Çözüldü Tüm Türk heckar gurupları birleşmeli mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Harp52

Yeni üye
13 Ocak 2018
18
0
Aziz kardeşlerim bu soruyu kendime çok sordum acaba diğer türk heckar gurupları ile tek çatı altında birleşmek faydalı olur mu?diye ,çünkü :uluslararası heckar guruplarına karşı tüm türk devletlerinin güvenliğini sağlamak ve bi duvar oluşturmak isteği var aklımda ,birlikten kuvvet doğar demişler ,bu yüzden Türk ulusunu korumak ve dünyada olan alan hakimiyetimizi büyütmeliyiz düşüncem ve isteğim bu yöndedir saygılarım ile ,Türkün türkten başka dostu yoktur .

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Aziz kardeşlerim bu soruyu kendime çok sordum acaba diğer türk heckar gurupları ile tek çatı altında birleşmek faydalı olur mu?diye ,çünkü :uluslararası heckar guruplarına karşı tüm türk devletlerinin güvenliğini sağlamak ve bi duvar oluşturmak isteği var aklımda ,birlikten kuvvet doğar demişler ,bu yüzden Türk ulusunu korumak ve dünyada olan alan hakimiyetimizi büyütmeliyiz düşüncem ve isteğim bu yöndedir saygılarım ile ,Türkün türkten başka dostu yoktur .

Merhaba malesef böyle birşey mümkün değildir.Herkes kendi hesabına çalışır ve bu grupların devlete çalışanı var başka birimlere çalışan var bunları birleştirmek için önce buralara hükmetmek sözünün buralarda sağlam bi biçimde geçmesi lazım ayrıca tüm hack grupları kendi aralarında çatışmaktadırlar toplanması çok güç nerdeyse imkansıza yakındır biz bağımsız olarak bir kuruma veya kuruluşa hizmet etmiyoruz ama dengedede durmasını biliyoruz.

Ve bizim bir misyonumuz var Türk toprakları içinde hiç bir kuruma , kuruluşa veya sitelere saldırmıyoruz diğer hack grupları Türk yada Müslüman demeden kafasına göre hack yapabiliyor burda çok saçma olur birleşmesi. Benim düşüncem bu yöndedir.

Son düzenleme:

TurkHackerS38

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
388
0
Dünya
Kardesim iyi güzel diyorsun'da diyer hack grup'larının türk sitelerine vurmadıgını nasıl bileceksin.
800.000 bin kapasiteli TURKHACKTEAM Ailesi'yiz biz bi baska gruba ne gerek varki zaten bilen biliyor bizi.
Ayrıca bir catı altında deiliz'ki simdi her forum kullanan veya hacker grupları calısma yapmaz.

Son düzenleme:

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Aslında konu her birimizin gördüğü kadar basit değil. Farklı benzetmelerle, farklı açılardan meseleyi değerlendirmek mümkün. Öncelikle bu Turan ülküsüne çok benzeyen bir fikir. Bunun sanal versiyonu diyebiliriz. Şu durumda neden günümüzdeki Türk devletleri birleşmez? Eminim ki çoğunuz Türk devletlerinin dünyada gerçekten ne kadar yer kapladığını tam olarak bilmiyor. Büyük bir güç olmamız mutlak. Kaldı ki ayrı ayrı bile dünyada etkin güce sahip Türk devletleri var. Ancak burada bunu mümkün kılmayan çok fazla şey var. Aynı kültürden gelmemize rağmen kültür yapılarımız dallandı, farklı haller aldı. Farklı hayatlar yaşar olduk. Dünyadaki siyasi yapı el vermez belki. Bir sürü şey saymak mümkün.

Aynı şey Türk hacker grupları için de geçerli.

Diğer bir bakış açısı ise şu, bir ülkede tek parti hükmü nasıl olurdu? Şu an içinde bulunduğumuz kutuplaşmadan bile rezil bir ortamda yaşıyor olurduk. Çok partililik iyidir. Farklı fikirler daima iyidir. Elbette çürük partiler de var HDP gibi. Dincisi var, demokratı var, ülkücüsü var, sosyalisti var...Liste uzar.

