türk öğretim sisteminin öğrenim algısını bozması

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
200
25
gerçekten böyle bir durum var ben misal lisede ve ortaokulda konuların çoğu hem çok ağır yani hocaların çoğu bile tek kendi anadallarındaki konuları bilene yapamıyorlardı ve bir de bizim eğitim sisteminde bir şeyi hemen öğren modeli var eğer öğrenemessen kendini aptal gibi hissediyorsun

yani demek istediğim eğitim sistemi hata yapmama üzerine kurulmuş bir şeyi hemen öğren gibi bir algı ve baskı kuruluyor öğrencilere ben bugüne kadar yazılımı ve hackingi bırakmışsam sırf bu algı yüzünden bıraktım yapamam diye bırakmıştım

yani bizim eğitim sistemi gym modeli gibi çalışmıyor bir şeyi yapabilmek için sürekli çalışacaksın ve hata yapacaksın bu model yok hemen bizim eğitim sistemi yeni gym e başlayan kişinin eline 100 kg dambıl veriyor ve hemen bu dambılları kaldır deniliyor

misal tek bir alanda tarih veya coğrafya hocası matematik kimya vb dalları yapamazken öğrenciler nasıl hepsini yapsın yani mantık hatası var eğitim sisteminde konular çok ağır çok zahmet isteyen konular kısa sürede öğrenilemeyecek konular bu da öğrencilerin kendilerini aptal zannetmelerine ve sonraları motivasyonsuzlukla sonuçlanıyor.

flyin

Katılımcı Üye
10 Eki 2023
293
554
Adana
lisedeki son iki sınıfın dersleri gereksiz zor ve bir sürü konu var aynı konuları üniversitedeki bölüm tercihimize göre tekrar görüyoruz zaten, saçma sapan bir sistem yani.

CommandBEY

Üye
4 May 2024
124
148
Mars
Dün Ümit Özdağ'ın bir postuna denk geldim, suriyeliler okula gitmeden sınıf geçebiliyormuş ve notları 80dan aşşağı değil şimdi biz enayimiyiz, biz niye okula gidiyoruz ve sınıfta kalıyoruz, Suriyeliler evde sınıf geçiyor biz çok ders çalışmamıza rağmen sınıfta kalıyoruz

Blueteamforse

Katılımcı Üye
17 Ağu 2023
436
198
Moderasyon Ekibi
Dün Ümit Özdağ'ın bir postuna denk geldim, suriyeliler okula gitmeden sınıf geçebiliyormuş ve notları 80dan aşşağı değil şimdi biz enayimiyiz, biz niye okula gidiyoruz ve sınıfta kalıyoruz, Suriyeliler evde sınıf geçiyor biz çok ders çalışmamıza rağmen sınıfta kalıyoruz
Katılıyorum bu durumda bizi enayi yerine koyuyorlar bu sistemin düzeltilmesi lazım.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
200
25
ya beni suriler ilgilendirmiyor ama bizim özellikle ortaokul ve lise hiçbir şey öğretmiyor şu ana kada lisedeki ve ortaokuldaki konuların kaçı kafanda var tahmin edim çoğunu unutmuşsundur boşuna bildiğin okuyoruz.

PRF DR

Üye
26 May 2024
81
38
Öyle birşey olsa üniversitelerde büte kalan suriyelide olmazdı değil mi? ümit özdağ bir siyasetcidir her dediğine inanmayın.

ZiksthemW

Haftanın Asistanı
28 Mar 2020
1,062
148
Pécs

Okul yönetimi ile sıkı olduğumdan biliyorum, PİKTES diye sadece yabancı uyruklu öğrencilere ait bir burs dahi alabiliyor bu yabancı uyruklu vatandaşlar. Hatırladığım kadarıyla en az 2000tl civarı olması gerekiyor aylık. İlk ayınızda bu bursun 2 katı bir para alıyorsunuz. Yurt dışı sınavsız üniversite eğitimi avantajı bulunmakta ve tek kriteri 30 gün boyunca arka arkaya okula gitmemenizdi sanırsam.

Sırf yabancı uyruklu öğrenciler burslarını kaybetmesinler diye müdür yardımcısının yanına birkaç Türk öğrenci çağırıp tüm gün yabancı öğrencilerin okula gelmesi için saçını süpürge ettiğini bilirim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.