Ücretsiz Netflix Hesapları / SM Kulübü

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Merhaba THT ailesi, bugün sizlere Hediye 10 GB Kazan sitesinin yeni versiyonu olan Ücretsiz Netflix Hesapları sitesinin sahtekarlığını anlatmaya çalışacağım/tahmin edeceğim.//Sosyal Mühendislik Kulübü

Bu renk: Önemli olan yerler/kelimeler
Bu renk: Vurgulamak istediğim yerler/kelimeler

1) Siteye ilk girdiğimizde aşağıdaki gibi bir sayfa bizi karşılıyor. Bu sayfada sizin ilginizi çeken bir soru olması lazım ?

rBsXGt.png

Yukarıdaki gördüğünüz sayfada ilk anket "Netflix hesabınız var mı?"(türkçe imla kurallarına bile uymamış, mı ayrı yazılır :gozkirpan) sorusudur. Bir düşünelim sizin netflix hesabınız olsaydı bu tür sitelere girer miydiniz?

2) Anketi doldurduktan sonra karşımıza ikinci bir anket sorusu daha çıkıyor.

rBsjIQ.png

Bu anket sorusu ise kafamızı karıştırmak için yapılan küçük bir detay. Büyük ihtimalle herkes 1080 P'yi seçmişlerdir. Bu küçük gözükse de aslında kullanıcının aklını karıştırmasında büyük bir rol oynuyor.

3) Bu anketi de doldurduktan sonra karşımıza üçüncü bir anket sorusu daha çıkıyor.

rBsLqb.png

Neden bize bir ay içinde ne kadar internet kullandığımızı soruyor? Acaba netflix hesabı verirken yanında ücretsiz x gb mi verecek? Bunu öğrenmek için anketi doldurduktan sonra devam edelim

4) Bu anketi de doldurduktan sonra karşımıza sorgulama ekranı çıkıyor. Bizim verdiğimiz bilgileri teyit ettikten sonra netflix hesabımızı veriyor.

rBsZmU.gif

Bu sorgu sırasında sitenin kimseye "1 aylık netflix kazanamadınız" sorgusunu vereceğine inanmıyorum.

5) Bu sorguda bittikten sonra karşımıza bu sitenin eski dostu olan Ücretsiz GB Kazan sitesinde de olduğu gibi bir bilgi ekranı çıkıyor.

rBsN7s.png

Tamam her şeyi anladık da neden 40 kişi neden 30 değil. Gel anlaşalım bu sayıyı 30'a düşürelim hem sen az para kazan hemde bu siteyi kullanan arkadaşlar daha az zorluk çeksin. 40 kişi nedir ya :D

Bu arada şunu söyliyeyim siteyi yenilediğiniz an her şeye baştan başlarsınız, zaten bu linki 40 kişiye paylaşsanız da hediye netflix hesabı alamayacaksınız hemde 1 aylık

----------------------------------------

Şimdi konumuzun asıl başlığına gelirsek Neden bize bu tür siteler yapıyorlar ?

1) Aslında bunları bize değil kendilerine yapıyorlar

2) Resimlerde de görüldüğü üzere sayfa da hiçbir şekilde reklam yok, bu sitenin sahibi parayı reklamdan kazanmıyorsa neyden kazanıyor ?

3) Bunun bir önceki eski sürümü olan Ücretsiz 10 GB Kazan sitesi para kazanmak için sizin siteye girdiğiniz telefon numarasını server'larında saklıyarak belli bir ücret karşılığında gelişmemiş/gelişmekte olan/gelişmiş sitelere satabilir/satmıştır.

4) Sizin siteye girdiğinizde ıp adresinizi(konumunuzu vb.) almadıklarını, cihaz bilgilerini veya tarayıcı çerezlerini almadıklarını nereden biliyorsunuz ?

5) Bu sitenin sahibi büyük ihtimalle bu bilgileri satarak para kazandığını düşünüyorum.

