Hıncal
ustaya. "Beni niye aramadın?" deme. Ama sana ulaşmam ancak bu şekilde
oluyor. Ulaşsam bile konuşamam ki! Hıncal ağabey, bir aydır, hastayım kimselere
söylemedim. Şu zor günlerimde kırıcı ve incitici söz ve yazıların (Benim
üzerimden, benim iyileşmem için çırpınan Genel Yayın Yönetmenim Ergun
Babahan'ı eleştirmen de şık değil) beni ve seni sevenleri çok üzüyor. "Kardeşim,"
dediğin Kazım'ı 40 yıldır binlerce yazısından tanırsın. Bilirim seversin de... Bir söz
için bana düşman oldun. Ricam şudur; şimdilik biraz bekle, lütfen. İyileştikten
sonra o kırıcı ve incitici eleştirilerini yapmaya devam edersin. O zaman bile tek
kelime söylemem!

Öyle değil mi Öcal ağabey, Haşmet kardeş? "

Sen daima bizimlesin. Ölmedin Kazım Kanat, Beşiktaş taraftarı sana minnettar. Ruhun şad olsun.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
delfc2ep3.jpg

Spor centilmenliktir, güzellik, inceliktir, başarı saygıyla, feyizle gelir! Bugün biz, yarın onlar! Neşedir, zevktir! Rakipler sağolsunlar! Büyük bir aileyiz biz!

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
adszms3yv0.gif

yıl 1903 doğdu bu renkler
taparcasına sevdi bu kalpler
seni sevmekte çok haklıyız
SONUNA KADAR
BEŞİKTAŞLIYIZ

x1pxoywqu4sjf4frfbcis4jem7.gif

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
hayırlı olsun yeni yerimiz iyi oldu :)
anıları bana bırakın
ben tekrar derleyip paylaşımlara başlıyayım .

*666* THT Beşiktaş J.K. 1903 Fun Clup' a ilk yazan üye sıfatı ile de ayrıca özel siniz ve sosyal gurubumuzda iletilerinizi görmek isterim ..:)

Anılar ve birbirinden değerli katılımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

d3xt3r

Katılımcı Üye
19 Ağu 2008
922
0
uzayda bir yerde
ÇarŞI

Bazı aklı evveller, özelliklede Beşiktaş'ın B'sini bilmeden televizyonlarda ahkam kesip atıp tutmaktalar. Herkesin parmakla işaret ettiği bir "ÇARŞI" fenomeni var ortada. Yanlı basına göre ÇARŞI bir guruptur. Her şeyin sorumlusudur. Hepsi ,kendini bilmez , serseri, holigan, piskopat bir insan topluluğudur. Bu sıfatlar daha sıralanabilir. Bu cahil basın işleri geldiğinde "muhteşem taraftar", "böyle aşk hiçbir tribünde yok UEFA�nın sitesine kapak oldular" haberleri yapar ama tribünde en ufak bir kötü olay olduğunda "rant için birbirini yiyen kendini bilmez çetesi" oluverir ÇARŞI !!!

ÇARŞI kapalının ortasında sıralanan bir gurup değildir. ÇARŞI bir ruhtur. ÇARŞI, New York�da Metro trenine yazılmış siyah beyaz bir grafitidir, Prag'da duvara yazılmış bir yazıdır, Erzincan'da bir dağın yamacına yazılmış sevgidir, Adana'da bir rengi bozuk derneğinin duvarlarına boyanmış siyah'la beyazdır, Galatasaray lisesi duvarına yazılmış "ÇARŞI ULAN" işaretidir. Bir Tiyatro sahnesinde hiç bir dekora uymadan sırtında taşınan kutsal BEŞİKTAŞ formasındadır ÇARŞI. Zonguldak'ta maden göçüğünden çıkarıldığında ilk nefesle sorulan "maç kaç kaç?" sorusundadır ÇARŞI. Hakeme kızdığında "Satanist hakem" diye bağırıp gündemi takip edenlerdir. Atatürk�e dil uzatan dönemin milletvekili Hasan Mezarcı'ya "Hasan Mezarcı'ya kafam girsin" diyen tezahüratıyla Cumhuriyet'in Kemalist çizgisindeki duruşunun ödünsüz sesidir.

Ezik CİVCİVler'in yalakalıklarına "TEK ADAM, ATAM" yada "Bir Pankartta Verhaugen�e Aç Avrupa Şampiyonu Ol Fener" diyen zekadır. BEŞİKTAŞ aşkını pankartlarda "Başka Boyutların Tanrısı" diye ifade eden kalp�dir. Ceza'sı gereği boş kalmış tribünlere "RUHUMUZ YETER" yazan yüreklerdir. Kaşınanı tesislerinde ziyaret eden yada ellerine verdikleri "Cobarde Gallina Ortega (Korkak Tavuk Ortega)" pankartıyla maymun edenlerdir. "Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz" deyip alemi dut yemiş bülbüle çevirenlerdir. "Işıklar Söndüğü Zaman Tüm Fenerliler Güzeldir" pankartıyla herkesi güldürenlerdir. "Bizim taraftarımız daha fazla" diye böbürlenenlere "en fazla sinek'de bokun üzerinde olur" cevabını yapıştıranlardır. Futbolcusuna kızdığında "Aşkımız renklere sizlere değil" diyen renk aşkıdır. 2 Km bayrak yapıp dünya rekoru kıran sevgidir, o bayrağın en arkasında hiç bırakmadan duran 72 yaşındaki teyzedir. Dünkü Bükreş maçında televizyonların gösterdiği, o soğukda, ayakta boynunda siyah beyaz kaşkoluyla titreyerek KARAKARTALLARINI seyreden nine'dir. Tribünde bir doktordur, işçidir, iş adamıdır, okuma yazma bilmeyen bir sokak ******dur, profesördür. Omuz omuza zıplayıp "Beşiktaşım benim biricik sevgilim" diye gözünde yaş gırtlağını yırtan Solcusudur, Sağcısıdır, Ateistidir, Hacısıdır, Müslümanıdır, Ermenisidir, Yahudisidir, Hıristiyanıdır. Irak işgalinden önce Savaşa karşı duran yurtseverlerin yanındaki ruhtur.

