[USB] Kali Linux | Kayıt etmeme sorunu.

Knakles

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
381
0
127.0.0.1
Konu Kilit | Çözüldü

Merhabalar.

https://www.turkhackteam.org/linux/...lici-olarak-kali-linux-kurma-alemdar2002.html

Bu konuyu takip ederek ilerledim.

Fakat yaptığım hiçbir değişiklik kayıt edilmiyor.

"Masaüstüne yeni bir klasör açtığım zaman kayıt edilmiyor."

Sadece "Oluşturduğum Partition kısmına dosya vb. şeyler attığım zaman kayıt ediyor."

Bana lazım olan şey "Desktop üzerinde olsun, github'dan çektiğim dosyalar olsun direkt sistemin üzerine kayıt etmesi gerekiyor."

Son düzenleme:

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
10
C/C++ Dev.
Kodlarda hatalı giriş yapmışsındır büyük ihtimalle. Aynı hatayı ben de zamanında almıştım. Boşluklara dikkat et 2-3 defa dene. Olmadıysa masaüstüne klasör oluştur. 3-4 defa reboot et düzeliyor.

Knakles

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
381
0
127.0.0.1
Kodlarda hatalı giriş yapmışsındır büyük ihtimalle. Aynı hatayı ben de zamanında almıştım. Boşluklara dikkat et 2-3 defa dene. Olmadıysa masaüstüne klasör oluştur. 3-4 defa reboot et düzeliyor.

Persistence.conf diye bir dosya var.

İki tane "Kali Live" var.

Kodları da sürekli denedim.

Fakat "root" kısmına kaydettiğim hiçbir şey kayıt edilmiyor.

Sadece Persistence olan bölüme ne kayıt edersem o kayıtlı kalıyor.

Knakles

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
381
0
127.0.0.1
Aynı sorun bende de var,Live usb persistence kısmında hiç bir şey kayıt olmuyor,bazen ise hiç açılmıyor.Mause donup kalıyor.

Kullanmak istediğim bir tool var diyelim github'dan çekiyorum. Root'a fakat o an kullanabiliyorum her seferine bu işlemleri yapmak benim için zaman kaybı oluyor... Örneğin python-notify2 kuruyorum her seferinde...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.