Unıty 3D Karekteri Hareket Ettirme

SaviorAngel

Uzman üye
10 Nis 2012
1,073
0
לוס אנג'לס
Merhaba Arkadaşlar "Saol" Şimdi bir nesneyi veya yaptımız karekteri harekett ettireceyiz.

Öncelikle Project>(Sag Klik) Create>Java Script (İsmi Herhangibi bişi olabilir.)
sonra yarattgımız javasicripti açıyoruz aşağıda verdiyim kodları yapıştırın:

1.Hareket Kodu
Yukarı Aşağı Hareket İçin:

var hiz : float = 10.0;
function Update(){
var sagsol : float = Input.GetAxis("Vertical")*hiz;
sagsol *= Time.deltaTime;
transform.Translate(0,0,sagsol);
}

...............................................................................................................................
2.Hareket Kodu
Sağa Sola Hareket İçin

var yRotation : float = 5.0;
function Update () {
yRotation += Input.GetAxis("Horizontal");
transform.eulerAngles = Vector3(0, yRotation, 0);
}

Sonra Kaydedip Java Script dosyasını çıkın.Unıty 3 D de hareket ettirmek istedininiz dosyanın üzerine sürükleyip bırakın.(2 Koduda koyun yoksa sadece saga sola veya sadece yukarı aşağıya gider)

Yukarıda Verdiyim Hareket Kodları Ayrıdır.Herbirini bir Java Script dosyasına Kaydedin...

NOT:Kameranında sizinle(Hareket Ettirdiniz Nesne)ile birlikte gelmesinin istiyorsanız :

Hiararchy>Create>Camera
camerayı ayarlayın nesnenize doğru >Kameraya tıklayın Sağ (Sol Clık) Sagtaraftaki İnspectör'e 2 Haeket dosyamızıda atın.

Alıntı değildir Kendim Yazdım Emege Saygı Yapamayaan Olsursa Yazsın

ByDedected

Üye
17 Tem 2014
104
0
ya nolur skype ekle omeryalcin06 skypeım bu nolur ekleee :( ben oyun yapıyorum zombi modeli ekledim hareket felan etmiyor skypeden yardım et lütfenn

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.