Ufak Bir Öneri^^

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Merhabalar Aklımda Az Önce Bir Sistem Geldi Dedimki Bunu Konu Olarak Açıp Sorsam Nasıl Olur :trl

Önerim Şudur.Yardım Merkezine Canlı Destek Açılsa Mesela Acil Bir Yardıma İhtiyacı Olan Biri Konu Açmak Yerine Canlı Desteğe Yazsa Sorununu Ve Gönüllü Bilgili Bir Arkadaş Yardım Etse Forumda Nasıl Olur Sizce ?

0x6CCE

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,650
1
183
22
Shawty
Valla bu zamana kadar akleden başka biri yoktu heralde :trl

Umarım bu sefer ciddiye alırlar.

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
1. Sıkıntılı iş düşün ki adam yazılımcı yardım merkezinde canlı destek veriyor ama üyenin sorusu grafik ile ilgili bu adam da bu konuya hakim değil ne olacak ? Hızlı destek çöp oldu adam bize soracak sonra üyeye söyleyecek aynı şeye denk gelecek.

2. Çok yoğun olur yani destek veren kişi çok yorulur ki forumda herkes masum değil kimi adoltcu kimi food kasıyor sıkıntı.

Çok üye var böyle bir sistem büyük ihtimal stabil çalışmaz.

MatWeapon

Üye
8 Ocak 2017
85
0
Bir anda 10-15 kişi yardım isterse ?
Böyle bir canlı destek bölümünü trollemek isteyenler olacaktır. (Bunun için açılabilir :trl)
Bu kişi her sorunun cevabını bilebilir mi ? Her konu için ayrı kişi olabilir (Grafik tasarım için farklı, yazılım için vs.) fakat bir kişi için 20 dk harcarsa 10 kişi hiçbir destek alamaz.

Son düzenleme:

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Yalnız Ben Gönüllü Kişiler Dedim Yani Soruyu Herkes Görücek Bilgili Ve Yardımcı Kişi Yardım Edicek Tek 1 Kişi Zaten Ömrünü Verse Bakamaz Yardımalra :)

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
1. Sıkıntılı iş düşün ki adam yazılımcı yardım merkezinde canlı destek veriyor ama üyenin sorusu grafik ile ilgili bu adam da bu konuya hakim değil ne olacak ? Hızlı destek çöp oldu adam bize soracak sonra üyeye söyleyecek aynı şeye denk gelecek.

2. Çok yoğun olur yani destek veren kişi çok yorulur ki forumda herkes masum değil kimi adoltcu kimi food kasıyor sıkıntı.

Çok üye var böyle bir sistem büyük ihtimal stabil çalışmaz.
Hocam Tek Kişi Bakmıcakki Bilgili Olan Herkes Soruyu Görünce Yardım Etmek İster :) Eğer Sistemi Amacına Uygun Kullanmıyan Olursada Hem Yardım Etmeye Çalışan Hemde Yardım İstiyen Uygun Kullanmazsa Canlı Desteğe Birdaha Giremesinler Mesela :)

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Aslında bu yapılabilir fakat bunu yapacak kadar bu işe kimse emek vermez.
Ben bazen girdiğimde Yeni Mesajlar görünmemesine rağmen Yardım Merkezi dahil her mesajı okumaya çalışıyorum hatta bunun için RSS tarzı bir uygulama bile yazdım ancak sorun şu ki foruma gelip çok saçma konularda mesaj atan ve yardım isteyenler var (bunların birçoğu troll de olabilir).
Fakat olay şu ki kimse bunlara vakit ayıramaz her mesaja bakan ben bile vakit ayıramam, bazı konular oluyor ki arkadaş lamer'lıktan terk kendini CIA'in veri tabanına girmiş sanıyor. Yazdığı sorunları ise bir google'lasa anlayacak. Biz ihbar etmekten yoruluyoruz ama yine de yardımı da yazıyoruz ancak böyle bir sistem herkes için çok yorucu olur.

Ayrıca güvenlik açıkları da meydana gelir.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Aslında bu yapılabilir fakat bunu yapacak kadar bu işe kimse emek vermez.
Ben bazen girdiğimde Yeni Mesajlar görünmemesine rağmen Yardım Merkezi dahil her mesajı okumaya çalışıyorum hatta bunun için RSS tarzı bir uygulama bile yazdım ancak sorun şu ki foruma gelip çok saçma konularda mesaj atan ve yardım isteyenler var (bunların birçoğu troll de olabilir).
Fakat olay şu ki kimse bunlara vakit ayıramaz her mesaja bakan ben bile vakit ayıramam, bazı konular oluyor ki arkadaş lamer'lıktan terk kendini CIA'in veri tabanına girmiş sanıyor. Yazdığı sorunları ise bir google'lasa anlayacak. Biz ihbar etmekten yoruluyoruz ama yine de yardımı da yazıyoruz ancak böyle bir sistem herkes için çok yorucu olur.

Ayrıca güvenlik açıkları da meydana gelir.
Peki Trolleyenler Banlanırsa Canlı Destekten ? Bu Arada Fikrinize Saygı Duyuyorum ^^

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Peki Trolleyenler Banlanırsa Canlı Destekten ? Bu Arada Fikrinize Saygı Duyuyorum ^^

Dediğim gibi eğer bu işi yapacak insanları bulursanız böyle bir sisteme bile gerek yok. Yardım Merkezin'de bekleyerek konulara yardım edebilirler ancak her konu için 7/24 destek verip bütün zamanını buna harcayarak üstüne bir de herhangi bir maddi kazanç elde etmeyecek olduklarından kimsenin bunu yapacağını sanmıyorum.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Dediğim gibi eğer bu işi yapacak insanları bulursanız böyle bir sisteme bile gerek yok. Yardım Merkezin'de bekleyerek konulara yardım edebilirler ancak her konu için 7/24 destek verip bütün zamanını buna harcayarak üstüne bir de herhangi bir maddi kazanç elde etmeyecek olduklarından kimsenin bunu yapacağını sanmıyorum.
Reis Sen Olayı Anlamadın Heralde 7/24'ten Kastını Anlıyamadım Açıkçası Ve Maddi Kazançlık Bir Durumda Yok Adam Konu Açacağına Yardım Desteğe Sorar Ordan Yardım Alır Alamazsa Konu Açar Ve Forumda Bu Yöntemle Konu Kirliliğide Önlenebilir Ve İşi Acil Olmayıp Küçük Bir Sebepten Bile Konu Açılmanın Önüne Geçmiş Olunabilir.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=d9MLiJbHqwg[/ame]

Kimse yannis anlamasinda birazda komik yorum olsun bu.

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Reis Sen Olayı Anlamadın Heralde 7/24'ten Kastını Anlıyamadım Açıkçası Ve Maddi Kazançlık Bir Durumda Yok Adam Konu Açacağına Yardım Desteğe Sorar Ordan Yardım Alır Alamazsa Konu Açar Ve Forumda Bu Yöntemle Konu Kirliliğide Önlenebilir Ve İşi Acil Olmayıp Küçük Bir Sebepten Bile Konu Açılmanın Önüne Geçmiş Olunabilir.

Anladım, demeye çalıştığım şey. İnsanların maddi kazanç olmadan çok fazla destek vermeyeceği.
Yine de eğer sen böyle destek verebilecek bir insanlar bulabilirsen ne mutlu diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.