Türkçü Düşünce.

8 Ocak 2017
116
0
Türk ırkı varsa, ırkçıları neden olmasın?
Türk ırkçısı olana, falancanın düşmanı demek;
kanarya sevene, güvercin düşmanı demek kadar mantıksızdır.
Türk'e düşman olana düşmanız. Bunun adı ruh hastalığı değil; nefsi müdafaa'dır.
Caner KARA

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
57
Ahıska
Kardeşim barbarlık konusundaki duşüncelerini doğru bulmuyorum. Bu konuda KoyuAdam'a katılıyorum.

KoyuAdam'ın da kürtlerle ilgili sözlerine katılmıyorum. Ben bu ülkede, "TÜRKiye"de kürtlerin çoğunlukta olduğu bir mahallede anam bacımla rahat rahat gezemiyorsam, ama onlar benim evimin önünden gece saat 2 de kürtçe şarkılar dinleyerek geçiyorsa burada ezilen bir toplumdan bahsedemez kimse.
Bir öğretmene Doğu'da bir yerde görev çıkınca anası babası ile helalleşip giderken, Doğu'dan gelen bir öğretmen İzmir'de İstanbul'da Antalya'da rahatça, bir baskıya maruz kalmadan görevini yapabiliyorsa burada faşist biz olmuyoruz. Baskıcı biz olmuyoruz.
Zaten Türk ırkçılığı faşist bir anlayış değildir. Ulu Türkçü Nihal Atsız da Türk ırkçılığının tanımını şöyle yapmıştır:

“Türk ırkçılığını Alman Nazizm'i ve İtalyan Faşizm'i ile karıştırmayın. Türk ırkçılığı devletin önemli mevkilerine sadece Türk soylu olanları getirmek. Örneğin; Askeriye, Başbakanlık. Türk soyundan olan kişilerle evlenmek, Türk ırkının üstünlüğüne inanmak, Türkler arasında din, mezhep, boy ayrımı yapmamak ve ülkede Türk töresini hakim kılmaktır.

Türk Irkçılığı kendinden olmayanı katletmek demek değildir. Türk Irkçılığı Türk'ün Türkten başka dostu olmadığını bilir ve Türk olmayan herkesin Türk'e karşı düşmanca tutumlarda bulunacağını aklından çıkarmaz.

Türk Irkçılığı kimsenin dinine karışmaz. İsteyen dinine istediği gibi inanır. Din vicdan özgürlüğüdür. Kişi ile yaratıcı arasındadır.”

Hüseyin Nihâl ATSIZ

Türkiye'yi bin parçaya ayıran, ayırmak isteyen, milliyetçilerin soy şuuru değil daha başka şeylerdir. Mesela particiliktir. İhtilâle yakın yılların havasını biliyorsunuz. Memeleket, siyasi ihtiraslarından başka bir şey bilmeyen azgın politikacıların gayretleriyle iki büyük parçaya ayrılmıştı. Ana evlada, kardeş kardeşe düşman edilmişti. Türkiye'yi iki düşman parçaya ayıran particilik bölücü değil de Türkçülük mü bölücü?

Son düzenleme:

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,172
3
Sadece yanlışını düzeltmeye geldim kardeşim Türkçüler müslüman olmayan bir insanı almazlar daha bugün genç atsızlardan bi abimle konuştum neden dersin mesela bir savaş oldu silahını çekip savaşaksın iyide ne için savaşacaksın? bir hedefin olması lazım...

Türkçüler sadece Türklüğüne bakar dini inançlara karışmaz Ülkücüler Türk ve Müslüman olmasına bakar.

deneme09

Uzman üye
31 Ara 2014
1,455
0
122
City17-[HL2]
Kürt'üm ve Türkiye'mi bayrağımı marşımı seviyorum. Ancak direk sorulduğunda Kürt'üm derim, utanmam. Eğer beni bu durumdan dolayı dışlamak isterseniz beni değil beni Kürt yaratanı sorgulayın :)

Ellerine sağlık, güzel düşünülmüş bir yazı...

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Kardeşim barbarlık konusundaki duşüncelerini doğru bulmuyorum. Bu konuda KoyuAdam'a katılıyorum.

KoyuAdam'ın da kürtlerle ilgili sözlerine katılmıyorum. Ben bu ülkede, "TÜRKiye"de kürtlerin çoğunlukta olduğu bir mahallede anam bacımla rahat rahat gezemiyorsam, ama onlar benim evimin önünden gece saat 2 de kürtçe şarkılar dinleyerek geçiyorsa burada ezilen bir toplumdan bahsedemez kimse.
Bir öğretmene Doğu'da bir yerde görev çıkınca anası babası ile helalleşip giderken, Doğu'dan gelen bir öğretmen İzmir'de İstanbul'da Antalya'da rahatça, bir baskıya maruz kalmadan görevini yapabiliyorsa burada faşist biz olmuyoruz. Baskıcı biz olmuyoruz.
Zaten Türk ırkçılığı faşist bir anlayış değildir. Ulu Türkçü Nihal Atsız da Türk ırkçılığının tanımını şöyle yapmıştır:

“Türk ırkçılığını Alman Nazizm'i ve İtalyan Faşizm'i ile karıştırmayın. Türk ırkçılığı devletin önemli mevkilerine sadece Türk soylu olanları getirmek. Örneğin; Askeriye, Başbakanlık. Türk soyundan olan kişilerle evlenmek, Türk ırkının üstünlüğüne inanmak, Türkler arasında din, mezhep, boy ayrımı yapmamak ve ülkede Türk töresini hakim kılmaktır.

Türk Irkçılığı kendinden olmayanı katletmek demek değildir. Türk Irkçılığı Türk'ün Türkten başka dostu olmadığını bilir ve Türk olmayan herkesin Türk'e karşı düşmanca tutumlarda bulunacağını aklından çıkarmaz.

Türk Irkçılığı kimsenin dinine karışmaz. İsteyen dinine istediği gibi inanır. Din vicdan özgürlüğüdür. Kişi ile yaratıcı arasındadır.”

Hüseyin Nihâl ATSIZ

Türkiye'yi bin parçaya ayıran, ayırmak isteyen, milliyetçilerin soy şuuru değil daha başka şeylerdir. Mesela particiliktir. İhtilâle yakın yılların havasını biliyorsunuz. Memeleket, siyasi ihtiraslarından başka bir şey bilmeyen azgın politikacıların gayretleriyle iki büyük parçaya ayrılmıştı. Ana evlada, kardeş kardeşe düşman edilmişti. Türkiye'yi iki düşman parçaya ayıran particilik bölücü değil de Türkçülük mü bölücü?

Güzel açıklamadan ötürü sizi tebrik ediyorum.Barbarlıktan kastım saldırmacı politika izlendiği...Zaten verdiğim cevapları okuduysanız anlamışsınızdır :)

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Bu arada eski türkçülük yeni türkçülük kavramlarını kullandığımın farkındayım.Kavramlardaki anlatmak istediğim şey eskiden günümüze değişen Türkçülük maddeleridir...

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Kürt'üm ve Türkiye'mi bayrağımı marşımı seviyorum. Ancak direk sorulduğunda Kürt'üm derim, utanmam. Eğer beni bu durumdan dolayı dışlamak isterseniz beni değil beni Kürt yaratanı sorgulayın :)

Ellerine sağlık, güzel düşünülmüş bir yazı...

Sana kürtsün diye saygısızlık yapan Yaradana yapmış olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.