Ubuntu 18.04 Port Açamıyorum

mrROBOT24

Üye
10 Şub 2019
123
3
isvicre/Basel
Mrb Sevgili arkadaslarim umarim hepiniz iyisininizdir ufak 1 sorunum var yardimci olursaniz cok sevinirim isletim sistemim ubuntu 20.04 masaüstü sanalsunucu kurdum ubuntu 18.04 port acamiyorum deniyorum olmuyor ufw allow 80 ama sanalsunucuda kendime vesta control panel actim iki yerden de aciyorum bir türlü yapamadim yardimci olursaniz sevinirim
ufuk@dilan:~$ screenfetch
./+o+- ufuk@dilan
yyyyy- -yyyyyy+ OS: Ubuntu 20.04 focal
://+//////-yyyyyyo Kernel: x86_64 Linux 5.15.0-56-generic
.++ .:/++++++/-.+sss/` Uptime: 1h 52m
.:++o: /++++++++/:--:/- Packages: 1944
o:+o+:++.`..```.-/oo+++++/ Shell: bash
.:+o:+o/. `+sssoo+/ Resolution: 3072x1728
.++/+:+oo+o:` /sssooo. DE: GNOME 3.36.5
/+++//+:`oo+o /::--:. WM: Mutter
\+/+o+++`o++o ++////. WM Theme: Adwaita
.++.o+++oo+:` /dddhhh. GTK Theme: Yaru [GTK2/3]
.+.o+oo:. `oddhhhh+ Icon Theme: Yaru
\+.++o+o``-````.:eek:hdhhhhh+ Font: Ubuntu 11
`:eek:+++ `ohhhhhhhhyo++os: Disk: 12G / 477G (3%)
.o:`.syhhhhhhh/.oo++o` CPU: 11th Gen Intel Core i7-1165G7 @ 8x 4.7GHz [43.0°C]
/osyyyyyyo++ooo+++/ GPU: Intel Corporation Device 9a49 (rev 01)
````` +oo+++o\: RAM: 3757MiB / 15697MiB
`oo++.

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
617
Kamino
Merhabalar;

Kod:
sudo ufw status
sudo ufw enable
sudo ufw allow 80/tcp

Bu komutları kullandıktan sonra, 80 numaralı portu açılmış olacaktır. Ancak, bu komutun etkin olabilmesi için ufw'nin etkin olması gerekir. Eğer yukarda yazdıklarımı takip ettiyseniz ve hala 80 numaralı portu açamıyorsanız, lütfen daha fazla ayrıntı veriniz ve belki de başka bir sorununuz olabilir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.