Valve Hammer Editör 3.5 'te yapılan map nasıl oyunda oyunanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cixibrahim

Katılımcı Üye
15 Kas 2011
272
1
Denizli
Selamın Aleyküm / Aleyküm Selam.
Merhaba arkadaşlar.Valve hammer editörü bugün indirip kullanmaya başladım.Tabi oyuna girerken çıkan ayarlarıda yaptım.Ama yaptığım mapı bitirdikten sonra nasıl kaydedilip oynanacağını beceremedim.Tek alanı yarattım texture falan yerleştirdim bide player start yaptım bu kadar.Kaydettim mapı sonra cs de o mapa girerken oyun kapanıyor ve hata veriyor.Bununla ilgili videolu anlatım varsa verirseniz sevinirim yoksa bana anlatanlarada Allah razı olsun. :)

manyak1616

Üye
10 Nis 2012
155
0
Programı ilk açtığımızda Bütün kutular bomboş olacak tek tek ayarlarını yapalım şimdi

Game configurations sekmesine gelip ayarları yapalım

Configuration: edit yazısına tıkladından sonra Add butonuna basın ve CS yazıp enterleyin sonra Close butonuna basın
Game Data files: Add butonuna tıklıyoruz Valve Hammer Editör> fgd> counter-strike klasörünün içindeki halflife-cs.fgd dosyasını seçiyoruz
Game Executable Valvenin kurulu olduğu yeri seçin ben D ye kurduğum için resimde D> Valve siz nereye kurduysanız orayı seçin direk kurduysanız C> Program Files> Valve dir.
Mod Directory Valvenin içindeki cstrike klasörü
Game Directory Valvenin içindeki valve klasörü
RMF Directory cstrike içindeki maps klasörü (maps taslakları buraya kaydedilecek)

Bütün ayarları yaptıktan sonra Ok tuşuna basıp kaydedin. Tekrar girin Tools > Options a girin

Configuration CS yi seçelim
Game executable hl.exe nin yerinin istiyor Browse yazısına tıklayıp hl.exe yi bulunuz Valve klasörünün içindedir
CSG executable valve hammer editor > tools > qcsg.exe
BSP executable valve hammer editor > tools > qbsp2.exe veya qbsp.exe
VIS executable valve hammer editor > tools > vis.exe
RAR executable valve hammer editor > tools > qrad.exe
Place compiled maps in this directory before running the game olan yere Valve> cstrike > maps klasörünü seçin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.