Trafik lambasının hacklenmesinin Cezası!

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
Siz bu konuyu diğer E.hack konularıyla karşılaştırıyorsunuz bunun gibi konuları bana sorarak izin alarak açın makul görürsem çünkü zararlı paylaşımınız hem forumu hemde kendinizi tehdit altına alıcaktır..

İllada yapıcaksan bunu yaparsın gövde gösterisi gibi yayınlarsın ancak nasıl yapıcağın gösterilmez.

Kimse laf sokmaya çalışmasın sizlere birşey olmamasın diye diğer konuda uyardım , neler gelebiliceğini başınıza öğrenin diye adamın biri ordan diyor ilk fırsatta deniycem ya ilk fırsatta kaza olursa , bunu yayınlayan kişi üstlenicekmik üstlenmese bile üstlenmek zorunda oluyor mecburiyetten ve 2 şahısa verilcek ceza ; !

TürkCeza Kanunu Göre ;

TAKSİRLE ÖLDÜRME
Madde 85 - (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. *1*
(2) Fiil, birden fazla insanın ölümüne ya da bir veya birden fazla kişinin ölümü ile birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmuş ise, kişi iki yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3)Kişi veya kişiler ölmemiş veya yaralanmamış olsa bile ölüme sebebiyetten 2 Yıldan 5 Yıl hapis cezası cezalandırılır.

ReTLeS

Katılımcı Üye
11 Ağu 2011
495
0
28
Sidney
Arkadaşlar Tamamen Katılıyorum. Burada Bir veya Birden Çok İnsanın Hayatı Söz Konusu Olur Bundan 2-3 Yıl Öncesine Kadar Trafik Lambalarını Hack'lemek Mümkün Değildi Fakat Lazer Teknolojisi herşeyi Alt üst Etti

Rasulov Robert

Yeni üye
14 Nis 2012
43
0
Evet dogru soyluyosunda tabiki kotuye kullanirsan birinin olmune yol acarsin ama isine yariyacak zamanlarda ola bilir.Bir bıcak bile katilin elinde tehlike ama cerahhın elinde şefadır diye bi soz var. :D

WinnerMan

Uzman üye
31 Mar 2012
1,324
0
Eskişehir
Cezası çok falaymıs.yok 15 yil filan.Max 2 yıl olsaydı.belki ugraşırdim.bu ceza beni caydırdı. :)
Yurt dısından trafik ışıklarını hacklersek de aynı cezalar mı geçerli?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.