Aynı şekilde hacker grupları da genelde bir fikir üstüne kuruludur. Birisi iktidarcı, diğeri aşırı solcu, beriki fetöye yakınlığı ile bilinir, başkası muhalif. Bizde de liste uzun. Ancak şu konuda son derece dürüstüm, Türk Hack Team içinde herhangi bir siyasi ağırlık yok. Ben, benden farklı fikre sahip üst düzey yönetimle kardeş gibi, dost gibi geçiniyorsam daha güzeli olamaz. Biz de zaman zaman siyasi muhabbet çeviriyoruz. Ancak kavga ettiğimizi hatırlamıyorum bunun için. Ancak bizim de bir fikir yapımız mutlak var bu parti olmak zorunda değil. Atatürk Milliyetçiliği diyoruz buna.

Şimdi hadi gel de bu kadar fikri bir arada birleştir. Diğer yandan kim, hangi konumda olacak? Görev dağılımı ve hiyerarşi neye göre yapılacak? Hangi ismin altında birleşilecek? Farklı fikirler ve özgürlük bu durumda sanal ortama hakim olur mu? Peki daha fenası bu birleşen yapı bir görüşün eline geçerse ne olacak?

Devletin el atması gerek denmiş. Devlet el atarsa hacker grubu diye bir şey olmaz. Evet, ben zarar veren hacker kavramı yok olsun isterim. Aynı şekilde tüm dünyada silaha, askere gerek kalmasın da denebilir. Ancak bu ülkeyi koruyacak bir askere ihtiyaç var silah geliştirmek mecburiyet. Tüm dünyanın aynı anda vazgeçmesi mümkün değil. Aynı şekilde hackerlara da ihtiyaç var. Bu bakışım felsefi bir bakış bu arada altında siyasi bir şey aramayın.
Şimdi devletler arasında yaşanan siber savaşlar da giderek artıyor. Ancak bunun da kuralları var. Örneğin rus hackerlar bankalarımıza saldırmıştı. Devlet de rus bankalarını kapatsaydı veya alenen destek verseydi kendi hackerlarına savaş sebebiydi. Devlet sadece savunabilir ve bu oldukça maliyetli olmakla beraber yetersiz. İşte biz Türk hackerlar burada devreye girdik ve rus bankalara saldırdık. Rus hackerlar o zaman geri adım attı. Bu, karşı atağın savunmaya en somut kanıtıydı benim nazarımda. Devlet tekelinde bu neredeyse imkansız.

Tüm bu sebeplerden ötürü her birimizin gönlünden geçmesine rağmen bu mesele biraz ütopik. Peki ama bizi bir arada tutacak bir yapı mümkün değil mi fikir yapımızı bozmadan? Mümkündü aslında. Düşünün NATO ne yapar? Teorik olarak ülkelerin birliğe varmasını ve ortak hareket ederek ittifak kurmasını sağlar. Ancak ittifak ülkelerin kişisel çıkarlarına dokunmaz. Biz de aynı yapıyı Turan Ordusu adı altında kurduk. Bir süre işledi ve bir dönem gerçekten güzel işledi. Azerbaycanlı gruplar ve farklı Türk devletlerinden hackerlar bireysel olarak bağlılıklarını duyurdu Turan Ordusu'na. Aynı zamanda Türkiye'den de dahil olanlar oldu. O dönem davet ettiğimiz bizden sonra gelen hacker grupları dahil olmak istemedi. E kendileri bilir. Biz şu ana kadar Türk hackerlar arasındaki en büyük birlik hareketine kalkıştık aslında. Daha iyisi mümkün elbet ancak bu döneme kadarki ilk kapsamlı girişimdi.

Son düzenleme:

moubedri

Üye
21 Ağu 2016
130
0
Ankara
Her zaman olmasa da ülkeye yapılan büyük çaplı ddos saldırıları olduğunda herkes birleşip ellerindeki botnet zombi ağlar vs kullanırsa zararı düşürebiliriz ama çokta mümkün değil gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.