Toshiba Qosmio x70-A Laptop Açılmıyor

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Arkadaşlar merhaba olayı kısaca anlatıyım
Bir süredir bilgisayarım geç açılıyor ssd olmasına rağmen
10dk- 15 dk yı buluyordu ve bir gece bilgisayarımı kapatıp yattım sabah yine aynı şekilde geç açılacak zannederken hiç açılmadı bende açtım içini ramleri tek tek denedım hdd yı cıkarttım fanları temizledim ram siz ve hdd siz çalıştırdım her türlü kombinasyonu denedım ne yazıkkı sonuc alamadım bir ara fırınlama diye birşey gördüm laptop un hava çıkışlarını banlayıp yorgana sardım calıstırdım ekran yavaş yavaş bembeyaz oldu sonra kapandı daha sonra tekrar bu olayı denedım bu sefer toshiba yazısı geldi çok mutlu oldum düzeldiğini sanıp ama hdd takılı olmadıgı ıcın sistemi bulamadı doğal olarak hata verdi kapatıp hdd yi taktım yine açılmadı hdd siz tekrar fırınlama yaptım yine olmadı bu sorun sizce neyden kaynaklanıyodur

He bu arada harici monitör e yansıtmayı denedım ekranı o da olmuyor çünkü pc yi açma tusuna basıyorum tek olan şey klavye ısıklarının yanması num lock caps lock falan iş yapmıyo yanmıyo ışıkları basınca sadece şu var pc acılmadan önce fn + esc tusuna basıp calıstırırsam power tusu yanıp sönüyo tek numarası bu başkada hiçbirşey yapmıyo kafayı yemek üzereyim

Son düzenleme:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Merhaba toshibalar 2 yıldan fazla daynmıyor malesef bi arkadaşım 2 yıl önce aldığı toshiba marka tıpkı sizin dediğiniz gibi ekranı açılmıyordu servise götürdü ve ona toshiba markalı laptopların 2 yıldan fazla dayanmadığını ekranların hep bu şekilde bozulduğunu söylemişti.Tamir ettirmek istediğinde ondan 750 tl gibi bir ücret talep etmişler.Sizinde bir servise götürmenizi öneririm

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Benim anlamadıgım şey fn esc yapınca power ısığı yanıp sonuyo sadece ona tepkı verıyo onun dısında caps lock num lock falan ısıkları tepki vermıyo bir türlü post etmiyor hdd ramlerı söktüm öyle denedım yok bios pili cıkarttm taktım yok ne yaptıysam ekranı getıremedım kafayı yııcem en azından boot ekranına geçse çözecemde boot elmedıgı ıcın hıcbırsey goremıyorum doğal olarak sımsıyah ekrana bakıyorum klavye ısıkları yanıyo sadece başka bir halt yaptıgı yok masraf ne kadar cıkar hıc bılmıyorum maddı durumda kötü tamırede veremıyorum kafayı yıcem cok zor zamanda bozuldu tum işlerim bozuldu

Virtual Man

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
661
0
T Ü R K
hiç sorma bendede thoshıba ulan varya bu leptopların üreticisi cenabet arkadaş bilgisayar 6gb ram 320 gb hdd windows 10 64 bit bilgisayar sağ tuş yapıp yeniliyorum 10dk sürüyor en son camdan dışarı fırlatıcam az kaldı :D

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Arkadaşlar az önce bir yazı geldi ekrana RTC BATTERY İS LOW diye sonra tamam dedim bios a attı benı save & change diyip kaydettim reset atıp başlaması için başlamadı yine sizce sorun ne bi fikri olan varmı rtc ne demek onuda anlamadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.