Valve ve Bethesda Dahil 6 Oyun Şirketine 7 Milyon Euro Yaptırım Uygulandı

PoyrazYare

Katılımcı Üye
30 Mar 2019
614
200
Medya Kulübü

Valve ve Bethesda Dahil 6 Oyun Şirketine 7 Milyon Euro Yaptırım Uygulandı

Avrupa Birliği Komisyonu, Valve, Bethesda ve Bandai Namco*ve benzeri oyun firmalarına coğrafik engelleme politikası uyguladıkları için 7 Milyon EURO yaptırım uyguladı.

Avrupa Birliği, şu açıklamayı yaptı;
Söz konusu bazı firmaların rekabet kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle, sunduğu oyunların sınır ötesi satışlarını yasaklayarak ve rekabet kurallarını ihlal etmiştir. Ve bu nedenle 7 milyon euro yaptırım uygulandığını açıkladı.

Firmalar belirli bir ülkeden alınan oyunun başka bir ülkede oynanmasını engelleyerek,*anti-tröst yasalarını ihlal etmiş*oldu. 100’den fazla oyunun sınır ötesi satışının yasaklandığını Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin coğorafik engelleme yapmasının yasak olduğunu belirtti.

Valve, Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media ve Bethesda, 100’den fazla oyunun Avrupa Birliği’ne ait ülkelerde satışını yasaklayarak, kullanıcıların*en uygun fiyatı baz alarak alışveriş yapmasını*engellemiş oldu.*AB Rekabet Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager oyun firmalarının hiçbir şekilde*coğrafi engelleme yapamayacağını şu sözleri ile dile getirdi; Valve ve beş oyun firmasının coğrafi engelleme kararına karşı bugün uygulanan yaptırımlar, AB rekabet yasası uyarınca şirketlerin, sözleşmeyle birlikte sınır ötesi satış kısıtlamalarının yasak olduğunu hatırlatıyor.

Medya Kulübü

Son düzenleme:

Gatex

Üye
10 Nis 2020
219
2
Türkiye
Eline sağlık hocam. Bence gereksiz bir yaptırım olmuş ama tabii ki olayın arka kısmı da var bilmeden yorum yapmak olmaz.:)

PoyrazYare

Katılımcı Üye
30 Mar 2019
614
200
Eline Emeğine Sağlık :))
Teşekkür ederim dostum :)
Elinize sağlık hocam. :)
Teşekkür ederim dostum :)
hocam eline sağlık hayat sadece bize zor değilmiş nasıl ödeyecekler o parayı
Teşekkür ederim dostum adamlar şiket ilaki öyle yada böyle öderler heralde :)
Eline sağlık hocam. Bence gereksiz bir yaptırım olmuş ama tabii ki olayın arka kısmı da var bilmeden yorum yapmak olmaz.:)
Muhakkak vardır ki adamlar boş yere 7 milyon Euro ceza kesmez :) öyle düşünüyorum ve teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.