Twitch yayını için bu özellikler yeter mi?

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
İnternet tarifelerini şuan araştırmaktayım. Buradaki sorum, yayında bilgisayar kaynaklı bir sorun çıkar mı? Ekran kartı vs. yetersiz kalır mı?
-8gb ram
( VALORANT YAYINI DÜŞÜNÜYORUM ŞUANLIK )
( FULL HD BİR YAYIN GEREKMİYOR. ORTA HALLİ )

Son düzenleme:

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,159
325
Oyun için yayın yapmayı düşünüyorsanız biraz düşük kalabilir çünkü bazı oyunlar ekran kartından verim alır bazıları ise işlemciden eğer siz işlemciden verim alan bir oyun oynarsanız sıkıntı olabilir çünkü kayıt programı işlemciden ve ramden verim alacaktır fakat normal yayın sohbet- muhabbet için olacaksa ve yeni başlayacak biri için kullanılabilir.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,788
430
Sydney
Normal sohbet için ise uygun ama oyun oynayacaksan, birde rdr2 gta 5 tarzı oyunlar düşünüyorsan bu özellikler yetersiz kalabilir. Düşük özellikli oyunları oynayabilirsin diye düşünüyorum

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Özellikleriniz yetersiz kalabilir nedenine gelecek olursak yayın için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var. Oyunda kastırır ama normal olarak bir şey gösterirken hafif kasmalar yaşanabilir.

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Aslında kurtarır ama kasmalar yaşayabilirsiniz. Ekran kartı yetersiz kalıyor. Elinizde olan bilgisayarı satıp üstüne para koyup biraz daha güçlü bir bilgisayar alabilirsiniz.

Son düzenleme:

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,881
248
İstanbul
IRL yayın için kaldırır fakat oyun yayınların da ağır gelir RAM ve işlemciye,ekran kartın zaten yok gibi. IRL yayın açabilirsin ama oyun yayınını bilgisayarın kaldırmaz.

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
Teslα;9200848' Alıntı:
jokkan Dostum Oyunlar İçin Yetersiz Kalabilir.

demişsin bu konuda önerim Türksat Olabilir 80-90₺ ye 100Mbps İnternet Veriyor <3

TesLa
Hocam Türksat'ın altyapısı var mı bilmiyorum da Türknet düşünüyordum. Altyapısı var burada. O da 100mbs'e kadar internet veriyor.
( 85 TL )

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.