toplama bilgisayar nasıl yapılrı

merthan18

Üye
25 May 2012
146
0
arkadaşlar ben bi toplama bilgisayar yapmak istiyorum şöle bişe düşünüyorum kasanın içini en güçlü donanımlarla döşeyeceğim ama nasıl döşeyeceğimi bilmiyorum yani en güçlü ram anakart işlemci miş kafama göre ala biliyormuyuz yoksa yoksa bunun bir sistemivarmı örneğin her parçaşı farklı yerlerden alsam bi sorun olurmu mesela ana kartı asus işlemciyi intelden remi verter den ekrankartının navia dan alıpta birleştirirsem olur olmassan bunun yönteminin anlatan bir yer varmı

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,753
1,541
Sistem var hepsi uyumlu olacak gidip bir ddr ram birde ddr3 ram takamassın veya i3 ve i5 e uyumlu anakarta i7 işlemci takamassın orası kolay ya halledersin tanıdık bir bilgisayarcı yoluyla

sen paradan haber ver :)

merthan18

Üye
25 May 2012
146
0
para sorun deyil 2200 tl ye kadar yolu var
sen yeterkibu sitem ne onu söle bu uyumlu olması dediğini nasıl çözecem yani hangi parça hangi ana karta uyuyor onu nerden öğreneceğiz

Son düzenleme:

restl3ss

Üye
29 Nis 2012
167
0
ilk önce kendine bir bütçe belirle.para sorun degilse bütçe ye gerek yok

teknobiyotik de pc sihirbazında toplyabilirsin.
haftasonlarııda vatanbilgisayar da %25 indirim olluyo.ordanda toplyabilrisin

merthan18

Üye
25 May 2012
146
0
toplamayı ben kendim yapacam bu parça uyumluluğu konusunu nerden öğrenecem ona göre yanlış bişe almıyalım boşa para gitmesin şimdi örnek veriyorum ana karta uymayan ram alıpta boşuna paramızda gitmesin

Son düzenleme:

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,753
1,541
toplamayı ben kendim yapacam bu parça uyumluluğu konusunu nerden öğrenecem ona göre yanlış bişe almıyalım boşa para gitmesin şimdi örnek veriyorum ana karta uymayan ram alıpta boşuna paramızda gitmesin

burda sana onu anlatmaya kalksak saatler sürer anlamassın git tanıdık bir bilgisayarcıya yardımcı olsun 2.5 milyarlık sistemi tanımadık öyle normal gördüğün bir bilgisayarcıya ***ürme anlamıyorsun pek anladıgım kadarıyla :D içinde birşey bırakmaz valla

merthan18

Üye
25 May 2012
146
0
parçaları ben bi yerden almıcam gerekirse internetten sipariş verecem o yüzden yardım edecek kimse yok bu uyuşma konusu anlatan bir site varmı ona göre biraz bilgi edineyimde yanlık bişe yapmıyım parayı boşa harcamıyalım

merthan18

Üye
25 May 2012
146
0
arkadaşlar demitten beridir soruyorum bu parçanın uyp uymadığını nasıl öğrenecem neyine bakacam

anlatmayın zaten de bana anlatan site verinm yada bu konunuz ismine ona göre araştırım öğreniyim her bi işimiz düştüğünde milletle uraşmayalım
öğretici site verin yada bu parça uyumluluğunun konu başlığını verin ona gööre araştırım öğrenelim

Moderatör tarafında düzenlendi:

restl3ss

Üye
29 Nis 2012
167
0
3.kez söylüyorum
teknobiyotik.com

pc sihirbazı sana yardımcı olacaktır parçaların bir biri ile uyumlu oluo olmadıgı konusunda

Moderatör tarafında düzenlendi:

boobssver290

Katılımcı Üye
6 Eki 2012
676
0
arkadaşlar ben bi toplama bilgisayar yapmak istiyorum şöle bişe düşünüyorum kasanın içini en güçlü donanımlarla döşeyeceğim ama nasıl döşeyeceğimi bilmiyorum yani en güçlü ram anakart işlemci miş kafama göre ala biliyormuyuz yoksa yoksa bunun bir sistemivarmı örneğin her parçaşı farklı yerlerden alsam bi sorun olurmu mesela ana kartı asus işlemciyi intelden remi verter den ekrankartının navia dan alıpta birleştirirsem olur olmassan bunun yönteminin anlatan bir yer varmı

Kardeşim Herşeyin En İyisini Al En Kalitelisini Sen Tak Kendi Elinle Bilgisayarcı Arkadaşın filan varsa Danış O Taksın Filan En Kalitelilerini Al Çok İyi Pc'in Olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.