Ubuntu mu kali mi?

Hayzadxx

Katılımcı Üye
27 Haz 2022
400
112
Selamlar ben 2 gün önce pc aldım ve buna sanal makine kuracam fakat bir sürü sanal makine var 2 tane arasında kaldım ubuntu veya kali hangisi ni önerirsiniz hangisi daha işlevli web-hacking alanı için. Şimdiden teşekkür ederim <3

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,324
361
Selamlar ben 2 gün önce pc aldım ve buna sanal makine kuracam fakat bir sürü sanal makine var 2 tane arasında kaldım ubuntu veya kali hangisi ni önerirsiniz hangisi daha işlevli web-hacking alanı için. Şimdiden teşekkür ederim <3
ubuntu web-hacking için pasif kalacaktır kali-linux idealdir içinde birçok tool ile geliyor zaten ama hız konusunda ubuntu fazla yer kaplamaz haberin olsun pc özelleiklerini yazarsan sevinirim

KIZILDEVRİM

Yeni üye
28 Tem 2022
7
1
KALİ den şaşma.Kali kendi içinde zaten tool bulunduruyor. Kaliyi yükle güzelce VPN kur kullanmaya başla. Hatta sana önerim eğer elinde 32 gb ve daha fazla kapasiteli flashbellek varsa onun içine kali kur böylece her yerde bilgileri kaybetmeden kaliyi kullana bilirsin.

1 Ara 2020
77
89
İstanbul
Ubuntu ile başlamanı öneririm, topluluğu daha geniştir ve desteği daha fazladır. Zamanla linux üzerinde kendini geliştirdikçe diğer dağıtımlarada geçersin zaten. Kali günlük kullanım için çok verimli değil, yorabilir seni.

Keza kali dediğimiz şeyin diğer dağıtımlardan farkı toolların içerisinde hazır ve konfigüre gelmesi. Ubuntuya da bu tooları kurabilirsin. Ne kadar zorlanırsan senin için daha faydalı olur.

Hayzadxx

Katılımcı Üye
27 Haz 2022
400
112
Ubuntu ile başlamanı öneririm, topluluğu daha geniştir ve desteği daha fazladır. Zamanla linux üzerinde kendini geliştirdikçe diğer dağıtımlarada geçersin zaten. Kali günlük kullanım için çok verimli değil, yorabilir seni.

Keza kali dediğimiz şeyin diğer dağıtımlardan farkı toolların içerisinde hazır ve konfigüre gelmesi. Ubuntuya da bu tooları kurabilirsin. Ne kadar zorlanırsan senin için daha faydalı olur.
Teşekkürler kali toolari yüklü olabilir ama web hacking ve Web sccanner gibi şeyleri ubuntuda daha hızlı gerceklestirebilirim ondan ben sadece web alanına yoğunlaşmak istiyorum bu nedenle ubuntu daha iyi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.