usb den xp kurulumu

erayder

Katılımcı Üye
27 Ocak 2012
723
1
Sakarya
arkadaşlar usb bellek için windows xp iso dosyası yapmam lazım ama format cd si yok bende nası yapıcam iso dosyasını usb ile format atçamda Allah rızası için yardım edin

Moderatör tarafında düzenlendi:

M'aSaL

Katılımcı Üye
29 Eyl 2010
902
0
Konya
Bu yazımızda sizlere CD lerle uğraşmak yerine teknolojiye ayak uydurup Usb İle windows 7 - XP kurulum resimli anlatım konumuzu sunuyoruz…

Usb ile bilgisayarımıza win7 kurmak için wintoflash programına ve Windows sürümleri için en az 4GB’lık bir USB’ye ihtiyacınız olacak….ister sitesinden isterseniz download sitelerinden bu programı indirebilirsiniz

WinToFlash İndir - Bootable USB Flash Bellek - Tamindir

usbdenwindowskurmak1out.jpg

Windows kurulum sihirbazı transferine tıklıyoruz..

usbdenwindowskurmak2out.jpg

Sonraki diyoruz

usbdenwindowskurmak3out.jpg

Daha sonrada hedef seçiyoruz …ilk olan hangi işletim sisteminiz yüklemek istiyorsanız onun kaynak dosyasını seçmeniz gerekiyor

ikincisi ise nere kuracağımız yani usb diskimizi işaretliyoruz..

Lisans sözleşmesini kabul ediyoruma tıklıyorsunuz…

usbdenwindowskurmak5out.jpg

ve daha sonra bilgisayarımıza yükleyeceğimiz işletim sistemi usb diske aktarılıyor..

usbdenwindowskurmak6out.jpg

aktarım bitiyor kurulama başlayabilirsiniz…

usbdenwindowskurmak7out.jpg

Ve daha sonra kuruluma başlayıp bitiyoruz.İyi günler dileriz…

yanlız bunları yapabilmen için bi şart var..anakartınız bios başlangıç ayarları boot device = USB_HDD ile başlangıç yapması gerekiyor,,ve anakartınızın destekleyip desteklemediğini en başta kontrol edin..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.