Unix or Blacktrack

Varexx

Yeni üye
12 Ocak 2016
24
0
Miami
Unix mi daha iyi Lunix mi ?

Unix ile neler yapabilirim ?

Lunix ile neler yapabilirim ?

--------------------------------->

Sqlmap injection, ne işe yarar ? Website ye direk ddos saldırısı mı , yoksa database ye saldırımı ?

Kolay yönden nasıl .RU (rus) sitesine index atabilirim ?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Orginal unixi bir yerde bulamazsın. Hiç değilse free bulamazsın. Bell labsta v10 ile bitti unix. Freebsd vs gibi unixten doğan sistemler var.

Linux indir. Ubuntu mate iyi , son kullanıcıya daha çok hitap ediyor.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
You can not find the original Unix, at least for free. There is several system which based on Unix but they are not pure unix like freebsd. The last unix edition ended in Bell Labs.

Linux is a good choice. Also ubuntu mate is a good linux distribution. It is user friendly.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
117
Antalya
You can not find the original Unix, at least for free. There is several system which based on Unix but they are not pure unix like freebsd. The last unix edition ended in Bell Labs.

Linux is a good choice. Also ubuntu mate is a good linux distribution. It is user friendly.

İngilizcenin olup olmadığını sormadı ihanet, yanlış anlamışsın soruyu, kendisi belli ki yeni başlamış ve kavramları bilmemekte, sense 3-4 cümle içerisinde bir düzine terim kullanmışsın, bunları açıklamanı istiyor senden.

Hau

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
721
0
192.168.0.61
Unix mi daha iyi Lunix mi ?

Unix ile neler yapabilirim ?

Lunix ile neler yapabilirim ?

--------------------------------->

Sqlmap injection, ne işe yarar ? Website ye direk ddos saldırısı mı , yoksa database ye saldırımı ?

Kolay yönden nasıl .RU (rus) sitesine index atabilirim ?

Amacın hack ise Linux tabanlı dağıtımlardan Kali Linux, Backtrack, Backbox gibi dağıtımları kullanabilirsin. Bunlar ile neler yapabileceğin senin azmine kalmış birşey :RpS_lol:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
İngilizcenin olup olmadığını sormadı ihanet, yanlış anlamışsın soruyu, kendisi belli ki yeni başlamış ve kavramları bilmemekte, sense 3-4 cümle içerisinde bir düzine terim kullanmışsın, bunları açıklamanı istiyor senden.

Unixi linuxu backtracki duymuş veya öğrenmiş veya bir yerde görmüş. Merak etmiş bize sormuş. Bende bu kavramları duyup araştırıp öğrenen birisine yeterince açıklayıcı bir cevap verdim.

Yazdığım cümleyi inceleyelim o zaman sayın sezer :
-Orginal unixi bir yerde bulamazsın.

Yeterince Türkçe ve anlamayacak bir şey yok, unix sormuş , bulamazsın demişim.

-Hiç değilse free bulamazsın.

Ücretsiz olarak bulamayacağını söylemek istemişim.

-Bell labsta v10 ile bitti unix.

Unixi kullanmak isteyip araştırdığına göre , yapımcılarını da bilir herhalde. Bilmiyorsa bile bu cümlede gördüğü farklı gelen terimi google da aratabilir : "Bell labs"

-Freebsd vs gibi unixten doğan sistemler var.

Bunu nasıl açıklasam , ımm. Bazı başka işletim sistemlerinin unixe benzetilmeye çalışılarak yapıldığını söyleme çalışmışım.

-Linux indir.

Linuxun iyi bir OS(operation system- işletim sistemi) olduğunu söylemişim.

-Ubuntu mate iyi , son kullanıcıya daha çok hitap ediyor.

Backtracki bilen birisi linuxun belirli distrolarının olduğunu ve ubuntununda bunlardan biri olduğunu bilmesi gerekir.

Burada anlatmak istediğim, bodoslama sağdan soldan bir şeylere girecekse kişi , hiç girmesin.
İlle girecekse, araştırsın.

Her şeyi basite indirgeyerek anlatsa insanlar, hiç bilinmeyen bir şey olmasa ortada, neyi araştıracak başkaları ?

Böyle ufak şeylere takılmanız ilginç geldi.

dipnot : soru başlığı ingilizce olunca, demek Türkçe anlamadıysa dedim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.