Üniversitelere türbanla girilebilsin mi?

Üniversitelere türbanla girilebilsin mi?

• Evet

Oy: 53 55.2%
  • Hayır

Oy: 40 41.7%
  • Fikrim Yok

Oy: 3 3.1%

• Kullanılan toplam oy
    96

trap-emr

Yeni üye
18 Tem 2008
21
0
Girilsin Neden Girilmesinki , Ozgur Bir Ulke Burasi,Atalari Basortulu Bir ulkede ki O Atalari Savaslar,Isgallerde Canini Ortaya Koyarken Iyiydi,Simdi Onlarin Torunlarin Ayni Basortulerle Okumak Istedigindemi Yanlis Oldu,

Insanlarin Inanclari Degilmi BU..? Dusunuyorum Hesap Günü Bunlarin Hesabini Nasil Vercekler ve de Onlara Destek Olupda Basortulu Okumaya Karsi Cikanlar,Sadece Guluyorum Size :)

arkadasım basıortu degıl yanlız türban sozkonusu oLan ayrıca bunun ozgurLukLe ceLıstıgını savunuyosun ama sence bunu ataturk zamanında dusunemedımı?? egerr bunun dogrusu bu oLsaydı daha oncedenn yapıLırdı..tek dındar tayyıpmı??dıger ıktıdarlar dınsızmıydıde buna karısmadı...

24 Tem 2008
101
3
Girilmemesi lazım kardeşim...Laik bir ülkede yaşıyorsak bunun kurallarına uymalıyız...Atatürk'ün kıyafet devrimine göre giyinmeliyiz....

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
Nûr suresi ayet 31: İnanan kadınlara da söyle: bakışlarını kontrol altına alsınlar, ırzlarını korusunlar. süslerini (ziynetlerini) açıkta kalanlar dışında göstermesinler. Örtülerini (hımar) göğüs yırtmaçlarının üstüne kapatsınlar… Ziynetlerini (süslerini) açıkta kalanlar dışında göstermesinler.
Burada ziynet kelimesinin anlamı önem kazanmaktadır. Ziynet mana olarak süs demektir. Kadında süs ise, hem ziynet takılarını ve hem de vücudunun çekici yerlerini ifade etmektedir. Şu halde, kadının takıları ile vücudunun çekici yerlerinin gösterilmesi yasaklanmıştır.

__NoPaNIC__

Yeni üye
28 Tem 2008
42
1
Kesinlikle HAYIR nasıl olduysa zaten hep bu türban olayları ak parti geldikten sonra oldu hepsi.......

HaCKeR İnFaZ

Katılımcı Üye
31 Tem 2008
282
2
Kahramanmaraş/ELBİSTAN
atatürkün ilkelerine ters düşen bir düşüncee bence girilmesin yeterince özgür bir ülke ztn insanlar artık türbanı(büyük bir kısmı) din için takmıyorr sadece bir simge olarak kullanıyor eğer dinimiz için takıyorlarsa kullanıyorlarsa kullansınlar ztn kimse karışamazz ama simge olarak kullanılıyorsa ve sırf ilkelerimize karşı kullanılıyorsa kullanılıyorda yasak olarak kalsın

samsunsüvarisi

Katılımcı Üye
19 Tem 2008
520
1
bize her yer trabzon
Girilsin Neden Girilmesinki , Ozgur Bir Ulke Burasi,Atalari Basortulu Bir ulkede ki O Atalari Savaslar,Isgallerde Canini Ortaya Koyarken Iyiydi,Simdi Onlarin Torunlarin Ayni Basortulerle Okumak Istedigindemi Yanlis Oldu,

