Türkiyede Saklanan Gizli Şehir İnanılmaz !

Atalante

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
717
0
Levent
Hepimizin Bilmediği Türkiyede de böyle bir şehir varmış, izlerken çok şaşırdım.

https://www.youtube.com/watch?v=hHzYdSJhhYE

Bilgi:
Bu gizli Şehir, 1974 yılında 13 Ağustos'ta (o gün son bulan) İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmiştir.

1974 öncesi Akdeniz'in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Maraş, şu sıralar Birleşmiş Milletler tarafından denetlenen ve Kıbrıs adasını ikiye ayıran "Yeşil Hat" tampon bölgesindedir. İçerisinde BM'ye ait bir adet bina bulunmaktadır. Yaklaşık 400 metre ilerisinde ise altı apartman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne orduevi yapılması için tahsis edilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile orduevi yanında bulunan kız öğrenci yurdunda kalan öğrenciler dışında içeriye giriş kesinlikle yasaktır. Hayalet şehri görmek isteyen yabancı turistler Maraş İkon Kilisesi'nden öteye gidememektedirler.

Annan Planı'na göre kapalı Maraş, Rum tarafının denetimine bırakılacaktı. Ancak yapılan referandumda Annan planı Kıbrıs Türk'lerince kabul edilmesine rağmen, Kıbrıs Rumları tarafında reddedilince, bu gerçekleşmedi.

ZVrV5V.jpg

Son düzenleme:

Mr MAN

Üye
19 Eyl 2015
104
0
olum irkildim izleyemedim ya videonun yanında birsürü GARİP ürkütücü video var önerilenler kısmını diyorum :D

Saint Thanatos

Kıdemli Üye
1 Şub 2007
2,833
37
Kıbrıs
Şunu'da düzeltiyim ki; Bu şehir Türkiye'de değil, Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinde bulunmaktadır. Gazimağusa Bölgesindedir.

Saint Thanatos

Kıdemli Üye
1 Şub 2007
2,833
37
Kıbrıs
Ayrıca orada bulunan Palm Beach Otel'in kenarından kumsala inerseniz. Hemen yakınında bulunun ve Kapalı Maraş bölgesinde bulunan Michael Jackson'a ait otelde görünmektedir.

Atalante

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
717
0
Levent

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Şimd diyecektim Türkiye değil diye :) İlkten Türkiye sandım iyi ki videoyu izlemişim.

Atalante

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
717
0
Levent
bence artık maraş yerleşime açılmamalı orası 1970leri 2015 lere kadar taşımış bir yerdir.biran önce bir anlaşmaya varılıp olduğu gibi kalan eşyalar ile birlikte korunup onarılıp düzenlendikten sonra 1970leri yansıtan bir açık hava müzesi olarak insanlığa hizmet etmelidir.İnsanlar zamanda yolculuk eder gibi gelip 1970 lerle içiçe olabilmeli o havayı o ortamı hissedebilmeli,1970 lerin sokaklarında gezebilmelidir.

Okeans

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
618
0
Nereye....
kardeş dalgamı geçiyosun ahahahahahaha kapa şu konuyu ordaki kapalı maraş kıbrısta türkiyeyle alakası yok

Sonlink

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
477
0
Gizli bir durum yok aslında :).Girişe izin verilmiyor muymuş?Neden ki?

Gizli askeri üs gibi durumlar olabilir mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.