Trafik ışıkları nasıl hacklenir?

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,484
46
1,049
Arkana bak

Trafik ışıkları nasıl hacklenir

Şimdi gelelim bu ışıklar nasıl hacklenir. Bu trafik ışıklarındaki sistem her bir kavşaktaki koşullara göre değişen 5.8 GHZ ve 900 MHz radyo sinyallerini kullanıyor.
Elimize bir laptop ve trafik ışıklarının kullandığı aynı frekansta çalışan (5.8 Ghz) wireless adaptör gerekiyor.
Sisteme Bakarsak 2.8GHZ İle Çalışan Bir Işık İçin 2.8GHZ Destekleyen Bir Wifi Adaptör lazım ve gerekli Tool'lar Kullanarak Wifi Ağına Sızabilir ve Ağ Üzerinden Komutlarla Saniyeler ile Oynama Yapabilirsiniz.

Yapabilecekleriniz:

Işığı kapatabilir

Rengini değiştirebilir

Sürekli yeşil yandırabilir

Sürekli kırmızı yandırabilir

Sürekli sarı yandırabilir

Komut ile ışıkları istediğiniz saniyede aç kapa spam yapabilirsiniz

Yakındaki trafik ışığına yada ışıklarına bağlanabilirsiniz ve bu sayede birlikte hepsini kontrol etmiş olursunuz.

Ve daha fazlası...

Not: Bu sadece bir anlatımdır. Kötü amaçlı herhangi bir kullanımda sorumluluk almam

Detaylandırabilirdim ama yapmadım kullanacağınız toola kadar videolu bir anlatım yapardım fakat sonuçta kötü kullanacaklar olacağı için yapmadım.

Saygılarımla iyi forumlar.

Şimdi gelelim bu ışıklar nasıl hacklenir. Bu trafik ışıklarındaki sistem her bir kavşaktaki koşullara göre değişen 5.8 GHZ ve 900 MHz radyo sinyallerini kullanıyor.
Elimize bir laptop ve trafik ışıklarının kullandığı aynı frekansta çalışan (5.8 Ghz) wireless adaptör gerekiyor.
Sisteme Bakarsak 2.8GHZ İle Çalışan Bir Işık İçin 2.8GHZ Destekleyen Bir Wifi Adaptör lazım ve gerekli Tool'lar Kullanarak Wifi Ağına Sızabilir ve Ağ Üzerinden Komutlarla Saniyeler ile Oynama Yapabilirsiniz.

Yapabilecekleriniz:

Işığı kapatabilir

Rengini değiştirebilir

Yakındaki trafik ışığına yada ışıklarına bağlanabilirsiniz ve bu sayede birlikte hepsini kontrol etmiş olursunuz.

Ve daha fazlası...

Not: Bu sadece bir anlatımdır. Kötü amaçlı herhangi bir kullanımda sorumluluk almam
Eğer böyle birşey​
Ellerine sağlık lakin gerekli toolar demişsin.Gerekli toolarıda açıklasan çok iyi olurdu. 😄

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,427
49
973
Merhabalar

Keşke kestirip atmasaydınız dediğiniz büyük bir olay nasıl yapılacak gerekli araçlar nedir hangi adaptörler uyar hangi toolsları kullanmak lazım hangi kodları kullanmak lazım ve nice şeyler yoksa aynı mantık nasa içinde geçerli

-Açık bul
-Gerekli Toolsları kullan
-İşlemi yap

İyi Forumlar

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,484
46
1,049
Arkana bak
Merhabalar

Keşke kestirip atmasaydınız dediğiniz büyük bir olay nasıl yapılacak gerekli araçlar nedir hangi adaptörler uyar hangi toolsları kullanmak lazım hangi kodları kullanmak lazım ve nice şeyler yoksa aynı mantık nasa içinde geçerli

-Açık bul
-Gerekli Toolsları kullan
-İşlemi yap

İyi Forumlar
Ellerine sağlık lakin gerekli toolar demişsin.Gerekli toolarıda açıklasan çok iyi olurdu. 😄

Allta yazdığım notumda belirtim buyüzden koymadım.
İyi forumlar dilerim.

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,021
1
544
Kemalizm

Yapabilecekleriniz:

Işığı kapatabilir

Rengini değiştirebilir

Ve daha fazlası...

Detaylandırabilirdim ama yapmadım kullanacağınız toola kadar videolu bir anlatım yapardım fakat sonuçta kötü kullanacaklar olacağı için yapmadım.

