Vb 2010 Kaydet butonu yardım pls ..

Grouchy

Yeni üye
25 Nis 2012
16
0
Selam arkadaşlar ben vb2010 kullanıyorum Kaydet kodları buldum Şöyle
Dim o As String
Using ofd As New SaveFileDialog()
ofd.Filter = "Text file (*.txt)|*.txt|ini file (*.ini)|*.ini|inno (*.inno)|*.inno|msi (*.msi)|*.msi|smil (*.smil)|*.smil|hta (*.hta)|*.hta|wsh (*.wsh)|*.wsh|Html (*.html)|*.html|Leopard (*.leo)|*.leo|BPL (*.bpl)|*.bpl|kixtart (*.kix)|*.kix|java (*.java)|*.java|Javascript (*.js)|*.js|AutoitX (*.vbs)|*.vbs|Autoit (*.au3)|*.au3|batch (*.bat)|*.bat|vbscript (*.vbs)|*.vbs|All files (*.*)|*.*"
If (ofd.ShowDialog(Me) = Windows.Forms.DialogResult.OK) Then
o = ofd.FileName
CType(TabControl1.SelectedTab.Controls.Item(0), RichTextBox).SaveFile(o, RichTextBoxStreamType.PlainText)

End If
End Using​

Vb2010'da yazı yazıcam textboxda bunu yazınca butona tıklayınca da kaydedicem .txt olarak bunu nasıl yapabilirim nasıl kodlanır yardım edermsnz

CETQ

Uzman üye
28 Şub 2011
1,297
0
şunu dene
savefile dialog ekle

Dim file As String
SaveFileDialog1.Filter = "Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*"
SaveFileDialog1.ShowDialog()
file = SaveFileDialog1.FileName
Dim fs As FileStream = New FileStream(file, FileMode.Append)
Dim w As StreamWriter = New StreamWriter(fs)
w.WriteLine(TextBox1.Text)
w.Close()
fs.Close()

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.