twitterdaki ırkçı ve toksik kitle hakkında

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
202
27
bilmiyorum sizinde dikkatinizi çekiyormu bilmiyorum ama son 7 veya 8 aydan beri malum ırk diye post atıp doğuluları sürekli kötülüyorlar ve her atılan post başına en az 9 veya 10k lık fav var twitter gerçekten çok toksik ve ırkçı bir yer oldu devletin gerçekten böyle twitterde halka kin ve nefret düşmanlığını sevk edenlere işlem yapmaları gerekiyor
ne güzel 2016-2019 yılları arasında youtube ve facebook harici diğer platformları kullanmıyordum twittera bildiğim halde hiç girmiyordum bu kadar toksikliğide maruz kalmıyordum gerçekten artık o senelere dönücem bu sosyal medya olaylarında gerçekten twitter gibi sitelerde çok ruh hastası insan dolu.

b1rSyh

Yeni üye
2 Mar 2024
27
10
Açıkcası artık twitter bıraktım iki yıl önce, merkeziyetsiz ağ mastadon kullanıyorum genellikle dış basınla ilgileniyorum, he sen diyorsan yok ben twitterdayım ayarlardan belli başlı anahtar kelimeleri sessize alıp anasayfanı rahatlatabilirsin.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
202
27
hocam yabancılarda da aynı şekilde ırkçılık var en çok müslüman ve türklere çok hakaret ediyorlar ben bir aralar rastgele görüntülü chat sitelerinde takıldım isveç ve norveç serverlarında bir ton siber ırkçıığa maruz kalmışlığım var oralarda o kadar masum değil yabancı twit postlarıda

en iyisi ne bileyim youtube en iyisi benim için ırkçı bir video oldumu direk kaldırıyorlar iyi algoritma yazmış herifler.

25 May 2024
113
12
bilmiyorum sizinde dikkatinizi çekiyormu bilmiyorum ama son 7 veya 8 aydan beri malum ırk diye post atıp doğuluları sürekli kötülüyorlar ve her atılan post başına en az 9 veya 10k lık fav var twitter gerçekten çok toksik ve ırkçı bir yer oldu devletin gerçekten böyle twitterde halka kin ve nefret düşmanlığını sevk edenlere işlem yapmaları gerekiyor
ne güzel 2016-2019 yılları arasında youtube ve facebook harici diğer platformları kullanmıyordum twittera bildiğim halde hiç girmiyordum bu kadar toksikliğide maruz kalmıyordum gerçekten artık o senelere dönücem bu sosyal medya olaylarında gerçekten twitter gibi sitelerde çok ruh hastası insan dolu.
ara sıra gündem olan şeyler harici bakmak için kullanılırım ben

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sponton

Üye
24 Eki 2011
77
29
Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen Anayasada;

Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Malum ırk, doğulu, Kürt gibi söylemler kendisini Türk hissetmeyen kişilerce ayrımcılık amaçlı kullanılan söylemlerdir. Bu gibi söylemlere aldırış etmemenizi tavsiye ederim. Şayet aldırış ediyor ve ısrarla ben bu söylemlere dahilim diyorsanız o halde vatandaşlık haklarınızı bırakıp kendinizi özgür hissettiğiniz bir ülkeye iltica başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
202
27
Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen Anayasada;

Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Malum ırk, doğulu, Kürt gibi söylemler kendisini Türk hissetmeyen kişilerce ayrımcılık amaçlı kullanılan söylemlerdir. Bu gibi söylemlere aldırış etmemenizi tavsiye ederim. Şayet aldırış ediyor ve ısrarla ben bu söylemlere dahilim diyorsanız o halde vatandaşlık haklarınızı bırakıp kendinizi özgür hissettiğiniz bir ülkeye iltica başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.
yanlış anlamayın ama hocam ben çanakkaleliyim aslen türk oğlu türküm ama ne bileyim çoğu yabancı benim hakkımda italyan veya ispanyolmusun diyordu sürekli misal kırgız özbek kazak türklerine bakıyorum orjinal çekik gözlüler bizim türkiyedeki türkler yunanlar italyanlar slavlar bildiğin asimile olmuşlar onu nasıl yapıcaz hocam ? hatta youtubede ünlü youtubırlar dna testi yapıyorlardı çoğu balkan doğu avrupa ve mezopotamya bölgesinin genetiği daha baskın çıkıyordu.

