Usb İle Kali Linux çalıştırma

Betnica

Yeni üye
30 Mar 2023
7
0
rufus ile iso dosyasını kurduğum zaman usb depolama ayrılıyor 3 gb 55 gb şeklinde gibi bunu nasıl çözebilirim

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,387
2,980
Ağ Kablolarında Geziyor
persistence olarak kurmuşsun galiba , yani 3gb olanın içinde kali var, 55gb olan ise kali linuxun depolama alanı.
Eğer zaten live olarak kullanıyorsan veriler siliniyor, yani 55 gb alanın var ve sen programlar toollar indirdin , 40gb sini böyle kullandın diyelim, usb çıkarıp 2. çalıştırmanda tekrar eski haline döner.
Eğer çok dert ediyorsan , usb'ni biçimlendir birden fazla usb gibi yap. Tam derdini anlamadım ama olasılıkları yazdım bakalım.

Betnica

Yeni üye
30 Mar 2023
7
0
persistence olarak kurmuşsun galiba , yani 3gb olanın içinde kali var, 55gb olan ise kali linuxun depolama alanı.
Eğer zaten live olarak kullanıyorsan veriler siliniyor, yani 55 gb alanın var ve sen programlar toollar indirdin , 40gb sini böyle kullandın diyelim, usb çıkarıp 2. çalıştırmanda tekrar eski haline döner.
Eğer çok dert ediyorsan , usb'ni biçimlendir birden fazla usb gibi yap. Tam derdini anlamadım ama olasılıkları yazdım bakalım.
tam derdm ilk yazdığın depolama alanı içndi birde 5 6 tane mod var içnde kalıcı mod da dahil o yüzden sorun olmuyor o tak çıkar yapınca gitmesi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.