Türk Hack Team'de Hangi Eğitimleri Almak İsterdiniz ?

Gauloran

Global Moderatör
7 Tem 2013
8,187
633
mobil uygulama geliştirme arayan arkadaşlar için:

kst132

Junior Hunter
12 Haz 2023
921
550

Merhaba Türk Hack Team, Forumumuzda canlı eğitim alma şansınız olsaydı bu eğitimler hangileri olurdu ?
Kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsunuz ?

Öneri ve Tercihlerinizi Bekliyorum :)

Grafik Tasarım **
Siber Güvenlik ***
Oyun Geliştirme *
Yazılım ve Programlama

Biraz fazla ama 😅 yıldız koyduklarım en çok istediklerim.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
290
112
Düşsüzler Apartmanı

Merhaba Türk Hack Team, Forumumuzda canlı eğitim alma şansınız olsaydı bu eğitimler hangileri olurdu ?

Hacking olabilir, içinde her türden eğitimi içeren kapsamlı bir set olsa çok güzel olurdu. Aşırı ileri düzey olmasına gerek yok temel seviyede web hacking vs. Verilirse yeter. Udemy üzerinde çok fazla kurs var ve binlerce kişi bu kursları satın alıyor. THT de verilse bizde destek amaçlı burdan alabiliriz.

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,329

Kendi nezlimde her alanda gelişmem gerektiğini düşünüyorum. Tavsiyem, forum içerisinde bir müfredat oluşturulup gündelik dersler beğenilenlerin seri devamlılığı şeklinde olabilir. Devamlı olan serilerin video kaydı alınarak herhangi bir yerde paylaşılıp forum konusu olarak bir araya getirilebilir. Buda forumumuzun uzun vadede sadece makaleye dayalı bir alandan çıkıp video destekli bir topluluk olduğunu gösterir. Buda doğrudan gelişmişlik düzeyimizi etkiler.

powwerbangTR

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
513
117
Hocam muhtemelen öncelikle en baştan bir ders sistemi yapılmalı örnek vermek gerekirse forumda bir yeni alan açılıp Dersler gibisinden olmalı dersleri sadece belirli insanlar açabilmeli ve konuları önceden belirlenmeli.

belirlenen konu ve metin fotoğraflar videolar şeklinde olacağına eminim. burada yapılması gereken herkes kendi alanında birşeyler öğretmesi çünkü herkesin farklı bir isteği var bu istekler sonunda sizi çok yorabilir.

BİLGİSAYAR NEDİR
DONANIM NEDİR
BİTLER NEDİR
İŞLEMCİLER NEDİR

DERİN AĞ NEDİR
WEB
KRİPTOLOJİ
BRUTE FORCE
SIZMA
AÇIK YAKALAMA
SÖMÜRME
UYGULAMA GELİŞTİRME
MODÜL DESTEKLERİ
DOCKER PYPİ GİBİ DEPOLARIN ANLAMLARI VE YAZILIŞI
UFAK ÖRNEKLENDİRME

ROBOTİK İSTEYENLER İÇİN raspery pi nedir aurdunio nedir gibi nelerle yazılır katmanları nelerdir bu gibi şeyleri yavaş yavaş yapabiliriz.

yani bir yıl içerisinde blockchain ve AES-256 bit şifreleme araştırmasına geçeceğimizi düşünüyorum :D

HER HAFTA atıyorum çoğuna yeni anlatımlar gelse herkes bunları çok beğenir mevcudiyeti anlamayanlar aşşağıda toplanabilir. Eğer derli toplu bir şekilde konu sistemi gibi yapılırsa birçok insan araştırma yapıp yarısında anlamamazlık yapmaz en azından herkes için iyi birşey olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.