Sponton

Üye
24 Eki 2011
77
29
Saf kanlık günümüzde hiç bir ırkta yoktur. Mevzu ne olduğundan ziyade ne hissettiğindir. Ben yörüğüm, orta asya Türk'üyüm dna ve genetik testlerim, tarihi geçmişim ve hatta din'im dahi bunu destekliyor lakin ben Türk'üm diyenden ne bir eksiğim ne de bir fazlam var. Ben Türk'üm diyene çıkıp ben senden daha Türk'üm diyemem, bunun kavgasını yapamam. Vatanına sadakatle bağlı olan herkes o vatanın bir evladı ve vatandaşıdır. Bunu Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK Anayasamızda belirtmiştir.

"Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür."

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
202
27
Saf kanlık günümüzde hiç bir ırkta yoktur. Mevzu ne olduğundan ziyade ne hissettiğindir. Ben yörüğüm, orta asya Türk'üyüm dna ve genetik testlerim, tarihi geçmişim ve hatta din'im dahi bunu destekliyor lakin ben Türk'üm diyenden ne bir eksiğim ne de bir fazlam var. Ben Türk'üm diyene çıkıp ben senden daha Türk'üm diyemem, bunun kavgasını yapamam. Vatanına sadakatle bağlı olan herkes o vatanın bir evladı ve vatandaşıdır. Bunu Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK Anayasamızda belirtmiştir.

beni en çok üzen nokta hocam ırk meselesi değil ben şu an 20 lerin yarısındayım 16 veya 17 yaşındaki çocukların boş boş siyaset yapıp hayatları hakkında plan yapmayıp toksiklik yapması beni çok üzüyor bende lise zamanında o çocuklardan bir tanesiydim kafama sürekli siyaset ve ideoloji ile kafamı meşgül ediyordum ve zaman gerçekten acımasız şekilde geçiyor zamanı geriyede saramıyorsun ben şimdi o veletlerin yaşında olsaydım ingilizceyi 2 senede b2ye çıkartır bu siber güvenlik işinde ilerler direk abd ye giderdim türiyede gerçekten hayat yok.

THE zoRRo

Uzman üye
26 Tem 2022
1,694
1
1,618
19
KATO DAĞI
beni en çok üzen nokta hocam ırk meselesi değil ben şu an 20 lerin yarısındayım 16 veya 17 yaşındaki çocukların boş boş siyaset yapıp hayatları hakkında plan yapmayıp toksiklik yapması beni çok üzüyor bende lise zamanında o çocuklardan bir tanesiydim kafama sürekli siyaset ve ideoloji ile kafamı meşgül ediyordum ve zaman gerçekten acımasız şekilde geçiyor zamanı geriyede saramıyorsun ben şimdi o veletlerin yaşında olsaydım ingilizceyi 2 senede b2ye çıkartır bu siber güvenlik işinde ilerler direk abd ye giderdim türiyede gerçekten hayat yok.
Türkiye garip memlekettir, 16 17 yaşındaki 2-3 yıl sonra yetişkin olup bu memleketin geleceği için oy kullancak insanların fikirleri silinip atılamaz,
ırkçığı savunan bir insan değilim, ırkçılığı bir kenara bırakarak memleketin sorunları ile ilgili düşünceleri bence doğrudur..

