Unutkanlığı Sayesinde Zengin Olan Bitcoin Milyarderi!

turkacar

Yeni üye
21 Ağu 2017
48
1
Bu haberi okuduktan sonra kendinize "acaba ben de bitcoine yatırım yapmış olabilir miyim" benzeri şeyler soracaksınız. Ya da "hala yapabilirim" diye düşüneceksiniz. Çünkü...

unutkanligi-sayesinde-zengin-olan-bitcoin-milyarderi-687x400.jpg

Uzun süredir gündemde olan tartışmalı para birimi bitcoin hakkında bir dizi farklı haberle karşılaşıyoruz. Kaldı ki haberlerin ya da yorumların birbirinin tam tersi yönde olması, sanal parayı çok daha dikkat çekici hale getiriyor. Örneğin; JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon, bitcoine yatırım yapanların aptal olduğunu söylemiş, bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini dile getirmişti.

Ancak önce 5000’e dolara yükselen, sonrasında 6000 olan ve nihayetinde 7000 dolar sınırını zorlayan bitcoin, piyasaları şaşırtarak artışını devam ettiriyor. Öyle ki Wall Street’i bile ikiye bölen bitcoinin, yeni dünyanın para birimi olabileceği söyleniyor.

İşte tam da bu noktada, bir anda milyardere dönüşen gencin hikayesini öğrenmelisiniz derim.

bitcoin-yatirimcisi-kristoffer-koch.jpg

Zira öngörüler doğru çıkarsa, bitcoinin değeri 1 milyon dolara ulaşacak! Yani şimdi yatırım yaptığınız takdirde, paranız +100 katına ulaşacak!

Dijital para biriminin ortaya çıktığı ilk dönemlerde bitcoin alan genç, şimdi bir milyarder!

2009-bitcoin-alan-genc-simdi-milyarder.jpg

Ancak işin ilginç tarafı bu değil! Daha doğrusu; olayı tuhaf kılan Kristoffer Koch isimli gencin onun zengin olmasını sağlayan unutkanlığı! Çünkü kendisi 2009 yılında “şu bitcoine bir de ben yatırım yapayım” diye düşünerek, 27 dolar karşılığında 5000 bitcoin almış. Ama sonrasında bu yatırımı aklında tamamen çıkmış.

2013’te 5000 bitcoini olduğunu hatırlayan Kristoffer, şifresini zar zor hatırlayarak sisteme giriş yapmış.

bitcoin-sayesinde-zengin-olanlar.jpg

Ve cüzdanına baktığında 27 dolarının 980 bin dolara yükselmiş olduğunu görmüş. Bugün 5000 bitcoinin değeri ise 33 milyon dolar civarında! Yeri gelmişken, sizlere bitcoin alabilmek için sahip olduğu her şeyi satan çılgın adamdan da bahsetmek isterim.

Nitekim 39 yaşındaki Didi Taihuttu, bitcoinin daha da yükselerek onu milyarder yapacağına inanıyor.

didi-taihuttu-bitcoin-yatirimcisi.jpg

Çılgın yatırımcı bu nedenle evinden tutun da arabasına hatta ve hatta çocuklarının oyuncaklarına varana kadar her şeyini elden çıkarmış. Sonuçta; günümüzde 100 çeyrek altından bile değerli olan bitcoin, ilerleyen zamanlarda çok daha fazla yükselecek gibi görünüyor. Peki, bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Bitcoine yatırım yapmak sizce de mantıklı mı?

Haber Kaynak

Rootcourage

Uzman üye
14 Mar 2017
1,712
1
Tabikide mantıklı ama adam çıktıktan 1 yıl sonra yatırım yapıyor ve şimdi aklına geliyor şimdi yatırsan 7 yıl sonra sende zengin olur musun bilmiyorum

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
Yeni sanal para keşfedin de ondan alalım o da değerlenir ileride

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Yeni sanal para keşfedin de ondan alalım o da değerlenir ileride
Ethereum, Ripple, Zcash, Dash, Monero, Waves gibi altcoinler var ama hiçbirinin Bitcoin kadar yükseleceğini sanmıyorum. Şu an token alıp satmak daha mantıklı gibi para kazanmak için.

---Yatırım tavsiyesi değildir---

Ben şu an Postoken adlı ilk Proof-of-Stake tokenine yatırım yapmayı düşünüyorum. Airdroplar holder airdrop'u ile tamamlandı fakat yakında başka Proof-of-Stake token yaratmaya yarayan bir servis oluşturacaklarmış. Bu servis ile birlikte fiyatının yükseleceğini düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.