-=Trafik Lambalarını Hacklemek=- [Geniş Araştırma.]

RedHackNes

Kıdemli Üye
1 Tem 2015
3,344
15
Nereye...
BU 5.8 GHZ adaptörü nereden bulurum ?
Değişiklik yapsam bulunma ihtimalim var mı ?
Bunu leptopun neresine takacağız ?
Alıntı yapıp cevap verirseniz sevinirim :)

TheGeccsaa

Uzman üye
3 Nis 2013
1,332
0
[sıze="3"]merhabalar,

çevrenizde bulunan trafik ışıklarına kolayca müdahale edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Trafik ışıklarını değiştirmek, hacklemek bu tür olaylara yabancı filmlerde denk gelmişsinizdir. Bende bir keresinde kurtlar vadisinde denk gelmiştim.[/sıze]

[ımg]http://i0.wp.com/www.hamtekno.com/wp-content/uploads/2015/07/psd-red-orange-green-traffic-lights.jpg[/ımg]

[sıze="3"]michigan üniversitesinin öğrencileri tarafından yapılan araştırmalar sonucu, trafik ışıklarını hacklemek onları kontrol altına almak, laptopu olan ve wireless cihazı olan herkesin yapabileceği bir şey.

üstelik bulunduğunuz noktadan 50 belki de 100 tane birbirleriyle bağlantı halinde olan ışığa müdahale edebilmektesiniz.

Bizim yazdıklarımız işin tamamen heyecan – aksiyon kısmı, birde bunun yasal kısmına unutmamak gerekiyor.
[/sıze]
[sıze="3"]üniversite öğrencilerinin derlediği güvenlik açıkları;[/sıze]
[sıze="3"]trafik ışıklarında bulunan ve bizim işimize yarayacak 3 ana başlık.[/sıze]
[lıst]
kontrollerde kullanılan şifrelenmemiş radyo sinyalleri
fabrikadan gelen kullanıcı adı ver şifreler ( admin : Admin, gibi)
kolayca kontrol edilebilen hata ayrıştırma portunun kullanıma açılması
[/lıst]
[sıze="3"]gelelim trafik ışıklarının nasıl yönetildiğine;[/sıze]
[sıze="3"]türkiye’de bunlara dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılabilen sistem; 5.8 ghz ve 900 mhz radyo sinyalleri üzerinden iletişim kuruyor.
Sizin yapacağınız ise bir adet laptop ile 5.8 ghz de çalışan bir adet wireless kart ile o ağa şifresiz olarak bağlanıp, ortalığı birbirine katmak.[/sıze]
[ımg]http://i0.wp.com/www.hamtekno.com/wp-content/uploads/2015/07/trafik-isiklari-hack.png[/ımg]

[sıze="3"]unutmayın trafik ışıklarının kullandıkları ağları sadece 5.8 ghz hızında çalışan adaptörler ile görebilirsiniz.
Bunu yapan insanlar, birçok ışığı kırmızı yanarken yeşil yapabilir veya tam tersi haline de getirebilir.[/sıze]

[sıze="4"]not: Hiçbir sistem güvenli değildir. Herşey, sizin hayal gücünüze ve gelişmiş seviyede bilginize bağlıdır.[/sıze]

denedim olmadı

feel the power

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
479
0
Kablo'lardan
Bazı kişiler yolda bulunan yazılı levhaları bu şekilde hackliyorlar demekki
Konu iyi güzel ama arkadaşların dediği gibi zararlı bir konu

qamill

Yeni üye
11 Ara 2010
48
0
Kendimizi Hızlı Ve Öfkeli'de hissetmemiz için sebepler çoğalıyor gibi Türkiye'de :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Türkiye'de hiç bir kavşak ISM yayını ile komut almaz. Kavşak kontrol kartı vardır, bu fiziksel olarak kabloyla lambalara komut verir, programlanacağında da yine fiziksel olarak cihazı bağlayıp programlarlar.

Nereden biliyorum? İlk GSM/ISM kavşak kontrol sistemini benim firma yapıyor ve programlamadan da ben sorumluyum. :p

Nerede bakarsanız bakın, en az altı ay daha Türkiye çapında sadece tek bir kavşağın, Ankara Üniversitesi Gölbaşı kampüsünün hemen gerisindeki kavşağın yayın aldığını göreceksiniz. O da encrypted. Alttaki protokol de benim eserim, bilindik standart bir protokol değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.