Mitinglerde "BEŞİKTAŞLIYIZ, SAVAŞA KARŞIYIZ" tezahüratlarında, Tribün'de "Savaşa HAYIR", "Amerikan Şahinlerine karşı Karakartallar" pankartlarıyla tepkisini koyandır. Bir F16 burnuna yapılmış Kartal�dır. ÇARŞI�nın "A" sını Anarşinin "A"sıyla yazan güce tapmayan isyankarlıktır. "Siyah Beyaz Ölüm Yaşam" diyen felsefedir. Holiganlığı kahpelik, delikanlılığıda hayat felsefesi olarak benimseyenlerdir. Sevinmek için sevmeyendir, inadına inançla bağlı olandır. Nazım Hikmet'in "ASLOLAN HAYATTIR" ına tribünlerin Hacı Babasıyla "HAYATTA BEŞİKTAŞ" diye ölümsüzleştirenlerdir.

"ÇARŞI, MUSTAFA KEMAL HARİÇ HERKESE, HATTA KENDİNEDE KARŞI" diyen aykırılıktır.

Tribüne boydan boya "Ölüm Ne Zaman ve Nereden Gelirse Gelsin; Mezarıma Siyah Beyaz Güller Atılacaksa, Mezar Taşıma BEŞİKTAŞ Yazılacaksa, Böyle Ölüm Hoş Gelsin Sefa Gelsin..." yazan ölümsüz sevgidir.

ÇARŞI ruhu BEŞİKTAŞININ uslanmaz asi ruhudur, BEŞİKTAŞINI taparcasına seven çılgın aşığıdır.

Şimdi hangi şaşkın bu ruhu yok edebilir sorarım. Hangi şakın zincir vurabilir bu aşk'a, ebediyete kadar olan SADECE BEŞİKTAŞ aşkına? Hade len!
Güldürmeyin adamı.

bjk9vj0.jpg

d3xt3r

Katılımcı Üye
19 Ağu 2008
922
0
uzayda bir yerde
Bahanemiz Vardı BEŞİKTAŞLIYDIK !

Her bebeğe doğumdan sonra rengarenk giysiler giydirirlerdi...Bize ise Siyah-Beyaz..
Ama bahanemiz vardı.. BEŞİKTAŞLIYDIK.

Annemiz , Babamız ilk onların adını söylememizi beklerken..Biz Siyahhh diye haykırdık.
Ama bahanemiz vardı...BEŞİKTAŞLIYDIK.

Okuldaki resimlerimiz hep renksiz olmuştu..Öğretmenlerimiz bize kızmıştı …
Ama bahanemiz vardı … BEŞİKTAŞLIYDIK..

Defterin kenarına köşesinde BEŞİKTAŞ yazardı…Azar işitirdik..
Ama bahanemiz vardı .. BEŞİKTAŞLIYDIK..

Üniforma üzerine forma giymek yasaktı..Aşk işte ne yaparsın..Biz giyerdik formamızı..
Ama bahanemiz vardı .. BEŞİKTAŞLIYDIK..

Devamsızlığımız çoktu..Belki maça gitmiştik..belki bir taraftar toplantısına..
Şehirimiz neresi olursa olsun ..
Bahanemiz vardı BEŞİKTAŞLIYDIK !

Maçtan bir sonraki gün..Arkdaşlarımızla konuşamıyor , tahtaya kalkamıyorduk..Sesimiz kısılmıştı…
Ama bahanemiz vardı BEŞİKTAŞLIYDIK !

Sevgilimizle buluşmamızı iptal etmiştik..Belkide bu ayrılma sebebi olmuştu bizim için
Dedik ya bir kere biz BEŞİKTAŞLIYDIK !

Hastaneye düşmüştük belki hastaydık..Bağırmak yasaktı hastanede ama ziyaretimize gelen arkadaşlarımız tezahuratlarla gelmişti hastaneye..Affedin bizi..

Paramız yoktu belki..ama bir taraftar grubundaydık..Bizi bekliyordu Beşiktaş orada..
Olsun varsın paramızı feda ettik…beklide bir gün yemek yemedik.. Açtık..

Ölmüştük söz verdiğimiz gibi Beşiktaş uğruna..Belki mezarlıkta bağırmak günahtı..ayıptı..Ama kardeşlerimiz tezahuratlarla gömmüştü bizi kara toprağa..
Affet bizi imam amca.. Bahanemiz var..

BİZ BEŞİKTAŞLIYIZ …..

DOĞARKENDE..
YAŞARKENDE..
ÖLÜRKENDE...

BİZ BEŞİKTAŞLIYDIK..
BİZ BEŞİKTAŞLIYIZ !!!!

d3xt3r

Katılımcı Üye
19 Ağu 2008
922
0
uzayda bir yerde
dün gece sevgılım aradı bırden

ayrılalım dedı hayır yok senden

BEŞİKTAŞ ı daha cok sevdın benden

bıttı gıttı dersın soran olursa

üzgünüm sevgilim anlaşamadık

siyah beyaz aşkı paylaşamadık

işte böyle bişey BEŞİKTAŞ lılık

deplasmanda dersin soran olursa
dddfs0.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.