Son düzenleme:

swarq

Katılımcı Üye
1 May 2020
341
187
Beacon Hills
merak etme twitterda ırkçıdan çok Türk düşmanı ırkçılar da var sadece senın önüne onlar çıkmış twitter da böle şeyler bitmez

tweetleri bu kadar kafaya takma kafayı yersin zaten attıkları tweetlerin yarısı hayal dünyası takma

24 May 2024
97
106
Sert Eleştiri üstadı
tweetleri bu kadar kafaya takma kafayı yersin zaten attıkları tweetlerin yarısı hayal dünyası takma
Kısaca hic bir şey kafaya takılcak değil'de insanlar zorluyor birşeyleri sonra takma boşver diyorlar en cok sinir oldugum şey bu yukar'da arkadaşlardan biri dediği gibi yaşam tarzlarınızdan ötürü itica edebilirsiniz ama olurmu bilmem en kolay rusya balkan ülkeleri mevcuttur diğerleri vize yaş veriyor takmayın kısaca sosyal medyayıda takmayın sadece discord cs2 valorant youtube birde insanlarlar kavga etcek işlere girmeyin dünya güzel oluyor :)

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
417
534
@Sponton Bir ara hastanelerde kadın doğum bölümüne gidecek bir yakınınız olursa eşlik edin. Orada ileride Türk'üm diyecek birçok Suriyeli ve Afrikalıya şahit olabilirsiniz. Ancak bir gün kapıya bir savaş dayandığında kaçan olursa, sizi o kişiye yollamamda bir mazur görmezsiniz sanırım. Konudan bağımsız boş fikirlerinizi ATATÜRK ve Türk idealini karıştırmayın. Evet, sosyal medyada çok saçma olaylar ve ırkçılık dönüyor. Ancak ırkçılık adı altında gerçekleri söyleyenleri susturmaya çalışan kesimlerin olduğu da bir gerçektir. Türk olunmaz, Türk doğulur. İyi forumlar.

PRF DR

Üye
26 May 2024
87
1
41
Türk olunmaz, Türk doğulur. İyi forumlar.
Dünyanın bilimle bağdaşmayan en itici sözüdür. Türk doğulmaz Türk olunur esasında bugün biyoloji bilimine bakarsanız bir ingilizle veya bir kürtle bir türk arasında genetik açıdan hiçbir fark yoktur.
insan doğuduğu yerin dilini, kültürünü alır düşünme biçimi buna göre şekillenir.

Sponton

Üye
24 Eki 2011
77
29
@Sponton Bir ara hastanelerde kadın doğum bölümüne gidecek bir yakınınız olursa eşlik edin. Orada ileride Türk'üm diyecek birçok Suriyeli ve Afrikalıya şahit olabilirsiniz. Ancak bir gün kapıya bir savaş dayandığında kaçan olursa, sizi o kişiye yollamamda bir mazur görmezsiniz sanırım. Konudan bağımsız boş fikirlerinizi ATATÜRK ve Türk idealini karıştırmayın. Evet, sosyal medyada çok saçma olaylar ve ırkçılık dönüyor. Ancak ırkçılık adı altında gerçekleri söyleyenleri susturmaya çalışan kesimlerin olduğu da bir gerçektir. Türk olunmaz, Türk doğulur. İyi forumlar.
Siz anlamak istediğinizi anlamışsınız o yüzden bu mesajınızı cevap vermeye değer bulmuyorum. Saygılar, iyi forumlar.

'Türk

Kulüpler Genel Sorumlusu
5 May 2020
2,485
33
1,556
K E R K Ü K
Eve geliyorsun çocuk hediyemi isteyecek eve ekmeği borçla getirmişim, dışarı çıksam afganın biri bıçağı taksa kim vurduya gidecem, arabaya binsem benzin kaç kağıt, düşünmekten kafayı üşüttüm hastaneye gitsem sgk karşılayacakmı?
İnsanlar kafayı kırdı düşünmekten, en ufak adımda bile hesap kitap yapmak zorunda kalıyorsun.
Ben artık hiçbirşeye şaşırmıyorum böyle şeyleri bu şartlar altında bunları göremeye devam edeceğiz gibi duruyor.

