Ülkemizdeki Aktif Hack Grupları

badenbaden

Yeni üye
14 Tem 2008
1
0
Sa beyler herkese merhaba vakti ile 1923Turk'te en üst düzeyde Türklük vatan millet ve inancım adına tek başına 20.000 zonesi olan bir kardeşinizim.Orası açık bulunduğu müddetçe desteğim sonsuzdur.İlk etapta tht'ye üye olmuştum lakin ortam hoşuma gitmedi ve kapağı oraya attık bir dahada ayrılamadık..

Tesadüf olarak bu konuya rastladım.Açanların ellerine yüreğine sağlık..Hepsi bizim kardeşimiz.Davamız,inancımız ve amacımız aynı yönde..Zone kaydı yapan sitelerin en başından her keslercede malum olanı zone-h sitesidir..Küçük bir araştırmada ben yaptım acaba burda yapılan açıklamaların gerçeklik payı nedir ne değildir diye işte rakamlar yalan söylemez..Sadece çoğunlukta mesajlarınızda geçen söz konusu grupların zone istatistikleri şöyledir..

Total notifications: 8,313 of which 909 single ip and 7,404 mass defacements
http://zone-h.org/archive/notifier=AKINCILAR(TURKISH WARRİOR
Total notifications: 111 of which 44 single ip and 67 mass defacements
http://www.zone-h.org/archive/notifier=AYYILDIZ%2520T%25C4%25B0M
Total notifications: 3,429 of which 619 single ip and 2,810 mass defacements
http://www.zone-h.org/archive/notifier=TurkHackTeam.Org
Total notifications: 270,946 of which 43,437 single ip and 227,509 mass defacements
http://www.zone-h.org/archive/notifier=1923turk

Selametle..

qwer2000

Uzman üye
13 Ara 2015
1,057
5
Merhaba arkadaşlar bu yazıda ülkemizdeki aktif ve köklü hack grublarından bahsedeceğim.Öncelikle grubları tanıyalım; TurkHackTeam , Ayyıldız Tim ve Cyber Warrior.Ve diğer timlerede kısaca değindim.Çok kaliteli bir yazı olmadı.Sizlerin merak ettiği sorular varsa cevaplarım…….
Şimdi bunları tanıyalım.

1- TurkHackteam

Türkiye’nin en eski timlerinden biridir.2002 yılında.Bedros Sanches,Arsenik,Bermuda,OnLy,NightWolf önderliğinde aktif hack hayatına başlamıştır.Her site gibi bizim sitemizde inişli çıkışlı zamanlar yaşamıştır.Ama hala günümüze kadar sapasağlam ayakta kalmaya devam etmektedir.Birçok kişinin tohumu burada atılır daha sonra ayrılırlar nedense.Ve sonra hüsrana uğrarlar.Zone kayıtlarını zone-h den ZoRRoKiN adına alır.Ve dünyada en çok site hackleyen hack tim lerden birisidir.Elinde muhteşem silah botnet gücü vardır  Birçok lamer timin korkulu rüyasıdır.Kozmopolit bir yapıya sahiptir.Bu özellikle diğer timlerden ayrılır.Operastonlar genelde bireysel yapılır.Ve son zamanlarda en aftif olan gruptur. INFeRNal//TurkHackTeam.net

2- Ayyıldız Tim

2002 yılında temelleri atılıp 2003 yılında hack hayatına giriş yapmıştır.Batuhan(merhum),CedKan Bir Yafes, Barbaros ve Kahraman nickli 4 gurbetçi tarafından kurulmuştur.Ayyıldız Tim önemli operasyonlara imza atmıştır.Yabancı istihbaratlar vs…Bunların elinde basın gücü vardır.En medyatik olan hack sitesidir.Uluslararası kuruluşlarla bağlantısı vardır.Ayyıldız ara ara kapanıyor ve tekrardan toparlanıyor kapanış nedenlerine ise değişiyor.Medyatik olmalarından dolayı ülkemizde ve dünyada en çok tanınan hack sitesidir.Genelde milliyetçi bir üye yapısı vardır.Geçenlerde kapanmıştı şimdi tekrar online eskisi gibi hack le gündeme gelmez oldu.

3- Cyber-Warrior

2001 yılında Akhmenrah CwDoktoray belli başlı kurucularıdır.Ülkemizde dini ağırlıklı hack yapan tek timdir.Kurulmaları için bile fetva verildiğini söylüyorlar.Evet CW de ülkemizde kaliteli operasyonlara imza atmıştır.Ama yayın hayatına hiçbir zaman ara vermemiştir.Ve misyonları dahilinde hack yapmaya devam etmişlerdir.THT de olduğu gibi CW de birçok hacker yetiştirmiştir.Birara Cw hükümet tarafından destekleniyor diye bir olaylar vardı durdu daha sonra.Basın güçleri bunlarında var ara ara AYT gibi televizyonlara çıkıyorlar.Temek kadronun genellikle birçoğu bilişimle uğraştıkları için sağlam temelleri vardır.Kendimi bildim bilele kefalet sistemi var.Akıncılar en önemli deface timidir.Hack faaliyetleri hala devam ediyorlar.

Diğer grublar ise

1923Türk: Bu gruba karşı sempatim var seviyorum bunları.THT ye benzer bir yapısı var.Ve zone-h de bizimle başabaş gider genelde...INFeRNal//TurkHackTeam.net

RedHack: Sol görüşlü bir gruptur.Devlet sitelerine saldırır.Ve siteleri yasaklanmıştır.Twitter üzerinden yayın yapıyorlar.

Mavi1.org: iskorpitx in sitesidir.

TurkGuvenliği: İçlerinde çok iyi hacker vardır ve çok başarılı operasyonlar yapmışlardır.Ama şuanda aktif hack yapmıyorlar.Fakat en kısa sürede tekrardan online olacaklarını duyurdular.

Baştada dediğim gibi çok açıklaycı olmayabilir.Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz…

INFeRNaL

güzellll

8 Mar 2016
97
0
Sonuna kadar Redhack ve türk hack team neden mi çünkü atatürkçüler gerisi beş para etmez... Gerici kafalılardır daha doğrusu onlar.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
bazıları tarih oldu ama tht yerli yerinde duruyor

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
458
'
thtson2.png

Benim Aktif olarak Gördüğüm burası Başkası Yalan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.