Vb.net Arka Plandaki Programa Tuş Basımı Göndermek.

dertli_dost

Yeni üye
12 Ağu 2008
5
0
Merhaba Arkadaşlar açıkcası 3 saatlik araştırmama ramen bi sonuç elde edemedim.

Onun için bu konuyu kurdum .

Arkadaşlar ben Arka planda (Bu oyunda olabilir veye not defteride) çalışan programa standart sendkey olarak değil aksine sadece forma yönelik sendkey yani sadece formun içinde algılanan başka programlarca algılanmayan bi sendkey kodu istiyorum.

İnternet te bir tane kod buldum ama oda formun içerisinde değil Formu ön plana getirerek sendkeyin notepad ın içine yazılmasını sağlıyor.

Kod Bu Lütfen Bu olmasın :
Microsoft.VisualBasic.Interaction.AppActivate("Adsız - Not Defteri")
SendKeys.Send("a")

Bunu söylede düşüne biliriz mesela bazı oyunları kontrol etmek amaclı bazı programlar yazılıyor o arkaplanda masaüstüyle alakasız bir şekilde çalışıyor. Benim de sizler anlatmak istediğim olay budur.

Şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkürler.

Saygılarımla

CrazYSpiN51

Katılımcı Üye
11 Ocak 2010
510
0
Visual Studio-Basic
Ben SendKeys.Send("a") Kullanıyorum Çalışıyor Ama Sadece Uygulamalarda Ve Age Of Empires 'de Online Oyunlar Tuşbasımını Engelliyor Bot Kullanılmasın Diye Profesyonel Programcılar İse Bunu Nasıl Yapıyor Bende Bilmiyorum :S

baypars

Katılımcı Üye
5 Eyl 2010
485
0
Form Event'in Keydown Kısmına şöyle yazabilirsin:

if e.keycode = keys.enter
msgbox("Enter tuşuna basıldı")
End if

Enter tuşuna basıldığında enter tuşuna basıldı mesajı verir.Sanırım istediğin bu.

Kod vb 2008 içindir.

wolvern

Yeni üye
5 Ağu 2006
33
0
Kodlarını formun keydown event'ine yazarsan sadece form acıkken bastıgın tusu algılar

private **** Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{

if (e.KeyCode == Keys.Enter)
{
MessageBox.Show("Enter ' tusuna bastın");
}
}

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.