Ubuntu Hk.

yasenoluyo

Üye
26 Nis 2016
176
0
dell bir pc aldım ve açtım ubuntu diye bir sistem yüklü yabanci hiçbirsey anlamıyorum nasil windowsa gecebilirim yardım edebilirmisiniz cd var w10 ve f12 basilinca boot aciliyor ondan sonrasını nasıl kurabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

garry0n

Uzman üye
30 Eki 2015
1,806
1
Nereye...
Kardeşim normal şekilde format atacaksın internete format nasıl atılır diye yazarsan sonuçları görebilirsin İşletim sisteminin ubuntu olması format atma yolunu değiştirmez.

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Kardeşim normal şekilde format atacaksın internete format nasıl atılır diye yazarsan sonuçları görebilirsin İşletim sisteminin ubuntu olması format atma yolunu değiştirmez.
yanlış bilgi vermeyelim evet değiştirir Hdd formatı değişir Fts32(Böle olmalı bence)windwos kuruluyor ext4(Böle olmalı)Linux kuruluyor

İlk önce ubuntu ile flahs indir ve boot yap sonra kurulum yerine gel ve diski sil ve cık sonra windows diski ile kura bilirsin

garry0n

Uzman üye
30 Eki 2015
1,806
1
Nereye...
yanlış bilgi vermeyelim evet değiştirir Hdd formatı değişir Fts32(Böle olmalı bence)windwos kuruluyor ext4(Böle olmalı)Linux kuruluyor

İlk önce ubuntu ile flahs indir ve boot yap sonra kurulum yerine gel ve diski sil ve cık sonra windows diski ile kura bilirsin

Zaten windows kurulumu yapılırken o kısımlar kendiliğinden çözülüyor.
Daha 1 2 ay önce ana sistemimi windows a çevirdim ve herhangi bir ek işlem yapmadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.