Üniversite gerekli midir?

0x18sec

Üye
12 Tem 2022
80
42
herkese merhabalar ben 0x18sec
Bugün ki konum oldukça tartışılan bu alanda üniversite kesinlikle gereklimi sorusuna yanıt arayalım.

Öncelikle şundan başlayalım amacınız ne? Eğer planlanınız türkiyede ilerliyorsa evet üniversite zorunlu bunun sebebi ise klavye kullanmasanızda diplomanız yeterli anlayışı :)

üniversite diplomasını alır 3-5 kuruş para verir şuanki türkiye şartlarında bir torpille 2dk işe gelirsiniz. ( gerçi parayla üniversiteyede girersiniz puan pek önemli değil )

Ama diyelim ki bu muhteşem adalet size uymadı ve yurt dışını planlıyorsunuz o noktada üniversiteye çok gerekli olmuyor çünkü genelde sizin aldığınız diplomalardan çok sertifikalara bakılıyor.

bilgisiz biri oscp gibi bir sertifikayı alabilceğini sanmıyorum üniversitelerde ki gibi torpiller oscp gibi dünya standartlarını belirliyen sertifikalarda pek işlemiyor hani, özellikle ingilterede bu sertifikalarla iş bulmanız oldukça basit olucaktır.

Benim düşüncelerim bunlardır, kısacası kupa boş bir kasedir evlat anlayışı.

aslında üniversite kavramı bu kadar basit.
herkese iyi forumlar...

ablayhacker10

Yeni üye
12 Nis 2021
18
5
bursa
Sana kalan birşey ama artık günümüzde bazı şirketler üni diploması istiyor ben ayt ve tyt kaybettiğim için okuyamadım ama sana tafsiyem maddi manevi durumun iyi ise mutlaka oku

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
Evet kesinlikle ve kesinlikle evet ben bu sene liseden mezun oldum bezen düşünüyorum cahililik ettim mi diye ve pişman oldum sınva girmeyipte

Egitim olmassa sa olmaz hocam.. kolay gelsin :)

0x18sec

Üye
12 Tem 2022
80
42
Sana kalan birşey ama artık günümüzde bazı şirketler üni diploması istiyor ben ayt ve tyt kaybettiğim için okuyamadım ama sana tafsiyem maddi manevi durumun iyi ise mutlaka oku
Evet kesinlikle ve kesinlikle evet ben bu sene liseden mezun oldum bezen düşünüyorum cahililik ettim mi diye ve pişman oldum sınva girmeyipte

Egitim olmassa sa olmaz hocam.. kolay gelsin :)
Düşünceler için teşekkürler, şuan hukuk bölümündeyim ve hobi olarak siber güvenlikle uğraşıyorum bu alanda diplomam olmasa dahi aylık 7bin civarı bir miktar elde edebiliyorum ben tüm vaktimi vermeden böyle yapıyorsam bence tüm vaktini veren birisi bunun 2-3 katını rahatlıkla alabilir

CuLLeN_s

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
885
3
BURSA
Bugün hangi meslek dalına gidersen git. Çalıştıgın alanda sivrilmen gerek. Bir karar vereceksen de sana tavsiyem sadece buradaki insanların görüşlerinden etkilenme çünkü genelimiz anonim. Yazılım güzel bir alan. Ancak bir tanıdıgım üni okudu aylık maaşı 10 k , aynı tanıdığımın eşi okumadı aldığı maaş 15 k ikisi de aynı işi yapıyor.

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
35
Normal şartlar altında üniversite, hedefinize giden yolda eğer ihtiyacınız olacaksa değerlendirebileceğiniz bir imkandır. Kitap, video, tecrübe etmek veya çevrenizdeki tecrübeli insanlardan faydalanarak öğrendiğiniz bilgilerin yanısıra üniversitede kendinizi akademik yönden de geliştirebilir, hedefinize çok farklı yönlerden yaklaşabilirsiniz. Fakat günümüzde üniversite, kişinin amacı net olarak belli olmasa bile sırf belirli seviyenin üzerinde insanların girebildiği bir yerde konumlandığı için iş verenler tarafından üniversite mezunu etiketiyle daha çok tercih edilmektedir. Üniversite sayesinde edinilen yetkinliklerden ziyade iş veren bir sınıflandırma aracı olarak görür. Günün sonunda üniversite sıradan bir kurstan da ibaret olabilir, çok donanımlı uluslararası geçerliliğe sahip sertifika programlarından da. Bu kişiye bağlıdır. Yani kısacası siz öncelikle kendinize bir hedef belirleyin ve mümkünse, imkanlar ve vaktiniz el veriyorsa üniversiteyi de hedefinize giden yolda en azından bir uğrak noktası olarak değerlendirin.

İyi forumlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.