THT CTF Web Kategorisi Çözümleri

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
THT CTF Web Kategorisi Çözümleri//"P4RS

Merhabalar TürkHackTeam ailesi, 15.11.2019-16.11.2019 tarihleri arasında forumumuz bir CTF etkinliği düzenledi bildiginiz gibi. Bu CTF'de Web kategorisinde ki soruların çözümlerini sizlere göstereceğim.

oF8kCq.jpg

IQ Testi | SeNZeRo

Sorumuz bu şekildedir

xECm6X.jpg

Linke tıkladığımız da bizi böyle bir siteye yönlendiriyor. İlk olarak aklıma herhangi bir değer sallayarak domain kontrol yapmak geldi fakat deneyince bir yere varılmadığını gördüm.

jfAD2S.jpg

İkinci olarakta aklıma kaynak kodlarına bakmak geldi ve CTRL+U yaptım.

cUwfLS.jpg

Kaynak kodlarını inceledim

lMpqs7.jpg

Ve bir kısımda bizlere bir mesaj bırakmış yöneticilerimiz :) "buraya baktığın iyi oldu.html" yazıyor. Burada direk oldu.html gözüme takıldı ve URL'nin sonuna ekledim.

KAlioN.jpg

Ve bir güzel mesaj daha :)) Mesaj da gördüğünüz gibi " Nooo :D Hayır bu kadar basit değil Arama 'devam.h...' " yazıyordu. Demek ki URL'nin sonuna devam.html ekleyeceğiz ve ekledim.

svbvpy.jpg

Bize bir base64 kodu verdi. Bunu sanal makineme giderek
Kod:
echo aXpfc8O8csO8Y8O8 | base64 -d
yazdım ve bayrağı aldım. Bayrak; iz_sürücü.

aqbmdr.jpg

Tekrardan siteye giderek bayrağı yazdım THT{iz_sürücü}.

9MQS2d.png

Hirsiz Polis
| SeNZeRo
Sorumuz bu şekildeydi arkadaşlar

v0sePZ.jpg

Verilen siteye gittim ve bir dosya yükleme alanı ile karşılaştım.

IrBDIg.jpg

Baktım ve bir dosya yükleyeyim çıktı olarak bana ne verecek fakat hata ile karşılaştım.

Zl42Sd.jpg

Daha sonra ismi manidar geldi :)) Yani yakalamak buradan da Burp Suite aracı çağrışım yaptı kafamda. Burp Suite'yi açtım ve yine dosya yükleme butonuna bastım.

aJzH9K.jpg

Ardından Burp aracıma gelerek isteği yakaladım ve Flag değerini buldum. Flag = YeSSGooDJobPHP

DHhYr1.jpg

Flag'ı siteye görselde ki gibi yazdım ve puanı kaptım.

f4XPQV.png

Evet arkadaşlar bu kategoride ki soruların cevapları bu şekildeydi. Yarışmaya katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum baya güzel bir etkinlik oldu doğrusu :))

THT CTF Reverse Kategorisi Çözümleri

THT CTF Forensics Kategorisi Çözümleri

Son düzenleme:

Xowly

Katılımcı Üye
17 Haz 2019
769
57
ғate
Cevap: THT CTF Web Kategorisi Çözümleri//"P4RS

Ellerine sağlık, çözümleri açıklayıcı olmuş. :)

By Ghost

Katılımcı Üye
11 Tem 2013
941
2
C:\Linux

Hırsız polis sorusunu ben F12 ile network e bakarak bulmuştum ordan bulmak daha basitti :D ama burp üzerinden görmek te iyi oldu eline sağlık :)

B0R4N

Katılımcı Üye
13 Kas 2019
314
2

Cidden nasıl becerdin ya? Çok iyi

AhmetKaan46

Uzman üye
15 Şub 2019
1,407
20
30
root@Kaan:~#

Ellerine sağlık hocam Sorunun tamamı bu şekilde başka soru varmiydi acaba merak ettim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.