Tor Browser Alternatifi Gizlilik Üzerine Tarayıcı

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,171
3
Merhaba arkadaşlar ben Tor Browser gibi gizlilik sağlayacak bir tarayıcı arıyorum. Tor Browser'e gelen güncelleme ile flasha izin versem bile flash çalışmıyor. Biliyorum flash çalıştırmak gizliliği riske alıyor lakin ben bunu göze alıyorum o yüzden çalıştırmak istiyorum. Çalıştırmanın bir yolunu da bulamadığım için başka tarayıcı arıyorum. Sizin tavsiyeniz varsa alabilir miyim? Ben birkaç tarayıcı buldum: BitBox(Browser In The Box), PirateBrowser, Comodo IceDragon, Globus, Epic ama hangisi daha güvenilir bilmiyorum.

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Merhaba arkadaşlar ben Tor Browser gibi gizlilik sağlayacak bir tarayıcı arıyorum. Tor Browser'e gelen güncelleme ile flasha izin versem bile flash çalışmıyor. Biliyorum flash çalıştırmak gizliliği riske alıyor lakin ben bunu göze alıyorum o yüzden çalıştırmak istiyorum. Çalıştırmanın bir yolunu da bulamadığım için başka tarayıcı arıyorum. Sizin tavsiyeniz varsa alabilir miyim? Ben birkaç tarayıcı buldum: BitBox(Browser In The Box), PirateBrowser, Comodo IceDragon, Globus, Epic ama hangisi daha güvenilir bilmiyorum.

Puffin

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,171
3
Evet bende onu diyorum başka ağa ne gerek var Tor kullan :gülenyüz

Konuyu okudun mu :D ? Flash çalışmıyor. Tor ağı olan başka tarayıcı var mı?

Ne alaka anlamadım.

Brave diye bir tarayıcı var. Zamanında onunla alakalı bir konu çevirmiştim. Bir de onu araştır istersen, o zamanlardan aklımda kalmış.

https://www.turkhackteam.org/ithal-...guvenligi-arttirmak-adina-ortaklik-kurdu.html

Tor gibi ağı şifreliyor mu? Bana lazım olan o.

Moderatör tarafında düzenlendi:

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,171
3
Tor bir firefoxdur. Gücünü proxy ve portlardan alır. Alternatifi yok.

İllaki Tor ağını kullanmanın başka bir yolu vardır diye düşünüyorum bunu kendi tarayıcısı üzerinden sağlaması şart mı?

JonDoBrowser indirdim Tor Browser'i editlemişler Tor Browser'in eski sürümünü kullanıyor lakin ona da flash player ekleyemedim. Tor Browser'e nasıl flash player ekleniyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.