Ubuntu kuramiyorum

barkin72

Yeni üye
11 Ağu 2015
26
0
Kirklareli
Arkadaslar bilgisayarima virtual machine olarak ubuntu kurmaya calistim fakat saniyorum bilgisayarim sanallastiriciyi desteklemiyor acaba bir yolu varmidir yoksa bu bilgisayarla bu mumkun degilmidir?

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
C ve D diski olarak ayırıp D diskine wubi ile beraber ubuntu kurabilirsin. Bilgisayar açılırken sana Windows/Ubuntu arasından seçim yapmanı bekler. Eğer işlemcin sanallaştırmayı desteklemiyorsa sanal makine için yapabileceğin bir şey yok.

mehmetdem

Üye
12 Haz 2014
132
0
Amsterdam
Windows Virtual PC ve Windows XP modu, Windows 7 çalıştıran bir bilgisayara yükleyin. Başlatma veya Windows XP modu Windows Virtual PC yapılandırma çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız.

Not: Başlat veya herhangi bir sanal makine Windows Virtual PC yapılandırma çalıştığınızda aşağıdaki hata iletilerinden birini de alabilirsiniz.
Donanım Yardımlı sanallaştırma devre dışı bırakıldığı için Windows Virtual PC başlatılamıyor.
Windows Virtual pc Donanım yardımlı sanallaştırma devre dışı olduğundan başlatılamıyor
Bu hata iletisi, bilgisayarınızda donanım destekli sanallaştırma (HAV) özelliği etkin değil gösterir.

Windows Sanal PC ana bilgisayar işlemi başlatılamıyor. Daha fazla ayrıntı için sistem olay günlüğünü denetleyin
Windows sanal pc ana bilgisayar işlemi başlatılamıyor. Daha fazla ayrıntı için sistem olay günlüğünü denetleyin
Bu hata iletisi, işlemciniz HAV özelliğini desteklemiyor belirtir.

Bu bilgisayar donanım Yardımlı sanallaştırma desteklemediğinden Windows Virtual PC başlatılamıyor
Bu bilgisayarın donanım yardımlı sanallaştırma desteklemediğinden Windows Virtual pc başlatılamıyor
Başlatma veya Windows XP modu çalışmıyor bir sanal makine yapılandırma çalıştığınızda bu hata iletisini alırsınız. Bu hata iletisi, işlemciniz HAV özelliğini desteklemiyor belirtir.
NEDEN
Windows Virtual PC ve Windows XP modu, işlemcilerin HAV sahip bilgisayarlarda desteklenir özelliği etkin. Bu nedenle, işlemciniz HAV özelliğini desteklemiyorsa veya bu özelliği devre dışı bırakılmışsa, herhangi bir sanal makine Windows Virtual PC başlatılamıyor.
Önemli: Bu güncelleştirme, yalnızca Windows XP Service Pack 3 sanal makineleri destekler.

Not: Bu güncelleştirme Windows 7 Service Pack 1 çalışan sistemler için Windows Virtual PC Paketi bulunmaktadır: Download Windows Virtual PC from Official Microsoft Download Center

Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin:
İşlemciniz HAV özelliğini destekleyip desteklemediğini belirlemek için Microsoft Donanım Yardımlı sanallaştırma Algılama Aracı'nı kullanın. Bu aracı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Microsoft Donanım Yardımlı sanallaştırma Algılama Aracı'nı karşıdan yükle
İşlemciniz HAV destekler, ancak bu özellik etkin değil, Microsoft Donanım Yardımlı sanallaştırma algılama aracı aşağıdaki hata iletisini gösterir:

hav etkin değil

BIOS bu özelliği etkinleştirmek için yönerge, aşağıdaki Microsoft Web sitesini izleyin:
BIOS HAV özelliğini etkinleştirme
İşlemciniz HAV özelliğini desteklemiyorsa, Microsoft Donanım Yardımlı sanallaştırma algılama aracı aşağıdaki hata iletisini gösterir:

hav desteklemiyor.

Önemli: Yalnızca işlemciniz HAV özelliğini desteklemiyorsa, bu güncelleştirmeyi yüklemeniz önerilir.
Bilinen sorun

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra Windows 7 ve Windows XP modu arasında dosya (veya herhangi bir sanal makine) kopyalama ve yapıştırma kuramıyor olabilir. Bu soruna geçici bir çözüm için kopyalayın ve sanal makineden erişebileceği paylaşılan Windows 7 sürücüleri ile yapıştırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
Sanal makinede tümleştirme özelliklerini etkinleştirmek emin olun. Bu özellikleri etkinleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/library/ee449412 (WS.10).aspx
Sanal makine, Windows Gezgini'ni açın ve sonra kopyalayın veya sanal makinenin bir sürücü ve paylaşılan Windows 7 sürücü arasında dosya yapıştırın.

Sorunu tam anlamadım fakat böyle bir makale buldum. Seninle paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar dostum.

barkin72

Yeni üye
11 Ağu 2015
26
0
Kirklareli
Windows Virtual PC ve Windows XP modu, Windows 7 çalıştıran bir bilgisayara yükleyin. Başlatma veya Windows XP modu Windows Virtual PC yapılandırma çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız.

Sorunu tam anlamadım fakat böyle bir makale buldum. Seninle paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar dostum.

Aslinda aldigim hata tam da olarak bu
this kernel requires an x86-64 cpu but only detected an i686 cpu

mehmetdem

Üye
12 Haz 2014
132
0
Amsterdam
Sorun ile alakalı ufak bir araştırma yaptım ve bir forumda " İşlemciniz sanallaştırma desteklemiyor " Cevabını gördüm. Biraz daha okumaya devam ettim ve " BackTrack üzerine gel Ayarlar-Sistem-İşlemci Enable PAE/NX olan yere tik koy. Eğer sorun devam ederse Burak beyin dediği gibi sanallaştırma desteği yok. Şimdi bunu nasıl öğreneceğim diyorsan ark.intel giriş yapıp bakman lazım.

BİOS dan sanallaştırmayı enable yapmanız lazım. Virtual ile başlıyor tam olarak hatırlayamadım. "
Bu cevabı gördüm. Arkadaşımızın anlattığı çözümü deneyebilirsin. İyi forumlar.

barkin72

Yeni üye
11 Ağu 2015
26
0
Kirklareli
Sorun ile alakalı ufak bir araştırma yaptım ve bir forumda " İşlemciniz sanallaştırma desteklemiyor " Cevabını gördüm. Biraz daha okumaya devam ettim ve " BackTrack üzerine gel Ayarlar-Sistem-İşlemci Enable PAE/NX olan yere tik koy. Eğer sorun devam ederse Burak beyin dediği gibi sanallaştırma desteği yok. Şimdi bunu nasıl öğreneceğim diyorsan ark.intel giriş yapıp bakman lazım.

BİOS dan sanallaştırmayı enable yapmanız lazım. Virtual ile başlıyor tam olarak hatırlayamadım. "
Bu cevabı gördüm. Arkadaşımızın anlattığı çözümü deneyebilirsin. İyi forumlar.

İslemcimin sanallastirmayi desteklemedigini gordum ark.intel'den yapilacak bir sey yok sanirim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.