ÖZET:

1) Bu tür size bedava eşyalar, gb ler, hesaplar vereceğiz diyen hiçbir siteye inanmayın

2) Eğer bu tür sitelere girecekseniz kişisel bilgilerinizi asla anketlerde veya forumlarda yanıt olarak kullanmayın

3) Siteye girerken vpn/proxy kullanın

4) Bu konuyu arkadaşlarınıza paylaşarak onlarında dikkatli olmalarını sağlamış olursunuz

Yeni bir konuda görüşmek üzere :mutlu

Son düzenleme:

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Ellerinize sağlık , Öğretici bir konu olmuş hocam
Teşekkür ederim mümkün oldukça anlaşılır şekilde yazmaya çalıştım

Eline sağlık güzel bir konuya değinmişsin bence
Teşekkür ederim, Türk milletinin bu gibi kolay yemlere düşmemesini çabalıyorum

Ellerine sağlık. Toplumumuzun bilinçlenmesi adına güzel bir paylaşım olmuş.
Teşekkür ederim, eğer topluma faydam dokunmuşsa ne mutlu bana. Bir kişinin 'bu site dolandırıcı sitesi' diyerek girmekten vaz geçtiği zaman işte asıl benim gurur duyduğum andır bu an :yardimsever

Maşallah rengarenk, güzel konu :)
Teşekkür ederim hocam, beğenmenize sevindim :mahcup:

Son düzenleme:

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Senin konuların çok hoşuma gidiyor, renkleri felan çok iyi ayarlıyorusn.Yaratıcı adamsın. Ek olarak, içerik güzeldi, eline sağlık.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Senin konuların çok hoşuma gidiyor, renkleri felan çok iyi ayarlıyorusn.Yaratıcı adamsın. Ek olarak, içerik güzeldi, eline sağlık.
Teşekkür ederim, böyle bir görüş almak beni çok mutlu etti :mahcup: Konumu beğenmene sevindim. Renklere konu gelince :mahcup, konu açmanın en zor sıkıntısı renkleri tutturmak bende daha yeni gelişiyorum. Renkler biraz sıkıntılı olabilir. Renkleri beğenmene ayrı bir teşekkür etmeyi borç bildim :yardimsever

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
ek olarak;

sosyal medya hesap bilgilerinizi isteyerek vaadte bulunabilir hesap bilgilerinizi ele geçirebilirler

hesap bilgilerinizi vermeden sosyal medya hesabınızı istedikten sonra sizin oluşturduğunuz güvenlik sorunlarından oluşan anket oluşturup erişim sağlayabilirler

İp adresinize tıkladığınız icondan ulasabilirler

Sosyal medya hesabınıza bağlı mail adres teyidiyle vaadde bulunup hesabınıza erşim sağlayabilirler vs vs hayal gücünüze bağlı script geliştirirseniz bilgi edinmekten yana hiç bir sıkıntınız olmaz

güzel konu olmuş devam niteliğinde konular acabilirsen yukarda bahsettiğim örneklerden daha yararlı olur emeğine sağlık

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Eline Sağlık, Güzel Konu

Teşekkür ederim hocam :mutlu

ek olarak;

sosyal medya hesap bilgilerinizi isteyerek vaadte bulunabilir hesap bilgilerinizi ele geçirebilirler

hesap bilgilerinizi vermeden sosyal medya hesabınızı istedikten sonra sizin oluşturduğunuz güvenlik sorunlarından oluşan anket oluşturup erişim sağlayabilirler

İp adresinize tıkladığınız icondan ulasabilirler

Sosyal medya hesabınıza bağlı mail adres teyidiyle vaadde bulunup hesabınıza erşim sağlayabilirler vs vs hayal gücünüze bağlı script geliştirirseniz bilgi edinmekten yana hiç bir sıkıntınız olmaz

güzel konu olmuş devam niteliğinde konular acabilirsen yukarda bahsettiğim örneklerden daha yararlı olur emeğine sağlık

Hocam kıymetli bilginizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir daha ki konularda bunlara değineceğim. Fikriniz için teşekkür ederim, halkımızın bu tür oyunları bilmesi ve kanmaması gerekir :hayır

Ücretsiz hesap veriyosunuz sandım D: elinize sağlık

Konu başlığı 'T0YB0X hocama ait, tahmin ettim böyle bir olay yaşanacağından. Ama böyle daha güzel işte. Eğer başka bir konu başlığı koymasaydım belki gelmiyeceklerdi(Söz meclisten dışarı hocam :): )

Yararlı konu :mutlu

Teşekkür ederim hocam :):

Ellerine Sağlık

Teşekkür ederim :mutlu

Son düzenleme:

"fyska

Üye
26 Haz 2019
182
2
Ellerine sağlık yazı renkleri gözlerimi yorsa da bilgilendirici bir konu.Başlık biraz aldatıcı olmuş :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.