Tht güvenlik sorusu gerekli mi?

GÜVENLİK SORUSU GEREKLİ Mİ

• Kullanılan toplam oy
    34

Atalante

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
717
0
Levent
Bana farketmez orda beni hatırla kutucuğunu işaretliyorum hiç şifre girmeden giriyor sayfaya.

ThePaşa1

Kıdemli Üye
20 Tem 2014
2,015
2
Beyler O Tıkla Bana Şuraya Yönlendir Sayfası Daha Mı İyiydi. Ben Güvenlik Sorusunu Tercih. Ederim

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Foruma birçok yerden saldırı geliyor. Haliyle Adminler bunu azaltmak istiyor. Onun yüzünden böyle çözümler bulunuyor.
Bu güvenlik sorusu ne gibi saldırıyı engelliyor? Diye bir soru sorabilirsiniz. Bazı botlar var gün boyunca foruma saldırılar yapan. Bu saldırılardan birisi de sanırım kullanıcı adı şifre deneyerek yapıyor bundan dolayı olabilir.

16 Tem 2012
192
0
Kullanıcı adı şifre deneyip bulsa ne olacak :) en fazla foruma girer kayıt olup girsin bu açıklamadan da istediğim cevabı bulamadım yetkili kişilerden daha mantıklı cevaplar bekliyorum :)

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
amatör birinin password guess attack yapmasını engeller ama profesyonelleri engelleyemez.

gereksiz...

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,426
320
+ Brute force ile kullanıcı şifrelerinin denenmesini engellemek.

+ Bot üyelerin giriş yapıp reklam konusu açma veya mesaj atmalarını engellemek.

+ Üye girişi yapanlara uygulanmayan bazı güvenlik kurallarının, suistimal edilerek saldırgan botların üyelik girişi yapıp sisteme içerden saldırı yapmasını engellemek.

Umarım yeterli olmuştur bu sebepler.

Siteye bir uygulama yapılırken haydi canımız sıkıldı ne yapalım, şunu yapalım diye düşünmüyoruz. Bir güvenlik riski tespit edilir, risk araştırılır test edilir, gerçekten tehlike yaratıyorsa bunun yazılımsal ve sunucusal olarak argesi yapılır, uygulama hazırlanır, test edilir ve siteye entegre edilir.

Devam etmek için tıklayınız sayfası bu konudan farklı bir konudur, sistemde belli bir sayfaya yüksek seviyede saldırı geliyorsa, ips firewall bu saldırıyı tespit edip saldırının geldiği sayfada bu korumayı aktif eder, linke tıklayıp bakmak istediğiniz sayfaya erişirsiniz, saldırı bittiğinde yine otomatik olarak bu koruma deaktif olur herşey eski haline döner.

Son düzenleme:

TheGameOweR

Kıdemli Üye
16 May 2013
2,730
0
C://Samsun
Gerekli olmasa koyulmazdı zaten.6+2 gibi sorular beyninizin sınırlarını pek zorlamıyor aslında,o kadarda dert edilecek bir konu değil.

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul
Eğer profilleri ziyaret etmeden önce bir bin türlü linke tıklamak istemiyorsan gerekli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.