Usb' nin İçine Dosya Atılmıyor Yazmaya Karşı Koruması Var Nasıl Kaldırılır Koruması ?

19 Eki 2014
183
3
Arkadaşlar Ürün İsmi Usb nin Markası (CUWAN) İçerisine Birşey Yazdıramıyorum Korumalı Sanırım Bu Korumayı Nasıl Pasifleştirebilirim ?

Son düzenleme:

Sprachlos

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,829
9
/etc/shadow
Merhaba,

Kayıt defterinde kısıtlama var mı kontrol et
Başlattan çalıştıra gel Regedit yazdıktan sonra enter tuşuna bas

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

yolunu izle WriteProtect özelliğini bul Sağ tuşla tıklayın değiştiri seç
Değer kısmına 0 yazın Kayıt defterinden çık Şuanda USB belleğe yazabiliyor olmalısın

19 Eki 2014
183
3
Merhaba,

Kayıt defterinde kısıtlama var mı kontrol et
Başlattan çalıştıra gel Regedit yazdıktan sonra enter tuşuna bas

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

yolunu izle WriteProtect özelliğini bul Sağ tuşla tıklayın değiştiri seç
Değer kısmına 0 yazın Kayıt defterinden çık Şuanda USB belleğe yazabiliyor olmalısın[/quote]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hocam Söylediklerinizi Uyguladım Fakat Yolu İzlerken Szin Yazdığınız Gibi Çıkmadı Sizin Gösterdiğiniz Yolda ( StorageDevicePolicies ) Yazıyor Fakat Ben Aynı Adımları İzleyerek ( Storage ) Olarak Buldum
Görselde Atıcam Size Şimdi Bu Arada ( WriteProtect özelliği ) de Görünmedi Resimde de Gördüğünüz Gibi Anlamadım

https://i.hizliresim.com/vpEO84.png

Son düzenleme:

Sprachlos

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,829
9
/etc/shadow
Bir de şu adımları takip et.

1- cmd.exe
2- DISKPART (enter)
3- LIST DISK (enter)
4- SELECT DISK 2 (enter) (Yazma Korumalı diskiniz kaçıncıysa onu seçin)
5- ATTRIBUTES DISK (enter)
6- ATTRIBUTES DISK CLEAR READONLY (enter)

Son düzenleme:
19 Eki 2014
183
3
Sürücü Yazılımı Yüklemesi Penceresi Açıldı Beklemedeyim Bakalım Nolcak Bu arada Işığıda Yanmıyordu Usb nin Işığıda Yandı Beklemedeyim Arkadaşlar Sürücü Yazılımı Yüklemesi Penceresinin de Görselini Attım Sizlere Altında

Arkadaşlar Sürücü Yazılımı Yükleme Penceresinde Bir Hata Oldu Yüklenemeyen Bir Bileşen Var Görselini Atıyorum Bakınız

ZED8Ba.png

( Sprachlos ) Hocam Flash Belleği Taktığımda Bilgisayar Bölümünde Flash Bellek Görünmüyor Neden Acaba ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
19 Eki 2014
183
3
( Sprachlos ) Hocam Cmd İşlemleri Ardından Usb İçerisine Yine Dosya Atmayı Denedim Fakat Yine Atılmıyor Disk Korumalıdır Yazısı Kalkmamş Bildiğiniz Başka Yöntemler Mevcut mu Acaba ?

Son düzenleme:
19 Eki 2014
183
3
( Leopic ) Hocam Bu Video Saglam Değil Gibi Yormlardada Trojen Falan Yazıları Geçiyor Deneyenler Yazmıs İyi ki Okdm Yormları Yoksa Direkt İndiricektim Virs Alacaktım Ama Bana Araştıracagım Kaynagın İsmini Vermiş Oldnz Teşekkürler

Dostum usbye format virüs var belli. Başka çözüm yolu yok.

Hocam Bildiğiniz İyi Sağlam Virüssüz Bir Program Varsa Güvendiğiniz Sitenin Linkiyle Atarmısınız Rica Etsem Formatlama İşlemini Gerçekleştireyim Bakalım Ne Sonuç Alıcaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
19 Eki 2014
183
3
( Sprachlos ) Hocam Bir Arkadaş Atmış Konu İçerisinde Programın İsmi Usb Disk Security Bu Program İle Tarattım Usb yi Silme İşlemini Gerçekleştiremiyor Şöyle Yazıyor Bildirimde Hocam Görselini Atıcam Size Şimdi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.