Insanlarin Inanclari Degilmi BU..? Dusunuyorum Hesap Günü Bunlarin Hesabini Nasil Vercekler ve de Onlara Destek Olupda Basortulu Okumaya Karsi Cikanlar,Sadece Guluyorum Size :)

kesinlikle ve siddetle katılıyorum sonuçta demokrası var diyolar ama nerde sözlerde
benim bacım başına başörtüsü takıp üniversiteye giremeyeçekse bu ülkenin nufusunu %99 müslüman olmasını ne anlamı kalıyor kendi ülkemizce niye cefa çekelimki:(:(:(:(

emrah1607

Yeni üye
24 Haz 2008
39
0
siyasal simge olan ve bazı örgütlerin sembolü haline gelen türbana hayır .başörtüsüne evet .

gene bu tür örgüt tipi oluşumlar ve sapkın tarikatlara hayır .sade müslümanlara evet .

furkan5002

Üye
12 Kas 2007
193
6
KonYa
Asla ve asla burası laik bir hukuk devleti türban geri kalmşlğn bir smbolüdür hangi gelişmş ülkede türbn grüyorsunuz. Aln İran ne da vr türban heryerleri kapalı atın dünyaya baqtığı gibi baqyrlar.Eğitim kurumlarında bu tarz konulrın knuşulması bile korknç.Laik bir eğitm sstemi diyorsak o zaman türbann işi ne .Bi iş yaptk demk için bunu gndeme gtirdiler .Ünversitlernde trbana yer vermeyn her rektrü tbrik ediyorum...Greksiz bişy.Bnm dşncem.TÜRBANA HAYIR.

kardeş sen mal mısın hangisinde girilmio da bütün ülkelerde var be nerdeyse bi bizde yok

ertu83

Üye
25 Tem 2008
115
0
abi girilmesin diyen biri bana bi sebep göstersin... müslüman olanlara sesleniyorum nebiçim müslümanlık bu girilmesin diyorlar... yaa eğer bi bayan mini etekle bady ile giriyorsa bırakın dini inancı olanda kendi istediği gibi girsin... nerden geliyo bu kuyruk acısı anlamadımki... neyin peşindeler nasıl bir zihniyet anlamadım... ben namaz kılmam bu arada ama kılan insanlara saygıım var... tarafsız mantıklı düşünün birdaha oylayalım şu anketi... valla hayret yaa... bi yahudiye gösterilen bi ermeniye gösterilen saygı neden bir müslümana gösterilmiyor bu ülkede... bi mantıklı cvp söleyin bana lütfen... yazık vallaha... şehit olan binlerce yiğide yazık ....

ertu83

Üye
25 Tem 2008
115
0
arkadaşlar eğer türklük ve atatürkçülük türbana hayır diyorsa ben ne türklüğü kabul ederim ne atatürkü... çünkü ben kendimi müslüman türk diye ilan ediyorum heryerde... hem dinimi yaşamalıyım hem damarlarımdaki asil kanın onuruyla yaşamalıyım... 2side olmalı ...ama nedense bi yanımızı yontmaya körleştirmeye çalışanlar var...birde onların uşakları... ama şimdi bazı atatürkçü geçinen ASIL ÖRÜMCEK BEYİNLİLER Gazi nin kemiklerini sızlatmaktan başka birşeye yaramıyorlar... yaraları var gocunuyorlar boyuna...

Son düzenleme:

alichalee

Üye
5 Ağu 2007
167
1
Ankara
Lafa gelince adalet ve demokrasi bizde. Özgürlük Bizde! Hürriyeti en yüksek safhada olan bir ülkede afedersiniz ama kıçını başını açarak üniversiteye girebilen birileri varken neden dini inançları doğrultusunda hareket eden başörtülü bir gencimiz Üniversiteye giremiyorki!
Sonrada diyorlarki niye kızlarınızı Türkiye dışında okutuyorsunuz :)

Avrupada ki ülkelerin çoğu aşmış kendini. Türkiye'de başörtüsüyle girilemeyen üniversiteye Avrupada maalesef çok rahat girilebiliyor! Ama senin Türkiye'nde başörtülü öğrenciler sanki öcü sıfatı taşıyor!

Öfkem çok bu konudan dolayı daha fazla konuşup haddimizi aşmayalım :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.