vb.net başlangıçta çalıştırma

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0
vb.net de pc ilk açıldığında program açılsın istiyordum onu öğrendim regeditten /run'a dosyayaı yerleştiriyormusuz.

Bunu yapınca pc kapanıp açıldığında program açılıyor.

Benim istediğim Program açıldığında sağ alt tarafa yani gizli simgilerin olduğu bölüme gelmesini istiyorum bunu yapabilirmiyim ?
isteğim pc açıldığında otomatik olarak açılıp sağ altta kalması. Ve exe olarak masaüstünden çift tıklayarak açtığımızda normal bir şekilde açılması

Son düzenleme:

lealperen

Üye
30 Haz 2018
73
0
Aydın
Kod:
Private Sub Form1_Resize(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Resize
        If Me.WindowState = FormWindowState.Minimized Then
                NotifyIcon1.Visible = true
                Me.Hide()
                NotifyIcon1.BalloonTipText = "Hi from right system tray"
                NotifyIcon1.ShowBalloonTip(500)
        End If
    End Sub

Sanırım istediğin bu. Programı küçülttüğün zaman bildirim çubuğunda bildirim olarak gözükecektir.
Bunu başka bir event handler ile de kullanabilirsin.
Eğer icon eklemek istersen de InitializeComponent() fonksiyonundan sonra

Kod:
NotifyIcon1.Icon = New Icon("appicon.ico")
Ama tabi bunun yerine vs de propetyleri ayarlayabilirsin zaten.

Son düzenleme:

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0
Kod:
Private Sub Form1_Resize(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Resize
        If Me.WindowState = FormWindowState.Minimized Then
                NotifyIcon1.Visible = true
                Me.Hide()
                NotifyIcon1.BalloonTipText = "Hi from right system tray"
                NotifyIcon1.ShowBalloonTip(500)
        End If
    End Sub

Sanırım istediğin bu. Programı küçülttüğün zaman bildirim çubuğunda bildirim olarak gözükecektir.
Bunu başka bir event handler ile de kullanabilirsin.
Eğer icon eklemek istersen de InitializeComponent() fonksiyonundan sonra

Kod:
NotifyIcon1.Icon = New Icon("appicon.ico")
Ama tabi bunun yerine vs de propetyleri ayarlayabilirsin zaten.

lealperen teşekkürlerfakat isteğim bu değildi isteğim pc açıldığında otomatik olarak açılıp sağ altta kalması. Ve exe olarak masaüstünden çift tıklayarak açtığımızda normal ir şekilde açılması

hemen bakıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.