Tor'da VPN kullanmanın zararları!

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
13 May 2019
184
2
EDİT:
tor'da VPN kullanmak başlı başına zararlıdır

ama durun
tor'da öyle güvenli değil

ama eğer tor mu VPN'mi derseniz tor
torun niçin güvensiz olduğunu anlatayım:
tor'a gönüllüler tarafından node'lar eklenir ve tor dünya'da ortalama 6000 node'dan 4 tanesini size ve bir çok kişiye seçer bu anonimlik açısından şöyle anlatılabilir senin 1000TL'lik bir kalemin var saklamak için 2 yolun var ya temiz masana koyacaksın yada kalemliğindeki bir sürü kalemin arasına koyacaksın hangisini seçersin? tabii ki kalemlerin arasında kaybolmayı tor'un node işleyişi aynen böyledir bu anonimlik için avantaj fakat node'ların kötü yanları da var

ama node'ların hepsi güvenli değildir örnek veriyorum bu node'ların 3000'ü tor'a ait ise 2500'i kolluk güçlerinin 500'ü de facebook'un falandır eğer siz tor'a ait olan bölüme denk gelirseniz anonim olursunuz bu yüzden tor ağını kullanmak artık rus ruleti gibi bir şey olmakta

Ha bu arada virtualbox,vmware vb. bir şeye TAILS kurup tor kullanın.

Kısacası;
Eğer Tor'un node'sinden emin değilseniz deep web'de bir şeyler yapmayın bilgiye bakabilirsin ama bir etkileşimde bulunmak başınıza bela açabilir.

şu anda nasıl güvenli tor ağını bulacağıma dair kaynaklar araştırıyorum bilgiyi edinince size haberi söyleyeceğim.

13 May 2019
184
2
Yalnız log kaydı tutmadıgını söyleyen vpnler var ; Nord VPN VE Hide.me gibi bunlarla girilirse bir sakınca olacagını düşünmüyorum ve tor ağında bildiğim kadarıyla senin İP adresin başkasının oluyor başkasının İP adreside senin oluyor yani İP adresini suça bulaştırabilirler bu en son söylediğimden tam emin değilim thtde bir konuda görmüştüm.

o VPN'ler log tutmadığını varsaysak(ki ben inanmıyorum) m e t a bilgilerini tutar kimle ne zaman saat kaçta nerede konuştuğuna kadar veya hangi siteye ne zaman girdiğini falan tutar eğer VPN şartlarını okursan anlarsın.

13 May 2019
184
2
---

Merhaba,

Bununla ilgili forumda birçok kez yazdım, burada da netleştirelim.
Ücretsiz vpn'lerden kesinlikle uzak durulmalı, ücretli vpn'lerde ise başta Nord ve Express olmak üzere önerdiğim 4-5 Vpn var.

Tor'da vpn kullanmayın falan diyenlere kulak asmayın ben kesinlikle vpn kullanımını tavsiye ediyorum ama her vpn'i değil.

Bir mesajımdan da alıntı bırakıyorum buraya:

0 Kayıt Politikasında m e t a bilgileri tutuluyor

bruh

13 May 2019
184
2
Saçmalık tamamen.Zaten anonim olarak bir köprü istemcisinde bulunmak için VPN kullanıyor ve VPN+Tor bridge +Relay+Browser kullanıyoruz.VPN olmadan hiçbirşey olmaz
yahu gelmiş kafanda bir bilgi olmadan bana saçmalık diyorsun VPN'ler m e t a bilgisini tutar tor node'ları da tutar ama bazıları önceki sayfada cevaplamalarda var benim açıklamam biraz mantıklı olun!

13 May 2019
184
2
Yanlış bilgilendirme!

Torla belli vpnleri kullanınca(vypr, nord gibi misyonunda log vermiyen olanları) Gayette güçlü oluyor. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. siz istemiyorsanız kullanmayın.

VPN hizmetleri, doğru hizmet ve doğu zamanda kullanınca gayet güçlü olurlar. Biz zaten tor ağı yeterince güvenli olmadığı için vpn kullanıyoruz. keyifimizden değil. Aynı şekilde Tor istenince log verir. nord vpn veya vypr vpn kullanılarak tor log versede bu durumdan sıyrılabilir. Bu yüzden bir yerden sonra vpn kullanmak bir hasa zorunu gibi birşeydir.

Hmm... öyle mi git bi bak o zaman hangi VPN m e t a bilgisini tutmuyor araştırıp gelin! Hem ayrıca tor isterse verir diye bir şey yok node isterse verir diye bir şey var! az sonra eğer kaynakları bulabilirsem yorumlar kısmına bırakacağım! sinir ediyorsunuz insanı

13 May 2019
184
2
Tor açık kaynaklı bir şey. Bir ortak yere veriler falan tutulmuyor. Sunucuları gönüllü kişiler açıyor, istersen sen de relay olabilirsin. O sunucuya erişirlerse loglara bakarlar. Hatta gelen giden verileri de kontrol edebilirsin. Daha fazlası için Tor Metrics'e bak
Helal be bilgili birisi

13 May 2019
184
2
KAYNAK 1:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=jKrAoNFKHPU[/ame]

KAYNAK 2:
NORDVPN'NİN KAYIT SÖZLEŞMESİNİ BULAMADIM fakat kayıt olurken kayıt sözleşmesini okursanız m e t a bilgilerinin alındığını ve devlet isterse vermek zorunda olacağını söyleyecektir bu bir zorunluluktur.

Son düzenleme:
13 May 2019
184
2
EDİT:
tor'da VPN kullanmak başlı başına zararlıdır

ama durun
tor'da öyle güvenli değil

ama eğer tor mu VPN'mi derseniz tor
torun niçin güvensiz olduğunu anlatayım:
tor'a gönüllüler tarafından node'lar eklenir ve tor dünya'da ortalama 6000 node'dan 4 tanesini size ve bir çok kişiye seçer bu anonimlik açısından şöyle anlatılabilir senin 1000TL'lik bir kalemin var saklamak için 2 yolun var ya temiz masana koyacaksın yada kalemliğindeki bir sürü kalemin arasına koyacaksın hangisini seçersin? tabii ki kalemlerin arasında kaybolmayı tor'un node işleyişi aynen böyledir bu anonimlik için avantaj fakat node'ların kötü yanları da var

ama node'ların hepsi güvenli değildir örnek veriyorum bu node'ların 3000'ü tor'a ait ise 2500'i kolluk güçlerinin 500'ü de facebook'un falandır eğer siz tor'a ait olan bölüme denk gelirseniz anonim olursunuz bu yüzden tor ağını kullanmak artık rus ruleti gibi bir şey olmakta

Ha bu arada virtualbox,vmware vb. bir şeye TAILS kurup tor kullanın.

Kısacası;
Eğer Tor'un node'sinden emin değilseniz deep web'de bir şeyler yapmayın bilgiye bakabilirsin ama bir etkileşimde bulunmak başınıza bela açabilir.

şu anda nasıl güvenli tor ağını bulacağıma dair kaynaklar araştırıyorum bilgiyi edinince size haberi söyleyeceğim.

buda görmeyenler için burda kalsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.