Üniversite Hakkında

cnaxe

Üye
15 Eyl 2018
109
0
Merhabalar dostlarım aklıma takılan bir şey var bunu sizinle paylaşmak istedim,şimdi arkadaşlar tabiri caizse ''hacker''olmak için illa bunla ilgili üniversite (yazılım mühendisliği,bilgisayar mühendisliği vb)okumak şart mıdır yoksa kendi kendimizede senelerimizi harcayıp gelişip üst düzey bir hacker olabilir miyiz

Moderatör tarafında düzenlendi:

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
teşekkür ederim yardımın için :d

sorunun tam cevabını vereyim kardeşim, öncelikle hedefin varsa yazılımı tercih etmeni tavsiye ederim. Onun dışında tabiki üniversite olmadan da olursun fakat sana şunu söyleyim. Hackerlık meslek değildir. En azından üniversiteye gidip oku öyle bir şirkette çalış sonra gene yaparsın görevini :)

serciyo

Yeni üye
21 Ara 2006
6
0
okul okumak şart değil bilg müh mezunuyum hackerlıkla alakası olmayan bir sürü ders görüyorsun kendini geliştirmeye bakar aslında okulun iyi yanı yazılım dillerine yabancı olmuyorsun bir temel oluşuyor

StarsScream

Katılımcı Üye
21 Kas 2015
957
0
sudo su:~#
İlla okumak zorunda değilsin tabii ki örneğin ben bilgisayar üzerine okuyorum ama Linux üzerine bilgim var ve üni'de şu an çok sıkılıyorum CEH sertifikası alabilirsin bunun üzerine gidebilirsin siber güvenlik %90 senin elinde olan bir şey %10'da iş dünyasında kendini nasıl pazarladığındır. Tabi bu benim görüşüm herkesin düşüncesi farklı olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.