Ülkemizin eksikleri

d4rkanee

Üye
23 Ağu 2023
58
26
DarkWeb
Hadi dostlar biraz fikir alışverişi yapıp saksımızı çalıştıralım sizce ülkemizin en büyük eksikleri nelerdir? Bana göre şunlar.
  • Federal Polis yok, iç istihbaratla ilgilenen bir kurumumuz yok neredeyse çoğu ülkelerde var.
  • Altyapımız eksik örnek baz istasyonları çok zayıf.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
13
876
Federal Polis yok, iç istihbaratla ilgilenen bir kurumumuz yok neredeyse çoğu ülkelerde var.
yok değil var.

Hadi dostlar biraz fikir alışverişi yapıp saksımızı çalıştıralım sizce ülkemizin en büyük eksikleri nelerdir? Bana göre şunlar.
ben ülke diye biryer olduğuna dahi inanmıyorum kitapları eksik,eğitimi berbat,yıllarca ingilizce dahi öğretemiyor.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
13
876
Mit kast ediyorsan yeterli bulmuyorum şu sıralar gündemi takip ediyorum herkesin belinde tabanca var ki bunların hepsi neredeyse kaçak
emniyetin istihbarat şubesi var.

Ejdanına Saygını yitirme
ecdat'tır o ejdat değil.

Bakın misal BTK akademi devletin online eğitim verdiği platfrom değil mi adam akıllı elle tutulur ne var?

dersler anlatılıyor ama eksik misal yapay zeka değil mi? bunun bir felsefesi vardır, beyin anotomisi vardır,tarihi vardır bunlardan hangisine değiniyorlar?
tek tarihi verip geçiyor anlatım zaten allah'a emanet bir halt anlamıyor insan.

birde almanların,ingilizlerin anlatıma bakıyorum hepsi belirli bir disiplinde ilerliyor aşırı akademik bir eğitimleri var.

Rip_Real_World

Katılımcı Üye
2 Ara 2022
435
4
133
Hadi dostlar biraz fikir alışverişi yapıp beynimizi çalıştıralım sizce dünyanın en büyük sorunları nelerdir?
soru böyle daha iyi oldu
adalet eksik dünyada adaleti kendi ülkesinde saglayanlar kendinden güçsüz ülkelei sömürüyor keşke tek ülkeler olsa dünyaca ünlü teknoloji şirketi bile bunu yapıyor artık 5$ bir hammaadeyi kargaşa savaş çıkartarak 0.5e alıyor geri işleyip 50$ a satior sözde medeni ülkelerin güvenilir şirketlerin yaptıgı bu davranışlardan olaylardan sonra kimse bana bu iyi demesin çünkü ortalıkda iyi diyeceğimiz hiç birşey yok

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,585
14
770
  • Federal Polis yok, iç istihbaratla ilgilenen bir kurumumuz yok neredeyse çoğu ülkelerde var.
Tek sorun bu olsun yazardım ama silivri soğuktur gece gece

Osmangazi

Administrator
18 Mar 2017
48
49
Öncelikle federal bir devlet olmadigimiz için federal polis yok. İstihbarat konusuna gelirsek Türkiye'de MİT ve EGM istihbarat başkanlıği, Jandarma İstihbarat adlı 3 kurum var. Egm istihbarat tamamen iç konulara bakarken MİT dış istihbaratla ilgileniyor. Bu konularda içerik oluşturmadan evvel ufak bir araştırma yapmaniz da fayda var. Ezbere olmuş biraz

d4rkanee

Üye
23 Ağu 2023
58
26
DarkWeb
Öncelikle federal bir devlet olmadigimiz için federal polis yok. İstihbarat konusuna gelirsek Türkiye'de MİT ve EGM istihbarat başkanlıği, Jandarma İstihbarat adlı 3 kurum var. Egm istihbarat tamamen iç konulara bakarken MİT dış istihbaratla ilgileniyor. Bu konularda içerik oluşturmadan evvel ufak bir araştırma yapmaniz da fayda var. Ezbere olmuş biraz
Peki hocam federal sisteme geçme gibi bir durumumuz olabilir mi sizce?

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
1
122
Türkiye eksiklikleri ; E Ğ İ T İ M (tartışmaya ÇOK açık.. aslında bana göre insan belli bir yerden sonra kendini teknbaşına eğitebilmeli (ben de henüz kendim için bunun üzerinde çalışıyorum, )neden? sana ömrün boyunca ders anlatacak kimse yok olsa bile bu çok yavaş bir süreç olduğunu düşünüyorum. Bir ülkenin en azından şu üç temel şeyi doğru düzgün öğretmesi gerektiğini düşünüyorum, ANA DİLİNİ(Türkçemiz, Osmanlı Türkçesini de en azından metinleri okuyabilecek kadar.. not: Osmanlıcı DEĞİLİM), matematiği(belli seviyede), ve dönemin önemli yabancı dillerini adam akıllı öğretecek seviyede olması gerekiyor) , bilim ve teknoloji, kontrolsüz bir şekilde “din kardeşlerimizin” ülkemize girişi ve olumsuz etkileri ve söylentiye göre bizden 5 kat hızlı çoğalması, DEPREMlere karşı önlemsizlik, E K O N O M İ, dogmatik düşüncenin çokluğu…. Vs vs

Bence elimizde olmayanları arzulayalım AMMA elimizdekilerinde kıymetini bilelim,(kendim için) kafamı sokacağım yuvamın olması, karnımı doyurabilmem, internet erişimimim olması, bilgisayarımın olması, büyük bir hastalığımın olmaması da beni sevindiriyor.

Dünya geneli sorunlar: düşünmeden, eyleme geçmek(ben dahil, bunu düzeltmeye çalışıyorum), tepki vermek, konuşmak, biri hakkında yanlış düşünceye kapılmak gibi gibi…
2. Soru sormamak/sorgulamamak(bende elimden geldiğince sormaya/sorgulamaya çalışıyorum)

22 Tem 2023
63
48
Anıtkabir
Başlığı görünce aklıma bu geldi ahahahha
image

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,254
4
729
depreme hazirlikli olmayisimiz, adam kayirma, niteliksiz mezun etme, kadina siddetin onlenememesi, multecilerin takibinin tam olarak yapilamamasi, ekonomik sistemin stabil olmamasi, cevre kirliligi ve su kaynaklarinin azalmasi, genc nufusun uyusturucu kullaniminin artmasi, altyapisal eksiklikler (bakim calismalari haricinde en ufak yagmurda, bulundugum merkezi yerde elektriklerin kesilmesi lagimlarin tasmasi vb.) saglik sistemi sorunlari ambulans yetersizligi (kalp krizi geciren babama ambulansin 1 saatte gelmesi vb) hukuk sistemi sorunlari (adam yaralamadan artik kimsenin korkmamasi), trafik kulturunun gelismemis olmasi, tarim sektorundaki verimliligin az olmasi, medya manipulasyonu, politik kutuplasma, emlak fiyatlari ve konut sorunlari (ogrencilerin ekonomik nedenlerden baska sehirde kazandigi okula gitmeye cesaret edememesi)

daha 500 tane sayarim da yazamayacagim artik.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.