Güzel bir konu fakat detaya girmemişsin. Nasıl yapılacağını anlatmamışsın, sadece mantığını anlatıp bırakmışsın. Biraz daha detaylı olabilirdi fakat bu hâli ile de yeterlidir. Ellerine sağlık.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
290
112
Düşsüzler Apartmanı

Yapabilecekleriniz:

Işığı kapatabilir

Rengini değiştirebilir

Ve daha fazlası...

Hocam kötü kullananlar olurda verdiğin bilgiler zaten herkesin bildiği şeyler. Bir şeyi hacklersen zaten üzerinde oynama yapabilirsin bunu herkes biliyor. Öğretici hiç bir şey yok ama yinede elinize sağlık.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,427
49
973
Bir sonraki konum asansör nasıl hacklenir olucaktı ama neden radyo veya telsiz içinde yapmıyayım dimi.
Tavsiyen için saol👍
Merhaba

Rica ederim ama lütfen hangi toolsları kullanacığınıda belirt sadece teori olarak kalmazsa iyi olur

İyi forumlar

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,484
46
1,049
Arkana bak
Hocam kötü kullananlar olurda verdiğin bilgiler zaten herkesin bildiği şeyler. Bir şeyi hacklersen zaten üzerinde oynama yapabilirsin bunu herkes biliyor. Öğretici hiç bir şey yok ama yinede elinize sağlık.
Saolun teşekkür ederim.
Aslında dediğim gibi canlı bir şekilde kayıt alarak hackleyip sonra konuya ekliyecektim ama konu bu sekilde çöpe gidebilir diye düşündüm oyüzden mantığı sadece anlattım.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
290
112
Düşsüzler Apartmanı
Saolun teşekkür ederim.
Aslında dediğim gibi canlı bir şekilde kayıt alarak hackleyip sonra konuya ekliyecektim ama konu bu sekilde çöpe gidebilir diye düşündüm oyüzden mantığı sadece anlattım.
Anlıyorum, haklısınız. Bu illegal bir faaliyet bu sebeple yapmanız doğru olmaz. Ancak Tool'ları ve nasıl yapıldığını anlatırsanız sadece eğitici bir konu olur yani kişilerin yaptıkları faaliyetlerden siz sorumlu olmazsınız. Bir sürü böyle içerik var. Tabii şahsi fikrinizdir saygı duyarım

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,484
46
1,049
Arkana bak
Teşekkürler dostum alıntımıydı ?
Saf kendim yazdım ama biryerlerde takıldığım olduğu yerler olduğu için ufak bı araştırma yaptım onun dışında arada sırada yaptığım bir iş zaten aklıma gelmediği durumlar oldu ondada dediğim gibi ufak bir araştırma yapıp konuya devam ettim.

Sen bizim konulara bakıyomuydun be abim😁😉

TeGolden

Yeni üye
27 Tem 2023
37
5
Öncelikle eline sağlık ancak tool kullanmak ordaki wifi bağlantısına sızmak demek değildir böyle sistemler çok iyi korunur sızmak çok mümkün değil.

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,484
46
1,049
Arkana bak
Teşekkür ederim ❤️
Evet dediğiniz gibi çok iyi korunur.🙂
Ancak konuda Sadece tool kullanacağınızı söylemedim.
İyi forumlar

Anlıyorum, haklısınız. Bu illegal bir faaliyet bu sebeple yapmanız doğru olmaz. Ancak Tool'ları ve nasıl yapıldığını anlatırsanız sadece eğitici bir konu olur yani kişilerin yaptıkları faaliyetlerden siz sorumlu olmazsınız. Bir sürü böyle içerik var. Tabii şahsi fikrinizdir saygı duyarım
Teşekkürler.
Evet çünkü bu illegal bir durum bu sebeple doğru olmaz.
Birde düşunsenize biri trafik ışığını hackleyip içine giriyor ve trafik ışığı hep kırmızı halde duruyor bu durumda oluşacak facia veya durum çok kötü olmazmı?

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,484
46
1,049
Arkana bak
önemli olan bilgilenmek belki bir kişi bu zafiyete çözüm bulucak egm e sunucak yani toolar verile bilirdi yada daha detaylı anlatım iyi forumlar
Konuyu artık düzenleyemediğim için ekleyemiyorum başka bir konu açtığımda eklerim.
Konumla ilgilendiğiniz için teşekkürler ❤️
İyi forumlar.

Watnea

Katılımcı Üye
9 Ağu 2023
332
175
#
Fazla eksik. Gerekli tool nedir? nasıl kullanılır? konuyu başlık yapmışsın .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.