Twitter Türkiye temsilcisi atamaya karar verdi!

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,176
277
Ötüken🇹🇷
Twitter Türkiye temsilcisi atamaya karar verdi!

Sosyal Medya Düzenleme yasası gereğince ülkemizde faaliyet gösteren sosyal medya uygulamalarının ülkemize temsilci atamaları gerekiyordu. Tüm sosyal medya uygulamaları bu adımı atarken yalnızca Twitter ülkemiz için temsilci atamamıştı. Twitter aldığı karar ile birlikte Türkiye temsilcisi atamaya karar verdi.

Adım adım cezalar içeren Sosyal Medya Düzenleme yasası gereğince Twitter reklam yayınlama yasağı ile karşı karşıya kalmıştı. Gelir kaybı yaşamaya başlayan Twitter geri adım attı ve ülkemize temsilci atamaya karar verdi.

Alınan bu karar ise BTK tarafından açıklandı. İşte yapılan açıklama:

”Artık Twitter da Türkiye’de temsilci bulunduracak! Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Twitter da temsilci atayacağını bildirdi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.