Üniversite Bölüm Seçimi Hk.

gitarist4646

Katılımcı Üye
18 Eyl 2015
783
0
antalya
arkadaşlar merhaba üniversite sınavına az kaldı ve bende giriyorum. Siz olsanız çok iyi bir üniversitenin bilgisayar öğretmenliği bölümünü mü yoksa normal bir üniversitenin e.elektronik yada bilgisayar mühendisliği bölümünü mü tercih edersiniz.Gerek iş imkanları açısından gerek kendini geliştirme açısından...Sadece bilenlerin yazmasını istiyorum arkadaşlar çünkü benim için önemli.Off topic e açmayı düşündüm ama burası daha mantıklı geldi bu da yardım ne de olsa.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
şimdi ikisininde adı aynı olabilir ama farklı işler yapıyorlar.
tabikide mühendislik herzaman daha iyi olur. nedeni ise hem daha iyi koşullarda olursun hemde mühendislğin önü açık. malum öğretmenlikte atama zor oluyor. ee meslek öğretmeninin özelde çalışmasıda zor bi durum. her nekadar mühendisliğinde ataması zor olsa özelde yada kamu kuruluşlarında rahatlıkla iş bulabilirsin.
ama mühendislik zor bitirmeside okumasıda. göze alıyorsan git oku. yok ben rahatıma düşkünüm zorlanmayı sevmem üniversitede gezip tozmayı isterim dersen öğretmenlik ideal olur

Ryloka

Katılımcı Üye
22 Nis 2015
891
1
Altay
Bilgisayar öğretmenliği okuyup kpss den 80-90 puan alip hala atanamama riakini göze almak yürek ister mühendislik konusu da okumayla bitmiyo her özel sektör işinde olduğu gibi ortaya bişeyler koyup kendini geliştirip tanıtman lazım

arkadaşlar çoğu kişi mühendislik yazmış öğretmenlik atanamaz yazmış ama devlet okullarında çalışan öğretmenlere de ihtiyaç var onlar nerelerden atanıyor

Kpss den ciddi manada yüksek puan alarak atanıyorlar

Son düzenleme:

gitarist4646

Katılımcı Üye
18 Eyl 2015
783
0
antalya
şimdi ikisininde adı aynı olabilir ama farklı işler yapıyorlar.
tabikide mühendislik herzaman daha iyi olur. nedeni ise hem daha iyi koşullarda olursun hemde mühendislğin önü açık. malum öğretmenlikte atama zor oluyor. ee meslek öğretmeninin özelde çalışmasıda zor bi durum. her nekadar mühendisliğinde ataması zor olsa özelde yada kamu kuruluşlarında rahatlıkla iş bulabilirsin.
ama mühendislik zor bitirmeside okumasıda. göze alıyorsan git oku. yok ben rahatıma düşkünüm zorlanmayı sevmem üniversitede gezip tozmayı isterim dersen öğretmenlik ideal olur

gayet güzel cevap olmuş teşekkür ederim.Farklı yorumları bekliyorum arkadaşlar

Steakhouse

Üye
15 Mar 2018
63
0
Bilgisayar oğretmenliği atama 0 mühendislik için söyleyeceklerim okuması cidden zor türkiyede bilgisayar ömrü neredeyse bitti farklı programlara yönelip daha çok iş imkanı olan bölümleri seçmelisin. İngilizce öğretmeni mezunu yazılımı ögrenip iş imkanı bulmaya çalışıyor artık.

scotflex

Üye
4 Haz 2015
104
0
Eskişehir
Bence bilgisayar mühendisi olup tabiki rastgele bir üniversitede değil. Erasmus imkanı olan bir üniversitede bilgisayar mühendisi olmak. Erasmus için ise ingilizceni geliştirmene bak bunu ne zaman mı yapıcaksın tabiki yazın oturup nasıl ders çalışıyorsan ingilizce çalışıcaksın. Konuya dönersek bilgisayar mühendisinin iş imkanı var ya da yok bunu kimse bilemez sadece kodlama bileni değil senin kendine neler katıp neler yapabildiğine bakıyorlar ve en önemlisi o yazın çalıştığın dile bakıcaklar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.