Sponton

Üye
24 Eki 2011
77
29
Eve geliyorsun çocuk hediyemi isteyecek eve ekmeği borçla getirmişim, dışarı çıksam afganın biri bıçağı taksa kim vurduya gidecem, arabaya binsem benzin kaç kağıt, düşünmekten kafayı üşüttüm hastaneye gitsem sgk karşılayacakmı?
İnsanlar kafayı kırdı düşünmekten, en ufak adımda bile hesap kitap yapmak zorunda kalıyorsun.
Ben artık hiçbirşeye şaşırmıyorum böyle şeyleri bu şartlar altında bunları göremeye devam edeceğiz gibi duruyor.

Sayın Türk konu saptırıldı. Burada konu toplumda ki Türk ve Kürt kavramlarının kavgası. Genelde twitter gündeminde kürtlere malum ırk diye hitap ediliyor. Arkadaşlar konuyu mülteciler üzerinden tartışıyoruz sanıyor. Ben de diyorum ki bu ülkenin Kürt'ü, laz'ı, çerkez'i yok bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı var. Türk kimliği ile bu bayrağın gölgesinde yaşayıp Türklüğü inkar edenler, aşağılık görenler vatandaşlık haklarını fesh edip diğer ülkelere iltica başvurusunda bulunabilir. Bir insan neden kendisini ait hissetmediği bir ülkede yaşasın ki ? :)

24 May 2024
97
106
Sert Eleştiri üstadı

Sayın Türk konu saptırıldı. Burada konu toplumda ki Türk ve Kürt kavramlarının kavgası. Genelde twitter gündeminde kürtlere malum ırk diye hitap ediliyor. Arkadaşlar konuyu mülteciler üzerinden tartışıyoruz sanıyor. Ben de diyorum ki bu ülkenin Kürt'ü, laz'ı, çerkez'i yok bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı var. Türk kimliği ile bu bayrağın gölgesinde yaşayıp Türklüğü inkar edenler, aşağılık görenler vatandaşlık haklarını fesh edip diğer ülkelere iltica başvurusunda bulunabilir. Bir insan neden kendisini ait hissetmediği bir ülkede yaşasın ki ? :)
Hadi bunlarıda gectim dışarı dahi cıkamayoruz illa biri gelip kavga cıkaracak kuru sıkı taşımadan'da zor gezilir böyle bir durumda var yani Bunlarıda gectim böyle olcagı belli iddi ilk secimlerde neden düzeltme şansı vermedik başka siyasi parti liderlerine böylede bir durum var tabi nabalım herkezin hakkında hayırlısı.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
202
27
hocam doğru diyorsunuzda ben de bir aralar ırkçıydım şu an gerçekten vicdan azabı yaşıyorum şu an ki kafam keşke bundan 8 sene önce filan olsaydı direk abd ye vın diye giderdim siyasetmiş ırkmış bunlar gerçekten boş iş hocam hayatımı orada yaşatır kız arkadaş edinirdim zaten ölüp gideceğiz bu dünya nice medeniyete nice hükümrana şahit olmuş onlara bile yar olmamış bu dünya ben artık hocam allahın yolundayım artık ırkçılığı bıraktım 4 seneden beri kimse gerçekten doğduyu yeri seçemiyor

düşünsene suriyeli bir ailenin içine doğmuşsun sırf burada suriyeli olduğun için herkes sana düşman gözüyle bakıyor çok kötü bir olay hocam ben vicdan azabı çekiyorum artık keşke o geçmiş zamanlarıma geri gidebilseydim bireysel yaşardım apolitik ama vatanını seven birisi olurdum sadece.

bir de ırkçı insanlarda bunu çok iyi gözlemledim bunlar küçüklükten itibaren çok ezilmiş kitle oluyor önceki yaşadıkları kinlerini farklı yönlerlen atmaya çalışıyorlar ırkçılık yaparak veya farklı şey yaparak aslında bir nevi kendilerini rahatlatmaya çalışıyorlar ırkçı insanların psikolojileri iyi değil gerçekten çok sıkıntılı bir durum.

Son düzenleme:

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,268
2
1,153
Midgard

"Türkiye Cumhuriyetini 🇹🇷 kuran halka, Türk Milleti 🇹🇷 denir."
Mustafa Kemal Atatürk 🇹🇷

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.