Türkiye ve Bilim...

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Ülkemizde bilimsel araştırmalara önem verilmiyor fazla. Mesela uzayla ilgili yapılan araştırmalar çok az maalesef. Bunu duzeltmenin yolu nedir sizce?

Birseysel düşünmüyorum. Küresel olarak düşünüyorum.Tüm dünyaya armağan edebileceğimiz icatlar, yeni teknolojiler ve belkide yaşanabilir bir gezegen bulabilmek olması gerekirken amacımız, biz savaşıyoruz.

Biliyorum. Suanda ülkemizde yaşanan iç/ dış tehditlere çözüm ararken bilim nerden çıktı diyebilirsiniz. Bunları bir şekilde halletmemiz gerek.

Yorumlarinizi bekliyorum.

mbugra69

Üye
13 Nis 2012
137
0
Transhümanist Türk, Transhümanizm konularına ve ayrıca [ame]https://www.youtube.com/watch?v=3BtFyn9Rzd4[/ame] bu videoya göz atmanı öneriyorum. İyi forumlar

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Eğitim sisteminin düzeltilmesi lazım ilk başta. Eğitim çok önemli, çok cahil var ülkede. Diğer ülkeler galaksiler, gezegenler keşfedip oralara nasıl yerleşirim, nasıl yağmalar, nasıl sömürürüm diye düşünüyor. Bizde de ledli ekmek dolabını icat sayıp, diğer projeleri kabul etmiyorlar. Trajikomik :)

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Eğitim sisteminin düzeltilmesi lazım ilk başta. Eğitim çok önemli, çok cahil var ülkede. Diğer ülkeler galaksiler, gezegenler keşfedip oralara nasıl yerleşirim, nasıl yağmalar, nasıl sömürürüm diye düşünüyor. Bizde de ledli ekmek dolabını icat sayıp, diğer projeleri kabul etmiyorlar. Trajikomik :)

Çoğu kişi egitim sistemini degistirmek gerek diyor. Peki ne yapilmasi gerek? Nasil bir yol izlenmesi gerek?
Bunlarida açığa kavuşturmak gerek diye düşünüyorum

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
:RpS_flapper:
bor madeninin işleme aşamasının yarısını biz yapıyoeuz artık mesela

NASA... Bizde neden nasa gibi bir kuruluş yok? Maddiyatida düşünmek gerek evet. ATATÜRK Kurtuluş Savaşıyla Düşmanı yurttan attığını öğrenince sosyal bilgiler dersin de, o gün bu gündür bana imkansız kavramı sacma geliyor

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Yerli arabasını üretemeyen ülke yerdi savaş araçlarını üretebiliyor. Türk mucitlerin buluşlaını ucube diyerek avrupa türk mucitleri cebine atıyor. Sence gelişirmiyiz. Hayır. Peki onca vergi nereye gidiyor. Bir ürün alsak o ürünün kdv sini ötv sini ve verdiğimiz bu ötv vergisinin kdv sini veriyoz. Resmen adamı soyuyorlar.

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Çoğu kişi egitim sistemini degistirmek gerek diyor. Peki ne yapilmasi gerek? Nasil bir yol izlenmesi gerek?
Bunlarida açığa kavuşturmak gerek diye düşünüyorum
Bir çok yöntem var. Örnek olarak : Eğitimde başarılı olmuş ülkelerin eğitim sistemini örnek alıp bize uygun şekilde düzenleyerek hayata geçirilebilir.

Dediğim gibi bu sadece bir örnek. Nasıl yapılacağı, nasıl yol izleneceğini konusu başımızdakilerin işi, onların çözüm üretmesi lazım. Zira burada çözüm üretsek de biz Bakan veya Milli Eğitim Bakanı olmadığımız için boşa konuşmuş oluruz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.