Trity Nedir?(Kısaca) Trity Kurulumu

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Trity Nedir?

Trity, Linux işletim sistemi için kodlanmış bir yazılımdır, hatta Trity'e direkt olarak tool da diyebiliriz.
Trity yazılımı ile birden fazla işlem yapılabilmektedir.
Bu nedenle eskiden çok tercih edilmekteydi.

Trity maalesef çoğu yazılım gibi Linux'a kurulumda gelmemektedir.
Kurulumunu kendimiz yapmak zorundayız.
Github’dan kurulum yapabiliriz.

Trity Kurulumu:

Terminali açalım ve açtıktan sonra kodumuzu girelim.(bu işlem indireceğimiz dosyayın direkt olarak Kali'nin masaüstüne gelmesini sağlayacak.)

tEnKQd.png

Ardından kurulum için indirdiğimiz dosyaya yetkilendirme yapmamız gerekiyor.
Yetkilendirme kodunu da bırakıyorum aşağı.

weRY7Y.jpg

chmod +x dosyaismi:
Kod sayesinde dosyaya bütün kullanıcılar için çalıştırma izni vermiş bulunuyoruz.
Yetkilendirmeyi hallettikten sonra kuruluma geçiş yapabiliriz.

Kurulum işlemi için:

9faK2Z.jpg

Kodumuzu yazdıktan sonra var ise Linux'a koyduğumuz parolayı yazıp enter'e basabiliriz, parola mevcut değil ise kodu yazdıktan hemen sonra enter tuşuna basıp kurulumu tamamlıyoruz.

Trity'i başlatmak için yine aşağıya verdiğim kodu terminale yazmamız gerekmekte.

EA6yRi.jpg

Çok fazla istek gelir ise kullanımını anlattığım bir konu daha açarım.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
823
158
Liverpool UK
Eline sağlık. Benim merak ettiğim bir şey oldu. Eskiden fazla kullanılıp şu anda eskisi kadar kullanılmıyor olmasının sebebi nedir? Daha iyisi mi var? Eskiden linuxta kurulu mu geliyordu, ondan mı çok kullanılıyordu?

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Eline sağlık. Benim merak ettiğim bir şey oldu. Eskiden fazla kullanılıp şu anda eskisi kadar kullanılmıyor olmasının sebebi nedir? Daha iyisi mi var? Eskiden linuxta kurulu mu geliyordu, ondan mı çok kullanılıyordu?

Öncelikle teşekkür ederim.
Eskiden fazla kullanılıp şimdi eskiye oranla daha az kullanılmasının sebebi artık çok fazla alternatif tool bulunması ama hayır Linux'a hiçbir zaman kurulu gelmesi söz konusu değildi
.

Son düzenleme:

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Bu tarz konuları açıkçası pek beğenmiyorum çünkü üzerine eklenen hiçbir şey yok ortada. Bahsetmiş olduğun kurulum adımları scriptin github reposunda zaten anlatımlı şekilde mevcut. Ne olduğuna bakmak için de wikipedia var. Eee o zaman bu konuyu konu yapan şey ne? Yine de ayırdığın zamana saygı duyuyorum, eline sağlık

bro pip yükseltildikten sonra o tool çöp oldu yüklemeye kalkınca no moduled name pip diyor

pip kurman gerek

Kod:
Python 3

sudo apt-get install python3-pip
Python 2

sudo apt-get install python-pip
Yine olmadıysa ve windowsta isen PATH değişkenini belirtmen gerekbilir:

Kod:
python -m ensurepip

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Bu tarz konuları açıkçası pek beğenmiyorum çünkü üzerine eklenen hiçbir şey yok ortada. Bahsetmiş olduğun kurulum adımları scriptin github reposunda zaten anlatımlı şekilde mevcut. Ne olduğuna bakmak için de wikipedia var. Eee o zaman bu konuyu konu yapan şey ne? Yine de ayırdığın zamana saygı duyuyorum, eline sağlık

pip kurman gerek

Kod:
Python 3

Python 2

Kod:
python -m ensurepip

Eleştirin hoşuma gitti, aslında ben de açmıyorum pek bu tarz konular.(konularıma denk geldiysen görmüş olabilirsin)
Ancak, forumda arayan olursa forumda bulabilsin diye, ne olduğuna dair kendi yorumumu katarak buraya açtım konuyu.

Teşekkür ederim, eleştirin ve
"Yine de ayırdığın zamana saygı duyuyorum, eline sağlık"
bunun için.

Ellerine sağlık yararlı olmuş :)

Teşekkür ederim Piskopat666.

Son düzenleme:

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR

pip kurman gerek

Kod:
Python 3

Python 2

Kod:
python -m ensurepip

kankam python-pip paketi yükseltildiği için kaç saat uğraştım olmuyor deneyebilirsiniz Çalışmayacak tool pip in eski sürümünü bir şekilde buldum ama yine olmadı o pip kapatılmış pip3 şuanda güncel normal pip var ama tool 2017 den sonra güncellenmediği için tool çalışmıyor

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.