USB ile Şirket , Firma Hack ?

Rondele02

Üye
14 Mar 2017
167
1
California
Devrelerim , aklıma bir şey geldi.Bir usbnin içine program atarak o usbyi hedef bilgisayara taktığımızda içinde programlar sayesinde bilgisayardaki şifreleri bilgisayarın bilgilerini çerezlerini öğrenebiliyoruz.Peki herhangi bir şirkete , bir firmaya gittik ana bilgisayarına ulaştık veya farklı bir bilgisayara.O usbyi hedef bilgisayara taktığımız gibi bilgileri kendi txt dosyası oluşturup kendisi kaydetse usbyi çektiğimiz zaman hıp hızlı işimizi bitirsek daha güzel olmaz mı ? Böyle bir yazılım mevcut mu ?

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Yapabilirsin. Ancak şirketler kendi elemanlarına bunun gibi durumlara balıklama atlamamaları için eğitimler veriyor. Hem oraya kadar gidip şifreyi usb ye çekeceğime backdoor yerleştiririm daha iyi.

Hadi bir usb alayım firma hackleyeyim olmaz öyle. Güvenlik kamerasının kadrajına girdiğini varsay ve elde ettiğin şifreler ile görüntüleri silemiyorsun ne olacak??

Bu akıllıca değil. Hedef kişiler seçmelisin. Filmlerdeki gibi olmuyor bu iş ama bu şekilde planlı hareket etmek lazım.

DARKF0REST

Üye
15 Eki 2019
135
0
Devrelerim , aklıma bir şey geldi.Bir usbnin içine program atarak o usbyi hedef bilgisayara taktığımızda içinde programlar sayesinde bilgisayardaki şifreleri bilgisayarın bilgilerini çerezlerini öğrenebiliyoruz.Peki herhangi bir şirkete , bir firmaya gittik ana bilgisayarına ulaştık veya farklı bir bilgisayara.O usbyi hedef bilgisayara taktığımız gibi bilgileri kendi txt dosyası oluşturup kendisi kaydetse usbyi çektiğimiz zaman hıp hızlı işimizi bitirsek daha güzel olmaz mı ? Böyle bir yazılım mevcut mu ?

şöyle bir önerim var Mr Robot dizisindende aşina olunan bir hamle böyle bir usb ye düzgün ellerle yazilmiş güzel bir yazilim ile kaleyi çok rahat fetedebilirsin anlık olarak usb yi başkasina vermenle iş biter(tabi işler dediğim gibi olmaz şirketler ve firimalar kendi sistemlerini korumuycak kadar umursamaz değildir illaki antivirüs vs vardir.);
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=hEpk56Qy5W0"]https://www.youtube.com/watch?v=hEpk56Qy5W0[/ame]

Son düzenleme:

P4TNO5

Yeni üye
29 Şub 2020
25
0
Kuşadası
Firma hackleme dursun bir yana önce yanındaki marketten başlaman gerekli hocam (deneyim önemli)

ilk görevin marketin kameralarına sızmak olacak zaıf noktaları bul kişileri tanı

1. Adım
Marketin internetine sızmaya çalış (sızmış olarak kabul ediyorum seni)

2. Adım
ıp scanner ile local tarama yap (tarama yapmış sayıyorum seni)

3. Adım
IP ler olacak deneyerek kopyalayıp tarayıcıya yapıştır (olmuş sayıyorum)

4. Adım
bundan sonrası ad ve parola olacak bunları alıcaksın

bundan sonrası kolay olduğu için anlatmıyorum yakalanmamak en iyisi de umarım kötü amaç doğrultusunda kullanmazsın
başarabilirsen bu büyük bir suç, bulduklarında yaşatacaklarını sanmıyorum (filmlerdeki gibi değil hayat)

beğenmeyi unutma bu arada :)

Son düzenleme:

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
Firma hackleme dursun bir yana önce yanındaki marketten başlaman gerekli hocam (deneyim önemli)

ilk görevin kameralara sızmak olacak

1. Adım
Marketin internetine sızmaya çalış (sızmış olarak kabul ediyorum seni)

2. Adım
ıp scanner ile local tarama yap (tarama yapmış sayıyorum seni)

3. Adım
IP ler olacak deneyerek kopyalayıp tarayıcıya yapıştır (olmuş sayıyorum)

4. Adım
bundan sonrası ad ve parola olacak bunları alıcaksın

bundan sonrası kolay olduğu için anlatmıyorum yakalanmamak en iyisi de umarım kötü amaç doğrultusunda kullanmazsın
başarabilirsen bu büyük bir suç, bulduklarında yaşatacaklarını sanmıyorum (filmlerdeki gibi değil hayat)

beğenmeyi unutma bu arada :)
Aynen modemin şifresini değiştirirsin girip güvenlik kamerasıymış :)

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4

Uffff senaryo gibi senaryo. Dostum o dediğini belki 2013'den önce yapardın ama artık büyük veya küçük çaplı firmalar belli standartlara erişebilmek için belli başlı sertifika almaları ve bu sertifikaları da almaları için belli başlı risk analizlerini yaptırıp önlem almak zorunda. Emin ol senin bu senaryonun 10 katı daha tehlikelisini şirketlerin danışmanlık aldığı güvenlik firmaları düşünmüş ve önlem alınmıştır.

nNim

Yeni üye
8 Mar 2019
4
0
Arduino pro mikroyla kendi rubberduckyini yap(Türkçe) : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=TAYq_wAcFEg[/ame]
Arduino unoyla kendi rubberduckyini yap(Türkçe) : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=t3RGCBVlDTI[/ame]

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Windows XP'den sonra autorun desteği kesildiği için normal USB'ler ile bunlar yapılamaz. Bunun için RubberDucky veya Arduino Digispark kullanmanız gerekmektedir.
...

Sanırım konu sahibi şirketler için istemiyor bunu, misal vermiş...

Roviend

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
302
8
૨&#945
Buna benzer bi fikir benim aklıma gelmisti benimki daha çok günlük hayatta kullanılan elektronik cihazlaraydı misal bu powerbank gibi telefonla bilgisayarla direkt bağlantı kurulacak cihazlara veri kopyalama tarzında fonksiyonlar entegre etmek. Dediğin şeyin yapılma ihtimali bence düşük lakin biraz da nereye saldıracağına bağlı..

rtfsec

Üye
27 Eki 2019
87
0
Kendi yazdığıın bir script ile çok rahat girersin çünkü antivirüs ler çoğunlukla onceden belinlemiş scriptlere virüs der ama kendin temiz bir şekilde ctrlc ctrlv yapmdan yazarsan girersin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.