Tor browser hakkında

angelcarlos

Yeni üye
27 Şub 2016
20
0
Merhaba arkadaşlar tor browser kullanırken belge,döküman,video vb. indirildiğinde kimliğimiz açığa çıkar mı? Ayrıca eger bu durum sakıncalıysa com veya onion uzantılı siteler Bu konuda fark eder mi? Yani com dan indirildiğinde birşey olmaz ama oniondan indirilmez gibi mi?

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER....

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Eğer güvenlik "manyağı" isen, script çalıştırabilen dokümanlarda (word, excel, pdf) scriptin çalışmasına izin verirsen, o zaman senin IP'ni görebilirler.

Banka soymamışsan IP'ni gördüler diye bir halt olmaz. Ben şahsen deep web sitelerini sonlarına .city veya .to koyup direkt okuyorum. Sen bir halt etmezsen, neden senle vakit kaybetsinler ki?

KinqMasterTR

Katılımcı Üye
20 Şub 2016
762
0
|-Şanlıurfa
Dostum Deep Web Bölümünde Ne Yapman Gerekti Hakında Bilgiler var
Sana bir kısmını vermek isterdim ama Hiç Deep Webbe Girmedim ve Girmeni Tavsiye Etmem
Orda Tut Çocuk P****'sundan Seri Kiralık Katillere Kadar :D
Tekrar Söliyorum SAKIN DEEP WEBBE GİRME!

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Dostum Deep Web Bölümünde Ne Yapman Gerekti Hakında Bilgiler var
Sana bir kısmını vermek isterdim ama Hiç Deep Webbe Girmedim ve Girmeni Tavsiye Etmem
Orda Tut Çocuk P****'sundan Seri Kiralık Katillere Kadar :D
Tekrar Söliyorum SAKIN DEEP WEBBE GİRME!

Sakın Deep Webe Girme derken?
Deep Web'e girince bir anda seri katile bir anda banka soyguncusuna dönüşmüyorsunuz.Bilmediğiniz işlemleri yapmadığınız sürece sisteminize zarar gelme olasılığı çok düşük.

Eğer güvenlik "manyağı" isen, script çalıştırabilen dokümanlarda (word, excel, pdf) scriptin çalışmasına izin verirsen, o zaman senin IP'ni görebilirler.

Banka soymamışsan IP'ni gördüler diye bir halt olmaz. Ben şahsen deep web sitelerini sonlarına .city veya .to koyup direkt okuyorum. Sen bir halt etmezsen, neden senle vakit kaybetsinler ki?

Bu alıntıyı okumanı tavsiye ederim.Her şey açıkça anlatılmış.

So Far Away - B.W. - S. J. ❤

angelcarlos

Yeni üye
27 Şub 2016
20
0
Sakın Deep Webe Girme derken?
Deep Web'e girince bir anda seri katile bir anda banka soyguncusuna dönüşmüyorsunuz.Bilmediğiniz işlemleri yapmadığınız sürece sisteminize zarar gelme olasılığı çok düşük.

Bu alıntıyı okumanı tavsiye ederim.Her şey açıkça anlatılmış.

So Far Away - B.W. - S. J. ❤

Evet okudum teşekkür ederim. Galiba siz indirmeden bu şekilde kullan diyenlerdensiniz. Ve galiba bu kadar mesajdan sonra anladım ki indirme yapmamak daha akıllıca...

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
İndirme Yaparken Senin İllaki İP adresin gerek olacak . Aksi takdirde zaten indirme yapamazsın . Yani bence olmaz

Yanlış.

İndirme yaparken, senin kullandığın exit node'unu görürler. O kadar.

Web sitelerine bakarken gördüğün html dokümanları, css, javascript dosyaları, resimler gökten zembille inmiyor. Onları da web browser'ın indiriyor.

egeklan

Katılımcı Üye
19 Eki 2012
961
1
Mahir Abi Haklı Deep Web'te Kötü birşey indirmessen birşey olmaz ama Deep Web Piskolojini bozabilir..

Ancak Deep Web'in büyük bir kısmının yasa dışı işlerin döndüğü sitelerden oluştuğunu unutmayın. Yinede teorik olarak yasadışı değil tabii. Yalnızca biraz dikkat gerekiyor saniyesinde bilgisayar virüsle falan dolmuyor. İndirme konusunu yinede riskli buluyorum ama.

BEYAGU

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
671
0
Tor Browser Nedir? Ne İşe Yarar? Çalışma Mantığı

tor

Merhaba arkadaşlar, bugün bloğumuzun olmassa olmaz makalelerinden birini yazayım dedim. Evet, tor ağı nedir? bizim ne işimize yarayacak?

Açılımı The Onion Router'dır öncelikle bunu bi' kavrayalım.. İlk olarak ABD ordusunun uzantısı olarak kullanılıyordu. Daha sonradan son kullanıcılar falan kullanmaya başladı bu ağı. İlk olarak bu şekilde ortaya çıktı..

Kullanım Amacı: Gizlilik. Zaten tor ağının bir diğer adı ise anonim ağ'dır.. Tüm interneti sansürsüz olarak özgürce kullanmanızı sağlar. Siz özgürce dolaşırken aynı zaman'da gizliliğinizi olabilecek en iyi seviyede korur ve konumuzu paylaşmaz..

Tor ağı'nın karmaşık bir çalışma prensibi var, ve bu da bizi takip etmek isteyenlerin işini zorlaştırıyor. (bizi kim tabik edecek demeyin) Dilerseniz şöyle bir görsel ile anlaşılması daha kolay bir hale getirelim olayı...

tor
fotoğrafa tıklarsanız büyür

tor

Gördüğünüz gibi, Tor browser'da bir arama yaptığımızda farklı farklı sunuculardan geçiyoruz. Hedefe ulaşana kadar verilerimiz tamamen şifrelenerek sunucular arasında geçiş yapar ve hedef'e ulaşırız. Bu geçişler oldukça karmaşık bir algoritmadan oluşuyor, bu da tor ağının takip edilmesi zor bir ağ olmasını sağlıyor..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.